b_Newsبه ما فحش بدهید، خوشحال می‌شویم!

استاد وارد می‌شود

تاریخ: 1396/06/07
زمان: 11: 49
نوع: خبر
بهروز رسایلی

استاد وارد می‌شود؛ او کارلوس کی‌روش است، مردی درست برای همین کارها، مردی که می‌تواند از هیچ، همه چیز بسازد. روی کاغذ بازی ایران و کره‌جنوبی برای تیم‌ملی کشورمان یک مسابقه تشریفاتی و بی‌اهمیت است با این وجود کی‌روش مردی است که به نبردن آلرژی دارد و اصلا دلش نمی‌خواهد در هیچ میدانی برنده نباشد. به همین دلیل او به سبک خودش شروع به «حساس‌سازی» بازی پنجشنبه کرده است. کارلوس از لحظه ورودش به خاک کره، یک لحظه آرام و قرار نداشته است. او خیلی با سیاست و قدم به قدم بازیکنان تیمش را تهییج می‌کند.
اگر همه دنیا با موتور عشق جلو بروند، کی‌روش کارهایش را با موتور نفرت پیش می‌برد. مرد پرتغالی دشمن می‌سازد و از دشمنی با همین دشمن، انگیزه پیروزی به وجود می‌آورد. او که می‌داند کره‌ای‌ها چقدر دل‌شان می‌خواهد این مسابقه را ببرند، نگران بی‌انگیزگی بازیکنان صعودکرده تیم ایران است. در این شرایط هیچ چیز عجیبی نیست که چشم‌بادامی‌ها برابر ما پیروز شوند؛ اما اگر فقط یک نفر در دنیا وجود داشته باشد که نتواند چنین شرایطی را تحمل کند، او کارلوس کی‌روش است. درست به همین دلیل سرمربی تیم‌ملی کشورمان یک جنگ روانی استادانه را کلید زده است. کیفیت زمین چمن تمرینی سئول و وضعیت هتل و آب و هوا بهانه است، کی‌روش فقط می‌خواهد دعوا راه بیندازد و از دل این جنجال برای بازیکنانش انگیزه پیروزی بیرون بکشد.
بیچاره کره‌ای‌ها که مفت و مسلم در تله او افتادند و با بیانیه‌نویسی در مطبوعات، هیزم به این آتش می‌اندازند. آنها احتمالا روز پنجشنبه خواهند فهمید که کی‌روش چه دامی برای‌شان پهن کرده بود. اصلا خود کارلوس هم این اواخر گفته بود این تحرکات فقط به قوی‌تر شدن بازیکنان تیم ایران منجر می‌شود.
بگذارید برای‌تان یک مثال بزنیم؛ چهار سال پیش وقتی چوی- سرمربی سابق کره‌جنوبی – مدعی شد دوست دارد ازبکستان به جای ایران به جام جهانی صعود کند، کی‌روش عکس او را روی سینه‌اش زد و بازیکنانش را حسابی تحریک کرد. او سه روز تمام پدر صاحب چوی را درآورد، اما وقتی بازی بزرگ اولسان را برد و مشت‌اش را جلوی حریف گره کرد، انگار ماموریت‌اش تمام شد. این‌گونه بود که در نشست خبری پس از بازی، وقتی با سوالی در مورد چوی مواجه شد، جواب داد: «ولش کنید بنده خدا را او هم یک مربی است و گناهی ندارد!» حالا هم همان سناریو را تکرار کرده است. از فحش‌ها و بد و بیراه‌های کره‌ای‌ها استقبال می‌کنیم. این تنها راه جری کردن بازیکنان بی‌انگیزه تیم‌ملی ایران برای حضوری قدرتمندانه در یک بازی تشریفاتی است. این بار هم کی‌روش با برنامه و با چشمان باز وارد کارزار شده است.

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.