b_Newsمنتظرم طاهري و كرانچار با جدايي‌ام موافقت كنند

نويدكيا: مي‌خواهند بلاي خليل‌زاده را بر سر من هم بياورند

b_News با 2 پاس اشتباه شعار «حيا كن رها كن» مي‌دهند!
تاریخ: 1396/06/08
زمان: 13: 18
نوع: خبر
اتفاقات عجيب و غريب بازي سپاهان و سپيدرود باعث شد رسول نويدكيا كاپيتان سپاهان از باشگاهش درخواست جدايي كند.


علي مسعودي / اتفاقات عجيب و غريب بازي سپاهان و سپيدرود باعث شد رسول نويدكيا كاپيتان سپاهان از باشگاهش درخواست جدايي كند. اين بازي كه با تساوي بدون گل به پايان رسيد عده‌اي از هواداران سپاهان عليه كاپيتان تيم شعار دادند تا او هم به فكر جدايي باشد. حال اينكه داستان چيست، گفت‌وگوي «گل» را با او بخوانيد.


تصميم‌ات براي جدايي جدي است؟
كاملا جدي است و تصميم گرفتم كه بروم تا شايد با رفتن من اوضاع تيم بهتر شود.


چه اتفاقي رخ داده است؟
متاسفانه بعد از بازي با سپيدرود عده‌اي از هواداران سپاهان عليه من شعار «حيا كن، رها كن» دادند! من هم آدمي نيستم كه بخواهم به هر قيمتي در هر تيمي بمانم و فحش بخورم. اينكه يك بازيكن دو تا پاس اشتباه دهد و عده‌اي عليه‌اش بلند شوند و شعار دهند، اصلا پذيرفتني نيست.
اگر بنا باشد عده‌اي هوادار يا اصلا تماشاگر در هر بازي عليه بازيكني شعار دهند و باعث دلخوري و جدايي او شوند، سنگ‌ روي سنگ بند مي‌شود؟
شايد عده‌اي اين حرف من را نپذيرند ولي نظر من اين است كه اگر بازيكني اشتباه كند و عليه او شعار دهند، روحيه ساير بازيكنان هم پايين مي‌آيد و باعث مي‌شود آنها هم نتوانند بازي‌هاي خودشان را انجام دهند و حتي اشتباهم كنند. من خودم را فدا مي‌كنم تا حداقل ديگران راحت باشند.


الان دو سال است كه هواداران رئال‌مادريد عليه كريم بنزما و حتي گرت بيل شعار مي‌دهند و خواستار جدايي آنها هستند ولي زيدان معتقد است كه از اين دو بازيكن راضي است و اجازه جدايي نمي‌دهد. اينكه هوادار بخواهد بازيكن تغيير دهد و سرمربي حرفي نزند، اصلا شدني است؟
فوتبال در اروپا كاملا حرفه‌اي جا افتاده و نمي‌شود خيلي چيزها را با فوتبال ايران مقايسه كرد. من هم قبول دارم اين سرمربي است كه تشخيص مي‌دهد چه كسي خوب بازي مي‌كند و چه كسي بد.


ظاهرا در تمرينات هم شركت نمي‌كني؟
من فعلا در تمرينات شركت نمي‌كنم و دوست دارم تكليفم را مشخص كنند. آقاي كرانچار به تازگي از مسافرت برگشته كه بايد ببينم با باشگاه چگونه به توافق مي‌رسد تا نظرش را اعلام كند.


تا حالا اعلام نكرده يا خود تو با او صحبت نكردي؟
من صحبت نكردم ولي برايم جالب است كه خود آقاي كرانچار هم در كنفرانس مطبوعاتي بعد از بازي گفته رسول نويدكيا بايد خودش را با تيم هماهنگ كند!


مگر هماهنگ نيستي؟
نمي‌دانم چه بگويم! من چهار سال است كه در سپاهان بازي مي‌كنم و نمي‌دانم بايد با كي هماهنگ شوم؟ وقتي خود سرمربي اين حرف را مي‌زند، پس بهتر است بروم.


شايد كرانچار هم مي‌خواهد با هواداران هماهنگ شود چون در ايران اگر مربي خلاف نظر هواداران نظر دهد، عليه او هم شعار مي‌دهند؟
نمي‌دانم داستان چيست و چرا اين حرف را زده است. در كل ماندن من در سپاهان جايز نيست.


چرا سپاهان به اين روز افتاده و هر سال مي‌خواهند يكي را به زمين بزنند؟
داستانش را نمي‌دانم! متاسفانه فصل گذشته اين بلا را سر شجاع خليل‌زاده آوردند و باعث شدند كه او از تيم برود و اين فصل هم نوبت به من رسيده تا عليه من بلند شوند.


ولي اين سپاهان بود كه از جدايي خليل‌زاده ضرر كرد چون هنوز مدافعان جديد تيم نتوانسته‌اند جاي او را پر كنند؟
من كاري به مدافعان فعلي ندارم و نمي‌توانم در مورد آنها نظر بدهم ولي خودتان مي‌بينيد كه خليل‌زاده فيكس پرسپوليس است و دارد راحت بازي مي‌كند.


راستي اگر كرانچار فكر سپاهان است چرا دنبال يك هافبك دفاعي خوب نمي‌رود تا جذب كند و فشار را از روي دوش هافبك نفوذي‌ها بردارد؟
فكر كنم منتظر علي كريمي هستند. نظر خاص ديگري هم نمي‌شود در اين مورد داد.


الان كه سر تمرين نمي‌روي با تو تماس نمي‌گيرند تا ببينند كجا هستي؟
چرا، آقاي كريمي تماس گرفت و گفت كه به تمرين بروم ولي به او گفتم ديگر نمي‌خواهم در تيم بمانم.


با برادرت (محرم) در اين مورد صحبت نكردي؟ از اين ماجرا خبر دارد؟
من صحبتي نكردم ولي فكر كنم آقاي محمود كريمي صحبت كرده و او هم گفته در كار رسول دخالت نمي‌كنم.


پشيمان نيستي كه فصل گذشته نرفتي استقلال تهران؟
شايد اين هواداران نمي‌دانند رسول نويدكيا فصل گذشته پيشنهاد خوب استقلال را رد كرد و در سپاهان ماند! من به جز استقلال هم از چند تيم ديگر پيشنهاد داشتم ولي خودم نرفتم. بحث پشيماني نيست بحث اين است كه من در جو آبادان بازي كردم ولي يك هوادار به من توهين نكرد و شعار نداد حال در شهر خودم بيايند و شعار عليه من بدهند؟!


تو امسال آمار بدي نداشتي كه هواداران بخواهند عليه تو شعار دهند. اين عده از جايي خط نمي‌گيرند؟
جالب است كه من بازي با پارس جنوبي كه مصدوم شدم و بيرون رفتم آنجا هم عليه من شعار دادند! جالب‌تر اينجاست كه همان بازي آمار دوندگي من را درآوردند و متوجه شدند كه بيشترين دوندگي را داشتم. حال اينكه چرا چنين اتفاقاتي برايم رخ داده ديگر خودم هم نمي‌دانم!


بهتر نيست كه بماني و كارت را انجام دهي چون در فوتبال ايران معمولا هواداران احساسي و كمي هم غيرمنطقي عمل مي‌كنند چون اين داستان براي خيلي‌ها حتي منصوريان، فركي، دايي، كريمي و خيلي از مربيان و بازيكنان رخ داده است؟
خود شما قطعا من را مي‌شناسيد كه بازيكن حاشيه‌اي و جنجالي نيستم و هميشه دوست دارم كارم را انجام دهم. حال عده‌اي از من خوش‌شان نيايد و عليه من شعار دهند، بهتر است جدا شوم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.