b_Newsتیم های بزرگی که شاید در جام جهانی غایب باشند

باد آنها را خواهد برد؟

تاریخ: 1396/06/16
زمان: 10: 36
نوع: خبر
مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه در نقاط مختلف جهان در حالی به مراحل پایانی خود نزدیک می شود که چندین تیم از همین حالا صعود خود به جام جهانی را قطعی کرده اند.

عباس فغانی / در اروپا بلژیکی ها با 22 امتیاز از 8 بازی و با اختلاف امتیاز 8 امتیازی با تیم دوم، در فاصله دو بازی تا پایان مرحله گروهی صعود خود را مسجل کرده اند. از سوی دیگر، آلمان و انگلیس نیز با اختلاف 5 امتیاز و با همین تعداد بازی، تقریبا به جام جهانی راه یافته اند. این در حالی است که در آمریکای جنوبی، برزیل با 37 امتیاز و اختلاف 10 امتیاز با تیم دوم، به جام جهانی صعود کرده است. از تیم های بزرگ انتظاری جز این نیز نمی توان داشت و مسجل شدن صعود آنها به هیچ وجه اتفاق عجیبی نیست، اما در همین حال، برخی از تیم های بزرگ نیز تا این مرحله نه تنها صعود نکرده اند، بلکه روی کاغذ احتمال عدم صعود آنها به جام جهانی و باز ماندن آنها از حضور در مهم ترین رخداد فوتبالی جهان نیز وجود دارد.
1. لاله های پرپر
هلند که در دهه 1990 از آن به عنوان یک مدرسه فوتبال به وسعت یک کشور یاد می شد، اینک روزگار سختی را پشت سر می گذارد. البته این دوران محدود به همین امسال نمی شود؛ لاله های نارنجی در مرحله مقدماتی یورو 2016 نیز حذف شدند تا از حضور در مهم ترین اتفاق فوتبالی ملی در قاره سبز باز بمانند. این در حالی است که آنها در جام جهانی 2014 موفق به کسب رتبه سوم شده بودند، اما اینک هیچ اثری از یک تیم منسجم در آنها دیده نمی شود و حتی ستاره ای ندارند که بازی را برای آنها درآورد. شکست 4 بر صفر در مقابل فرانسه ضربه سنگینی در این مرحله به آنها بود که اینک در رتبه سوم قرار دارند و شاید حتی به پلی آف نیز راه پیدا نکنند. آیا در چمن جام جهانی 2018 هیچ لاله ای نخواهد رویید؟
2. پرتغال کال
قهرمان یورو 2016 در نخستین دیدار خود در مرحله گروهی مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه، تن به شکست 2 بر صفر در مقابل سوییس داد تا در فاصله دو بازی مانده به پایان این مرحله، با 3 امتیاز کمتر نسبت به همین تیم در رده دوم جدول ایستاده و برای صعود مستقیم به جام جهانی نیاز به پیروزی در هر دو دیدار خود از جمله در مقابل سوییس داشته باشد. شاید پرتغالی ها در ابتدا و پس از قرعه کشی از گروه خود راضی بودند، اما درخشش دور از انتظار رقیب و پیروزی آنها در تمام 8 دیدار مرحله گروهی تا به اینجا، سرنوشتی متفاوت را برای رونالدو و یارانش رقم زد تا به این زودی ها از صعود به جام جهانی آسوده خاطر نباشند.
3. لاجوردی کمرنگ
آتزوری و طرفدارانش به محض هم گروهی با اسپانیا به این موضوع فکر کرده بودند که برای صعود مستقیم به عنوان تیم اول گروه به هیچ وجه کار ساده ای در پیش نخواهند داشت. ایتالیا در این 8 بازی در مجموع نتیجه بدی نگرفته، آنها 6 برد، یک تساوی و یک شکست داشته اند که تساوی و شکست آنها در مقابل اسپانیایی ها بوده است، اما با توجه به صدرنشینی اسپانیا با اختلاف 3 امتیاز، قدرت روزافزون و بازی های پیش روی آنها با آلبانی و رژیم اشغالگر قدس، می توان مدعی بود که اسپانیا به عنوان تیم اول به جام جهانی صعود خواهد کرد و ایتالیایی ها به احتمال فراوان به عنوان تیم دوم به پلی آف خواهند رفت و هنوز راه دارند تا برسند!
4. سلسته سیل زده
برشمردن نام بازیکنان خط حمله و مهره های هجومی تیم ملی آرژانتین، لرزه بر اندام هر دفاعی می اندازد، اما این تیم با این حجم از مهره های تهاجمی، در 16 بازی مرحله گروهی مقدماتی جام جهانی در آمریکای جنوبی، تنها 16 گل به ثمر رسانده است، چیزی در حد یک فاجعه! آنها در بین 10 تیم این مرحله، پس از تیم بولیوی که در رده نهم قرار دارد، دومین خط حمله ضعیف جدول را از آن خود کرده اند. از سوی دیگر، خط حمله ونزوئلا به عنوان تیم آخر جدول، عملکرد بهتری از لیونل مسی، پائولو دیبالا، مائورو ایکاردی، سرخیو آگوئرو و سایر ستاره های تهاجمی آلبی سلسته داشته است. گویی سیل خواب، مهاجمان آرژانتین را با خود برده است که حتی در دیدار با ونزوئلای انتهای جدولی نیز گل نمی زنند و با گل به خودی بازیکن حریف از شکست می گریزند.
5. لا روخای تقلبی
در منطقه آمریکای جنوبی، حال و روز شیلی نیز بهتر از آرژانتین نیست، آنها با یک امتیاز کمتر، یک رده پایین تر از آرژانتین و در رده ششم ایستاده اند. لقب تیم ملی شیلی مشابه تیم ملی اسپانیا (لا روخا) است، اما شرایط این دو تیم هیچ شباهتی به یکدیگر ندارد. در حالی که شیلی قهرمان دو دوره اخیر کوپا آمریکا بوده و تیم کاملا استخوان داری است، اما کار آنها در این مرحله گره کوری خورده که حتی به دست ستارگانی نظیر الکسیس سانچز و آرتورو ویدال نیز باز نمی شود. آنها دو دیدار اخیر خود را نیز به پاراگوئه و بولیوی واگذار کردند تا برای صعود نیاز به پیروزی در هر دو دیدار باقی مانده داشته باشند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.