b_Newsاسترس نداریم برای شکست استقلال تمرین می‌کنیم

مجتبی لطفی: صدرنشینی ما ادامه عادت‌مان در لیگ یک است

b_News تارتار درست گفت هرکس پیش ما نیامد حالا حسرتش را بخورد
تاریخ: 1396/06/13
زمان: 12: 32
نوع: خبر
به خوبی یکی از مدافعان مهدی تارتار در قلب دفاعی پارس جنوبی جم بوده و نشان داده دیگر بحث تجربه پاشنه آشیل تیم این مربی نخواهد بود.


سیدیاسر رضوی / به خوبی یکی از مدافعان مهدی تارتار در قلب دفاعی پارس جنوبی جم بوده و نشان داده دیگر بحث تجربه پاشنه آشیل تیم این مربی نخواهد بود. مجتبی لطفی، جوان مورد اعتماد سرمربی پارس حالا رفته رفته به شرایط خوبی در این تیم رسیده و در کنار دیگر بازیکنان به راحتی خیال همه را در خط دفاعی راحت کرده و حالا هم با آمدن اومانیا قدرت آنها بیش از پیش شده است. لطفی در گفت‌وگویی با «گل» به شرایط پارس برای جام حذفی اشاره کرد و اینکه صدرنشیتی آنها در لیگ برتر ادامه عادتی است که در لیگ یک داشته‌اند و مساله جدیدی نیست.


شرایط پارس جنوبی در تعطیلات لیگ و آماده شدن برای بازی حذفی چطور پیش می‌رود؟
شرایط بد نیست و تمرینات منظمی را طی این چند مدت برای مسابقه حذفی مقابل نساجی قائمشهر انجام دادیم تا با قدرت در این بازی حاضر و گام اول را محکم برداریم.


به جام حذفی هم نگاهی مثل لیگ دارید؟ چون خیلی از تیم های تازه لیگ برتری شده زیاد این مسابقات را جدی نمی‌گیرند و بیشتر تمرکزشان روی لیگ و بقا در آن است؟
اصلا این طور نیست. یکی از برنامه‌های پارس‌جنوبی جم و به خصوص مهدی تارتار تمرکز روی جام حذفی است چون همه می‌دانند با پنج بازی می‌توانی فینالیست بشی و حسابی به چشم بیایی تا به قولی در فوتبال ایران ره صدساله را یک شبه بروی و به آسیا برسی. به همین خاطر نگاه جدی به این بازی داریم و از همان ابتدا با قدرت پیش می‌رویم.


نساجی با هدایت مهدی پاشازاده برد خوبی در داربی مازندران داشت. حریف را چطور می‌بینی؟
قطعا بازی سختی است و از سوی دیگر ما سال گذشته هم در لیگ یک با این تیم دو بازی داشتیم که یکی را در خانه بردیم و در زمین آنها به مساوی رسیدیم. از سوی دیگر این تیم یک مربی خوب به نام مهدی پاشازده دارد که سابقه کار کردن در پارس جنوبی را داشته و به شرایط این تیم و بازیکنانش کاملا آگاه است. امیدوارم در این بازی سخت بتوانیم نتیجه لازم را بگیریم اما با احترامی که برای حریف قائل هستم باید بگویم که پارس جنوبی در این بازی فقط به حضور در دور بعد فکر می‌کند.


گفته بودی عیار پارس جنوبی جم در هفته پنجم و بعد از بازی با سپاهان مشخص می‌شود. به نظرت این اتفاق افتاد؟
خدا را شکر در این پنج هفته عملکرد قابل قبولی داشتیم اما هنوز برای رسیدن به عیار تیم‌ها باید صبر کرد چون ابتدای فصل است و تیم‌ها جا نیفتاده‌اند. بااین حال شرایط ما شرایط خوبی است و قطعا تمام هدف‌مان ادامه این روند روبه رشد و حفظ آن است تا ان‌شاءا... حسابی عیارمان را نشان دهیم.


ابتدای لیگ همه بازیکنان شما حرف از گرفتن سهمیه می‌زدند اما حالا با صدرنشینی گویا به قهرمانی هم فکر می‌کنید و به قولی به این جایگاه عادت کرده‌اید؟
صددرصد به این مساله فکر می‌کنیم و واقعا همه تیم زحمت می‌کشد. درست است که ابتدای راه هستیم اما با تدابیر کادرفنی که در نظر گرفته می‌توانیم به این خواسته برسیم. تارتار مربی است که زندگی‌اش فوتبال است و به همین خاطر تمام تمرکزش روی موفقیت پارس جنوبی جم است. با این حال عادت به صدرنشینی را ما از فصل پیش شروع کردیم و حالا قصد داریم این عادت ادامه پیدا کند و در لیگ هم همچنان در صدر بمانیم که به نظرم با پتانسیلی که داریم کاملا دست یافتنی است.


بازی بعدی شما در لیگ و در جم مقابل استقلال است که با توجه به شرایط منصوریان و اولتیماتوم باشگاه چاره‌ای جز برد مقابل شما ندارد. این بازی را چطور می‌بینی؟
استقلال یک تیم ریشه‌دار است و همیشه بازی مقابل آنها و همچنین پرسپولیس سخت است. این تعطیلی لیگ هم به ضرر ما و به نفع استقلال شد تا بتواند روی نقاط ضعف و قوت خودش به بهترین شکل کار کند اما مشکلی نیست چون بحث ملی است و همه باید به تیم ملی احترام بگذاریم و امیدوارم همچنان مسیر موفقیت خودشان را ادامه دهند. با این حال برای این بازی سخت ما هم بیکار ننشستیم و با تمرکز کافی به دنبال شکست استقلال و رسیدن به یک نتیجه دلخواه هستیم.


بازیکنان هر دو تیم برای این بازی استرس دارند. شما برای ادامه روند خوب تان و استقلالی‌ها برای نتیجه گرفتن. این استرس به شما و این روند خوب تان آسیب نخواهد زد؟
در این پنج بازی به نظرم به خوبی نشان دادیم که به اعتماد به نفس کافی رسیده‌ایم و برای ما استقلال هم مثل سایر بازی‌هاست چون بازی آسانی نداریم. به همین خاطر شک نکنید برای بازی با استقلال اعتماد به نفس کامل داریم و تنها به سه امتیاز این بازی فکر می‌کنیم.


و اینکه مهدی تارتار گفته بود بازیکنانی که به این تیم نیامدند قطعا حسرت خواهند خورد و حالا شرایط شما به نحوی است که این مساله را به نوعی ثابت کرده است.
من هم این حرف را قبول دارم. پارس جنوبی از بهترین تیم‌های ایران است و درست است که نوپا و کم سابقه است اما مدیریت خوب این تیم نشان داده که با برنامه کار را جلو برده‌اند. به نظرم آنهایی که به پارس جنوبی نیامدند به خاطر اطلاعات غلطی بود که به آنها دادند و منصرف شدند و من هم قطعا قبول دارم همه آنهایی که به پارس نیامدند حالا حسرت این نیامدن را می‌خورند.