b_Newsعلی حسینی برگشته تا مدال بگیرد

براری: کشتی با 114 میلیارد یک مدال گرفت، ما با 6 میلیارد دو طلای المپیک گرفتیم

تاریخ: 1396/06/12
زمان: 12: 55
نوع: گفتگو
سومین مرحله اردوی تیم ملی وزنه برداری در شهرستان دشت نور در حال برگزاری است و محمدرضا براری که به خاطر بیماری چند روزی از اردو عقب افتاده بود، تمرینات سخت تری را پشت سر می گذارد.

نگار رشیدی/سومین مرحله اردوی تیم ملی وزنه برداری در شهرستان دشت نور در حال برگزاری است و محمدرضا براری که به خاطر بیماری چند روزی از اردو عقب افتاده بود، تمرینات سخت تری را پشت سر می گذارد.

او که از شرایط اردو راضی است، درباره ارتقای سطح اردو به «گل» گفت:«خدا را شکر اینجا همه شرایط خوب است. چه از نظر محل اسکان، چه تغذیه و چه سالن تمرین. از نظر فنی و تمرینی هم اوضاع خوب است. من هم شرایطم کم کم دارد بهتر می شود و عقب افتادنم را دارم جبران می کنم.»

براری درباره برنامه تمرینی اش زمانی که تیم به داخل سالن اعزام می شود گفت:«اردو که تعطیل نمی شود. من، بهداد، ایوب موسوی و سعید علی حسینی تمرینات مان را ادامه می دهیم. قطعا آقای بیرانوند بروند، یک مربی بالای سر تیم خواهد بود.»

قهرمان آسیا درباره بیماری اش نیز چنین توضیح داد:«وقت عضلات شکم و کمرم منقبض شد فکر کردیم اسپاسم است اما چند روز بعد تب و لرز کردم و حتی سه،چهار روز هم در بیمارستان آتیه بستری شدم. آنجا مشخص شد ویروسی وارد بدنم شده که دستگاه گوارشم را دچار مشکل کرده و باعث انقباض عضلاتم شده بود. بعد از بهبودی با ماساژ عضلاتم را از انقباض خارج کردم. به جز من چند نفر دیگر از بچه ها هم این ویروس را گرفته بودند اما چون من دو مسابقه سنگین را پشت سر گذاشتم بدنم ضعیف تر بود و این اتفاق برایم افتاد.»

مگر می شود پشتوانه نداشته باشیم

وزنه بردار تیم ملی درباره بحث پشتوانه سازی و این نگرانی که پشت قهرمانان تیم قوی برای جایگزینی نیست، مشکلات مالی را مهم ترین دلیل دانست:«اینطور هم نمی شود گفت که هیچ پشتوانه ای نداریم. در حال حاضر چند نفر در تیم های پایه حضور دارند که وزنه برداران خوب و آینده داری هستند. اما پشتوانه قوی اردوی مداوم می خواهد که آن هم هزینه بر است. بعضی هزینه ها هم از گردن فدراسیون خارج است، اسپانسر خاصی هم نداریم که کمک کند. به عنوان مثال برای همین مسابقات جهانی کشتی 114 میلیارد هزینه کردند یک مدال گرفتند آن وقت برای المپیک شش میلیارد به وزنه برداری دادند دو مدال طلا گرفتیم. ایران نماد وزنه برداری در جهان است و علم خوبی دارد و وزارت ورزش و کمیته المپیک حمایت کنند باز هم به موفقیت خواهیم رسید.»

براری که با سعید علی حسینی هم اتاق است، درباره شرایط هم تیمی اش چنین توضیح داد:«سعید شرایط خوبی دارد و با اینکه کمی مصدومیت کمر داشت خوب تمرین می کند. او سرشار از انگیزه است و مسلما برگشته تا مدال بگیرد و این هشت سال دوری را جبران کند. سعید اگر احساس می کرد نمی تواند مدال بگیرد، برنمی گشت.»

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.