b_Newsموج تغییرات داوری به مربی تیم ملی رسید

استکی: قطع همکاری ام با کادر فنی شایعه است

تاریخ: 1396/06/13
زمان: 11: 49
نوع: گفتگو
موج تغییرات افشین داوری سرپرست فدراسیون بوکس به علیرضا استکی رسید و خبر رسید قرار است استکی مدیر فنی شود که البته با تکذیب او رو به رو شد.

نگار رشیدی/افشین داوری از وقتی پایش به فدراسیون بوکس باز شد، مانند بسیاری از سرپرست ها تغییرات را خیلی زود آغاز کرد تا با خانه تکانی تحولی اساسی در ورزشی که باید مدیریتش کند ایجاد کند! اما این تغییرات که با لغو سفر کوبایی ها به ایران و تعطیلی اردوی تیم ملی استارت خورد، ضمن ایجاد نگرانی هایی برای آینده این ورزش المپیکی مخالفان و موافق هایی داشت.

داوری در روزهای اول سرپرستی اش به دانشمندفر پیشنهاد داد از دبیری فدراسیون استعفا دهد و زمزمه هایی هم از ارائه این پیشنهاد به روح ا... حسینی نایب رییس فدراسیون شنیده شد. کسی که بسیاری معتقد بودند حق سرپرستی فدراسیون برای او بود و حضور داوری در فدراسیون غیرقانونی است.

اما عده ای هم هستند که از روی کار آمدن کادری کاملا جدید استقبال می کنند. چراکه در زمان ریاست ناظق نوری در فدراسیون بارها و بارها شنیده می شد که افرادی در فدراسیون هستند که با نفوذ خود مانع پیشرفت بوکس می شوند و به عبارتی دست های پشت پرده را داخل فدراسیون می دیدند.

این موج تغییرات تا روز گذشته هم ادامه داشت. وقتی شنیده شد علیرضا استکی قرار است مدیر فنی تیم ملی بوکس شود... موضوعی عجیب که با مصاحبه آخر استکی با «گل» که گفته بود قصد دارد به کارش با تیم ملی ادامه دهد همخوانی نداشت. با اتفاقات اخیری که در فدراسیون داوری رخ داده است، شاید این تغییر پست نوعی تعارف از نوع پیشنهاد استعفای دانشمندفر باشد...

اما علیرضا استکی این بار هم با «گل» از تمایلش به کار به عنوان مربی بوکس حرف زد و کار اختصاصی اش در MMA را شایعه خواند.

 

استکی: من مربی بوکس هستم و مربی هم می مانم

علیرضا استکی درباره مدیر فنی شدنش به «گل» گفت:«راستش الان آقای نهرودی از پیشکسوتان و مربیان خوب ما هستند و فکر نمی کنم نیازی به تغییر باشد. یکسری صحبت های غیررسمی بوده ولی فعلا به این موضوعات فکر نمی کنم و فقط می خواهم به بوکس کمک کنم. اگر صحبت رسمی شود قضیه فرق می کند.»

او که در دوره های مختلف مربیگری شرکت کرده است، ادامه داد:«من برای کار مربیگری ام خیلی زحمت کشیدم. با این حال در این برهه به نظر من بهترین کار حمایت همه جانبه از خیمنز است. چون ما زمان زیادی نداریم. من هم 11 سال مربی تیم ملی بودم و چند دوره هم سرمربی بودم. تجربه های خوبی دارم و یک شبه اینجا نرسیدم. همانطور هم که قبلا گفتم خیمنز بارها از من خواسته به عنوان مربی کنارش باشم. مهم این است که من بتوانم به بوکس طبق توانایی هایم کمک کنم.»

استکی درباره رها کردن بوکس و مربیگری در MMA نیز چنین توضیح داد:«من مربی بوکس هستم و هرجایی بودم در همین رشته کار کردم و مربی بوکس هم می مانم. از نظر مالی هم من تا الان حتی هزار تومان هم از MMAدرآمد نداشتم و تمرینم با علی اکبری فقط به خاطر کمک به او بود.»





توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.