b_Newsاستارت لژیونر هندبال با قهرمانی سوپرکاپ سوییس

نوروزی نژاد: با شافهازن در بالاترین سطح هندبال جهان شرکت می کنم

تاریخ: 1396/06/14
زمان: 13: 28
نوع: گفتگو
پویا نوروزی نژاد لژیونر هندبال کشورمان موفق شد با تیم جدیدش در سوپرکاپ سوییس به جام قهرمانی برسد.

نگار رشیدی/پویا نوروزی نژاد لژیونر هندبال کشورمان موفق شد با تیم جدیدش در سوپرکاپ سوییس به جام قهرمانی برسد. نوروزی نژاد که اول راه لژیونر شدنش به آلمان رفت تا در بوندسلیگا به زمین برود، برای تیم برگیشر بازی های خوبی انجام داد و خیلی زود سر زبان ها افتاد.

او با پایان قراردادش در بوندسلیگا پیشنهاد تیم کادتن شافهازن سوییس را پذیرفت و بعد از صدور کارت مسابقه اش در اولین بازی اش برای این تیم در تک مسابقه سوپرکاپ مقابل واکرتون به زمین رفت و دو گل هم به ثمر رساند. عملکرد نوروزی نژاد در تیم جدیدش که با نتیجه 28 بر 21 به پیروزی رسید، رضایت باشگاه را به دنبال داشت و وب سایت رسمی باشگاه شافهازن عملکرد پویا نوروزی را مثبت ارزیابی کرد.

 

در اولین مسابقه برای تیم جدید دو گل زدید و کاپ هم گرفتید. مسابقه چطور بود؟

اولین بازی همیشه سخت است. چون تا از لحاظ جوی به شرایط عادت کنی کمی زمان بر است. تیمی هم که با آن بازی داشتیم واقعا جنگنده بود و تا دقیقه 60 می جنگیدند. اما خدا را شکر توانستیم مواردی که مربی در نظر داشت را به خوبی در زمین اجرا کنیم و در نهایت با یک کار تیمی خوب به یک برد شیرین رسیدیم.

 

شما از بوندسلیگا خیلی راضی بودید و خبر تغییر تیم تان کمی غیرمنتظره بود.

من قصد نداشتم از بوندسلیگا بیرون بیایم اما وقتی با پیشنهاد شافهازن که قهرمان سوییس است مواجه شدم، با کمی هم فکری به این نتیجه رسیدم که تیم سوییسی بیشتر می تواند به پیشرفت من کمک کند.برای همین تصمیم گرفتم تیمم را عوض کنم. شافهازن در مسابقات باشگاه های اروپا حضور دارد که برای من خیلی خوب است که بتوانم در این رقابت ها بازی کنم.

 

با صحبت هایی که داشتیم تیم برگیشر خیلی از شما راضی بودی. با این حساب با جدا شدن شما مخالفت نکردند؟

چرا اتفاقا اولش با مخالفت باشگاه مواجه شدم چون همانطور که گفتید باشگاه از من خیلی راضی بود و خواستار این بود که در تیم بمانم. اما در نهایت مذاکرات شافهازن با برگیشر به توافق رسید و تیم جدیدم رضایتنامه ام را با پرداخت مبلغی گرفت.

 

سرانجام برگیشر چه شد؟

ما در پایان فصل امتیازات زیادی گرفتیم اما از آنجایی که در بوندسلیگا سه تیم به دسته دو می روند، اما برگیشر با تیمی که ماندگار شد مساوی شد و با تفاضل گل به دسته دو رفت.

 

لیگ سوییس آغاز شده؟

بله لیگ پنج روز پیش شروع شد که اولین بازی را هم تیم ما برد. اما چون ویزای من آماده نشده بود به آن بازی نرسیدم. اینجا هم مسلما سطح مسابقات حرفه ای و بسیار منظم است. باشگاه های اروپا هم که بالاترین سطح هندبال جهان است چون بالاترین سطح هندبال را کشورهای اروپایی دارند. ما در سوییس در چند جام شرکت می کنیم و به همین دلیل مسابقات زیادی داریم. برای نتیجه خوب هم باید منظم بود. ما تقریبا در هفته دو تا سه بازی داریم و سفرها و مسابقات زیاد واقعا سنگین است و کار را سخت می کند.

 

خبر دارید که رحیمی از ریاست فدراسیون استعفا داده؟

من خیلی در جریان شرایط ماندن یا رفتن آقای رحیمی نیستم اما واقعا امیدوارم هرچه که به صلاح هندبال است اتفاق بیفتد. تیم ملی هندبال ایران سرمایه های زیادی دارد و می توان با برنامه ریزی و استفاده از این سرمایه ها بهترین نتایج را رقم بزنیم و امیدوارم این اتفاق بیفتد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.