b_Newsما برای قهرمانی می‌جنگیم، هم در لیگ و هم در جام حذفی

قلی‌زاده: با دایی انگیزه‌ام دو برابر شده!

b_News هدفم تیم ملی است و هرطور شده نظر کی‌روش را جلب می‌کنم
تاریخ: 1396/06/07
زمان: 13: 03
نوع: خبر
ستاره جوان سایپا و تیم علی دایی مطمئن است با شهریار که او را سلطان قهرمانی جام‌حذفی می‌داند امسال تیمش مدعی اصلی رفتن به فینال وبالا بردن این جام است.

 

سیدیاسر رضوی / ستاره جوان سایپا و تیم علی دایی مطمئن است با شهریار که او را سلطان قهرمانی جام‌حذفی می‌داند امسال تیمش مدعی اصلی رفتن به فینال وبالا بردن این جام است. علی قلی‌زاده که عملکرد خوبش در این فصل برای سایپا حسابی چشم‌ها را خیره و نگاه‌ها را به او معطوف کرده امیدوار است این روند ادامه داشته باشد و به تیم ملی برسد. او در این زمینه که چقدر شانس برای خودش قائل است تا کی‌روش او را مسافر جام جهانی کند هم گفت: «تصمیم با کی‌روش است اما آنقدر تلاش می‌کنم که نظر او را جلب کنم.»


تمرینات سایپا بعد از لیگ ودر آستانه بازی‌های حذفی چطور پیش می‌رود؟
بعد از بازی با تراکتورسازی دو روز تعطیل بودیم اما بعد از آن صبح و بعدازظهر تمرینات را شروع کردیم تا ان شاء ا... در بازی اول حذفی مقابل اکسین یک نتیجه خوب بگیریم و شروع قدرتمندی داشته باشیم.


چقدر امیدواری با علی دایی که استاد قهرمانی حذفی است به این عنوان برسید؟
خیلی امیدواریم با سلطان جام حذفی یعنی علی دایی به این عنوان برسیم و این مساله یک امتیاز برای ما به حساب می‌آید. تمام تلاش ما این است که جدا از لیگ در جام‌حذفی هم با قدرت حاضر شویم و تا قهرمانی کار را پیش ببریم.


کمتر کسی فکر می‌کرد سایپای علی دایی با روند خوبی که تیمش داشت مقابل تراکتور تن به شکست بدهد؟
واقعا اگر بازی را نگاه کرده باشید حق‌مان باخت نبود و کلا آنها دو موقعیت داشتند که تبدیل به گل شد. دو گلی که روی اشتباهات فردی خودمان بود وگرنه در کل جریان بازی توپ و میدان در اختیار سایپا بود و حتی چند بار هم به تیرک زدیم. گل اول را که خوردیم دنبال جبران بودیم اما هرچه زدیم نشد تا گل دوم هم حریف وارد دروازه ما کرد.


 خیلی‌ها می‌گویند بعد آنالیز 90 و تمرکزش روی خوب‌های سایپا برابر استقلال مثل تو، ترابی و رضاوند کار شما مقابل تراکتورسازی سخت شد. واقعا این مساله تاثیر داشت؟
به هرحال تاثیر داشت و تیم‌ها با این شرایط روی بازیکنان مدنظر زوم می‌کنند. حتی با بچه‌های تراکتورسازی هم که حرف می‌زدم آنها هم تایید می‌کردند که آنالیز ما روی شما سه نفر بود و کاملا ما را بسته بودند. با این همه بد کار نکردیم و خود من همه تلاشم را کردم اما نشد. نمی‌گویم صددرصد اما این مساله دلیل داشت و در کنار آن ما برای بازی با تراکتور یک بازی سنگین مقابل استقلال داشتیم که واقعا فشار بود و اذیت شدیم اما با انگیزه خوب بچه‌ها کار را در آوردیم.


سایپا برخلاف سال گذشته شروع خوبی داشته است و علی دایی با اعتماد به جوانان روند خوبی را پیدا کرده است؟
خدا را شکر شرایط امسال خوب است و علی آقا هم با اعتماد به جوانان روند خوبی را ادامه می‌دهد و خوشحالم که به عنوان یکی از جوانان تیم جواب اعتماد ایشان را داده و همه از جان و دل برای تیم کار می‌کنند. به جز من دیگر جوانان تیم در کنار باتجربه‌ها مثل آرش و مهدی عملکرد خوبی دارند و کلا تیم خوبی داریم. مطمئن هستم اگر مشکلی پیش نیاید و همه چیز با این روند خوب ادامه پیدا کند می‌توانیم یکی از بالانشینان لیگ باشیم.


در این تفکر بالانشینی فکر می‌کنی سایپا می‌تواند مدعی قهرمانی باشد؟
همه تلاش و تمرکز ما روی این مساله است و به نظرم سایپای علی دایی یکی از مدعیان لیگ می‌تواند باشد. همه تلاش خودمان را می‌کنیم یکی از بالانشینان مدعی باشیم.


خودت هم امسال روند خوبی داری و در چند بازی اخیر به خصوص بازی با استقلال حسابی درخشیدی و یکی از دلایل پیروزی سایپا مقابل حریف بودی؟
فصل گذشته هم شروع خوبی داشتم اما آسیب‌دیدگی من از ناحیه رباط و همچنین شکستن دستم باعث شد از شرایط آرمانی دور شوم. با این حال فصل جدید را با هدف عالی بودن استارت زدم و خواستم ناکامی فصل گذشته را جبران کنم. در کنار علی دایی انگیزه‌ام بسیار بالا رفته و به قولی دو برابر شده است و امیدوارم با ادامه این روند بتوانم به تیم‌ملی برسم و از سوی کی‌روش دعوت شوم.


به نظرت در آستانه تیم ملی این خواسته شدنی است و فکر می‌کنی کی‌روش شما استعدادها را دریابد؟
به هرحال همه چیز تحت تصمیم آقای کی‌روش است و خدا را شکر با عملکرد خوبم توانستم نظر اهالی فوتبال و مردم را جلب کنم. تمام تلاش خودم را می کنم که این اتفاق بیفتد و آنقدر تلاش می کنم تا نظر مثبت آقای کی‌روش را جلب کنم.


در سایپا تو و مهدی ترابی زوج خوبی را تشکیل دادید. به نظرت این زوج در تیم‌ملی هم می تواند شکل بگیرد؟
من و مهدی ترابی از بچگی با هم بودیم وبا هم هستیم اما این خوب بودن ما در سایپا فقط منوط به من و ترابی نیست چون اگر آرش، رضا و محمد عباس‌زاده نباشند و از سوی دیگر پشت سر ما هافبک‌ها و خط دفاعی خوب کار نکنند ما نمی توانیم کاری از پیش ببریم. این هماهنگی من و مهدی شاید ذاتی باشد چون چند سال است در کنار هم هستیم اما دوست دارم زوج من با ترابی هم در تیم‌ملی باشد و آنجا هم با هم کار کنیم.