آقاخان جانشین نعمتی شد / جواب دادن رنسانس جلالی در پیکان

تاریخ: 1396/06/13
زمان: 11: 33
نوع: خبر
تیم پیکان یک اردوی چند روزه پربار را در اصفهان برگزار کرد.


کسری پارسا / تیم پیکان یک اردوی چند روزه پربار را در اصفهان برگزار کرد. شاگردان مجید جلالی که در حال آماده کردن خودشان برای بازی‌های لیگ و بازی حذفی مقابل بادران هستند هفته گذشته یک اردوی تدارکاتی در اصفهان و یک بازی دوستانه با ذوب آهن قلعه‌نویی برگزار کردند و با برد سه بر یک در این بازی به تهران بازگشتند. نکته مهم در این اردوی تدارکاتی جدا از شکستن طلسم نبردن‌های پیکان طی این دو فصل برابر سبزپوشان اصفهانی روند خوب تیم آقامعلم است که توانست با شکست فولاد در لیگ برتر نشان دهد روند خوبی پیدا کرده است. جابه‌جایی‌ها و تغییر پست چند بازیکن و نتیجه درخور در این بازی نشان می دهد که کم کم مجید جلالی به ترکیب اصلی و ثابت تیمش دست یافته است تا دوباره پیکان او روی نوار موفقیت قرار بگیرد.


آقاخان جانشین نعمتی شد
در لیگ هفدهم و با رفتن منشا، مجید جلالی از مرتضی آقاخان در نوک خط حمله این تیم استفاده کرد ودر حالی تنها این بازیکن تاثیرگذار توانست یک گل به ثمر برساند که به خوبی در بقیه مسابقات از سوی هافبک‌ها تغذیه نشد. آمدن کنت به عنوان مهاجم دست جلالی را باز گذاشت تا از این بازیکن که فصل گذشته در جناح راست در کنار منشا هم گل زد و هم پاس گل داد در دیگر پست‌ها بهره ببرد. این تغییر از بازی با فولاد شروع شد که جلالی آقاخان را به منطقه چپ آورد و عملکرد خوب او در این بازی و بعد در بازی دوستانه مقابل ذوب آهن که دو گل را به ثمر رساند نشان داد که این بازیکن جوان و آتیه‌دار می‌تواند جانشین خوب و قابلی برای سیامک نعمتی در این پست باشد. آزادی عملکرد و نفوذهای خوب آقاخان در بازی با ذوب آهن که با گلزنی همراه بود مجید جلالی را امیدوار کرد تا بتواند از این بازیکن به بهترین شکل در این منطقه بهره برده و روی شم گلزنی او حساب ویژه‌ای باز کند.


بختیار یا ابراهیمی؛ یک سوال بزرگ برای آقامعلم!
بختیار رحمانی در بازی دوستانه پیکان مقابل ذوب آهن همراه با کنت مهاجم این تیم از ترس مصدومیت در این بازی پرفشار به میدان نرفتند و این مساله باعث شد تا جلالی برای پر کردن جای خالی این دو بازیکن دست به تغییر بزند. تغییرات جلالی برای این بازی بردن مهدی مومنی به نوک خط حمله و گذاشتن ابوالفضل ابراهیمی در میانه میدان به جای بختیار رحمانی بود. نکته ویژه در مورد این ترکیب استفاده مجدد و نتیجه‌گیری جلالی از ابوالفضل ابراهیمی بود. هافبکی که فصل گذشته یکی از عوامل موفقیت تیم او در لیگ برتر بود که با آمدن بختیار در لیگ پیش رو به بازیکنی نیمکت‌نشین تبدیل شده است. ابراهیمی چه زمانی که در صبا بود و چه در مقطعی که به پیکان آمد بازیکنی تاثیرگذار بوده و حالا قطعا با این شرایط جلالی با یک سوال مواجه است که با این اوضاع آیا می‌تواند از عملکرد خوب ابراهیمی عبور کند؟ بختیار به جز گل سه امتیازی که در بازی با فولاد به ثمر رساند تقریبا نقش آنچنانی در بازی‌های دیگر پیکان نداشته و شاید آمدن ابراهیمی به میانه میدان پیکان و تغییر پست بختیار بتواند سرمربی این تیم را برای گرفتن یک تصمیم درست کمک کند.


مومنی شاید نیمکت‌نشین شود
جذب یک هافبک سنگالی به نام دافه توسط پیکان که در بازی دوستانه با ذوب آهن دو پاس گل داد و بردن مرتضی آقاخان به منطقه چپ و گلزنی این بازیکن باعث شد تا مجید جلالی در نبود کنت، مهدی مومنی را به خط حمله ببرد. این اتفاق در حالی افتاد که کنت نشان داده با آماده شدن هرچه بیشتر و هماهنگی با پیکانی‌ها می‌تواند یک جانشین خوب برای منشا باشد و این یعنی آینده مهدی مومنی در پیکان برای حضور در ترکیب اصلی با یک علامت سوال مواجه است. دافه در راست خوب نشان داده، آقاخان در پست هافبک چپ خوب جواب داده و کارش را با گلزنی شروع کرده و از سوی دیگر هم کنت قطعا مهاجمی نیست که جلالی از او به راحتی عبور کند. اینها یعنی مهدی مومنی شاید با این شرایط محکوم به نیمکت نشینی شود و برای حضور در ترکیب اصلی کار به مراتب دشوار را پیش روی خودش ببیند.


شیری بازهم مرد قابل اعتماد جلالی در دفاع
با رفتن مرتضی آقاخان به خط حمله، مجید جلالی در ساختار دفاعی خود دست به تغییر زد و یکی از آنها بردن مهدی شیری، مدافع روبه جلوی سمت راست خودش در پست هافبک راست بود. بازیکنی که در چند بازی نخست لیگ به خصوص مقابل پارس جنوبی جم نبودش در دفاع حسابی به پیکان آسیب زد و آن شکست سنگین این تیم تهرانی مقابل پارسی‌ها بود. حالا گویا با تغییرات به وجود آمده مجید جلالی از مهدی شیری بازهم در دفاع راست بهره برده و عملکرد او در بازی با فولاد و همچنین مسابقه دوستانه مقابل ذوب‌آهن که با برد همراه بوده نشان می‌دهد این مدافع که قرار بود لیگ هفدهم را با استقلال منصوریان استارت بزند و در این تیم ماندنی شد بازهم مرد قابل اعتماد آقامعلم در خط دفاع پیکان خواهد بود.