b_Newsبا کی‌روش، تیم ملی چیزی برای صعود از مرحله گروهی کم ندارد

قاضی: برای رسیدن به تیم ملی کوتاه نمی آیم

b_News می‌خواهم بعد از قهرمانی با نفت حالا با پدیده قهرمان جام حذفی شوم
تاریخ: 1396/06/15
زمان: 11: 55
نوع: خبر
انگار ماشین گلزنی‌اش نیتروژنی است! با اینکه زیاد تیم عوض می‌کند اما همچنان بوی گل می‌دهد.

سیدیاسر رضوی / انگار ماشین گلزنی‌اش نیتروژنی است! با اینکه زیاد تیم عوض می‌کند اما همچنان بوی گل می‌دهد. کمتر پیش می‌آید بازیکنی زیاد تیم عوض کند و افت نکند. محمد قاضی مهاجمی است که همه مربیان آرزوی داشتن او را دارند. بازیکنی که به اندازه‌هافبک‌ها می‌دود و به اندازه آقای گل‌ها گل می‌زند. محمد قاضی برای اینکه همیشه بهترین باشد انگیزه‌هایش کم نمی‌شود. مهاجمی که عصای دست دایی در بدترین تیم نفت بود و توانست قهرمان جام حذفی شود حالا در مشهد می‌خواهد مهاجری را روسفید کند. قاضی در سال جام‌جهانی فقط به امید حضور در تیم ملی دروازه حریفان را باز می‌کند. او در گفت‌وگو با «گل» از اینکه با مربی‌ای چون کی‌روش مثل سابق کار کند لحظه شماری کرده و از قهرمانی با پدیده در جام حذفی صحبت کرد.


 وضعیت پدیده در تعطیلات لیگ و آماده سازی برای بازی حذفی مقابل تراکتورسازی چطور پیش می‌رود؟
خدا را شکر لیگ را با یک برد خوب و ارزشمند مقابل تیم قدرتمند استقلال برای ورود به تعطیلات به پایان رساندیم. شرایط تمرینی خوبی داریم و بدنسازی فشرده‌اي را برای آمادگی پشت سر گذاشتیم و چند بازی دوستانه برگزار کردیم. یک بازی سخت و سرنوشت‌ساز مقابل تراکتورسازی در جام‌حذفی داریم و به دنبال این هستیم که در این جام کار را با قدرت آغاز کنیم.


تراکتور تیمی است که شروع بدی در لیگ داشت اما کم کم از بحران خارج شد. پیش‌بینی تو از این بازی چیست؟
درست است تراکتور فصل سختی را آغاز کرد و نتوانست بازیکن بگیرد اما در حال حاضر بازیکنان خوبی از سال گذشته در اختیار دارد و یکسری جوان هم به آنها اضافه شدند که به خوبی کار را پیش برده اند و انگیزه زیادی دارند. بازی راحتی نداریم و باید خیلی مراقب باشیم چون این یک تک بازی است و در نهایت یک تیم برنده از زمین خارج می‌شود. ان شاءا... با حضور هواداران خودمان در خانه از این بازی می‌خواهیم با برد خارج شویم چون روی این جام حساب ویژه‌اي باز کرده‌ایم.


چقدر امیدواری این پدیده که تیم خوبی نشان داده در جام حذفی موفق به کسب قهرمانی شود؟
فوتبال قابل پیش بینی نیست اما تلاش و زحمت همه برای پیشرفت و موفقیت است و روز به روز این مساله را برای خودمان در تمرینات تکرار و با قدرت کار را پیش می‌بریم. به این جام و کسب آن نگاه جدی داریم چون با کمترین بازی می‌توان قهرمان شد و به آسیا رسید. به نظرم بااین انسجام تیمی و شرایط خوبی که پدیده دارد می‌تواند یکی از مدعیان کسب عنوان قهرمانی جام‌حذفی باشد.


و آقای گل جام حذفی در فصل گذشته که کارش را با قهرمانی در این جام در نفت تهران به پايان رساند، چقدر برای این رقابت‌ها آماده است؟
خداراشکر شرایط خوبی دارم و تمرینات خوب و مستمری را به صورت تیمی و انفرادی پشت سر می‌گذارم. سال گذشته تجربه خوب اما سختی در نفت تهران داشتیم و امیدوارم با این تجربه بتوانم به پدیده کمک کرده و از زمین موفق بیرون بیایم. در این رقابت‌ها هم به موفقیت فکر می‌کنم و شک ندارم با بازیکنان و کادرفنی خوبی که پدیده دارد مي‌شود به اين هدف رسيد. دوست دارم بازهم طعم شیرینی قهرمانی را تجربه کنم و به نظرم این مساله شدنی است.


تو هم بازیکن تیم قهرمان جام حذفی بودی وهم در این رقابت‌ها آقای گل شدی. مساله‌اي که در برترین‌های لیگ دیده نشد و خیلی بابت آن ناراحت بودی. با این شرایط بازهم انگیزه خوبی داری؟
تمام تلاش من این است که بدون توجه به حاشیه‌ها بهترین عملکرد را داشته باشم و با تلاش باعث موفقیت تیمی باشم که لباس آن را برتن دارم. در مورد این مبحث هم قبلا گفتم که جام حذفی یک جام معتبر است که قهرمان آن به آسیا راه پیدا می‌کند و قطعا حق آن تیم و بازیکنانش است که کاندیدایی را در انتخاب برترین‌های سال فوتبال داشته باشند. این خواسته من طبیعی بود که به عنوان بازیکنی که هم بیشترین گل را زدم و هم تیم‌مان قهرمان شد یا من یا دیگر بازیکنان نفت تهران در این مراسم کاندیدا می‌شدند. به هرحال این کم لطفی مسوولان فدراسیون بود و امیدوارم در آینده این طور نباشد و نگاه‌ها همه جانبه و عادلانه باشد.


برای بازی روسیه یک پست حمایتی از کی‌روش و تیم ملی نوشته بودی...
من با کارلوس کی‌روش کار کردم و می‌دانم که این مربی چه توانایی بالایی دارد. مربی‌ای که حتي در روزهایی که به خاطر یکسری مسایل برایش حاشیه به وجود آمد و اذیت شد کار را با قدرت پیش برد و پا پس نکشید. واقعا کی‌روش و بازیکنانش با کمبودهایی که وجود داشت و فشاری که تحمل کردند عملکرد بسیار خوبی داشتند و دیدید که در چند بازی پیاپی یک گل هم دریافت نکردند. یک روند روبه رشد که قطعا با حمایت از کی‌روش بعد این صعود مقتدرانه به صعود از گروه خودمان در جام جهانی فکر کنیم. باید امکانات و بازی‌های دوستانه خوبی تدارک دیده شود که این مساله کمک زیادی می‌کند تیم به فکر صعود از مرحله گروهی باشد و شخصیت تیم ملی بیش از این شود. به نظرم اگر این مسایل رعایت شود در جام جهانی هم می‌توانیم شگفتی ساز شویم. موردی که با کی‌روش و این بازیکنان نشان داده ایم چیزی کم نداریم و فقط نیاز به همراهی و حمایت بیشتر است.


پس تو هم مثل خیلی از بازیکنان تیم ملی و اهالی فوتبال اعتقاد داری این تیم ملی پتانسیل صعود از گروه خودش را در جام جهانی دارد؟
ببینید این حرف را می‌زنم چون سابقه کار با کی‌روش را دارم و با روحیات پیروزی طلب این مربی کاملا آشنا هستم. کی‌روش همه برنامه‌ها و تمریناتش طبق اصول علمی است و با هیچکس تعارف ندارد چون برای موفقیت تیم مهم است و تا اینجای کار هم این موضوع را به خوبی نشان داده است. همین خصوصیت باعث شد که با اقتدار به عنوان یکی از بهترین تیم‌های جام جهانی صعود کنیم و جزو نخستین تیم‌ها باشیم. شک ندارم اگر خواسته‌های این مربی برآورده شود و برنامه آماده سازی قدرتمندی داشته باشیم قطعا با برنامه ریزی کی‌روش از گروه مان صعود خواهیم کرد.


کی‌روش در کنفرانس خبری پیش از بازی سوریه اعلام کرده بود شاید این آخرین مصاحبه مطبوعاتی‌اش در ایران باشد. به نظرت این مربی در ایران ماندنی می‌شود و می‌توانند او را حفظ کنند؟
حضور کی‌روش باعث رشد فوتبال ایران شد و این کمک از نظر فنی در سطح بالایی بود که توانست تیم ملی کشورمان را به عنوان تیم نخست آسیا کند. کی‌روش نشان داده به ایران و تیم کشورمان عرق دارد و نمونه آن ساعتی است که به دست دارد و با پرچم مقدس کشورمان مزین است. حتی با صراحت بارها گفته کشور من در حال حاضر ایران است و برای آن زحمت می‌کشم و این یعنی باید حمایت شود. ماندن کی‌روش به این حرف اول بودن در آسیا و تداوم آن قطعا کمک خواهد کرد و خواهش من از مسوولان فدراسیون فوتبال این است که از حالا به فکر یک برنامه ریزی بلند مدت برای موفقیت تیم ملی و همچنین ادامه کار او در کشورمان باشند تا گام‌های محکم تری را بتوانیم با او برداریم.


تو همیشه از هدفی گفتی که پوشیدن دوباره پیراهن تیم ملی است و کی‌روش هم سال گذشته بابت حضور در تمرینات نفت حرف از زیرنظر داشتن تو زده بود. با این ترافیک بازیکن می‌توانی به هدفی که دنبال آن هستی دست پیدا کنی؟
آن موقع که من توسط کی‌روش به تیم ملی دعوت می‌شدم بازیکنان خوبی بودند و حتی آقای گل لیگ هم در اردوها حضور داشت اما در بازی‌های مقدماتی حضور داشتم و برای تیم ملی به میدان می‌رفتم. در حال حاضر هم توانایی کمک به تیم ملی را دارم و آرزوی من پوشیدن دوباره پیراهن تیم ملی کشورم است. این مساله یکی از اهداف بزرگ من است که به آن برسم و برای رسیدن به آن کوتاه نخواهم آمد.