b_Newsمسابقات جهانی سنگ محک آنچنانی برای فرنگی نبود!

رسول جزینی: تهمت های ناروا خاطر محمد بنا را آزرده کرد!

تاریخ: 1396/06/18
زمان: 19: 38
نوع: گفتگو
رسول جزینی، به این موضوع اشاره کرد که روی تیم ملی باید بسیار کار شود وگرنه نمی توان امید زیادی به المپیک 2020 توکیو داشت.

حامد جیرودی/ تیم ملی کشتی فرنگی اگر چه با کسب سه مدال برنز به مقام نایب قهرمانی مسابقات جهانی 2017 پاریس دست یافت اما هنوز با آن تیم رویایی که علاقه مندان به کشتی انتظار آن را دارند فاصله دارد و این همان چیزی است که کارشناسان این رشته هم به آن تاکید دارند. رسول جزینی مربی سابق تیم ملی در زمان محمد بنا، یکی از این اهالی فن است که در گفت و گوی خود با «گل»، به این موضوع اشاره کرد که روی تیم ملی باید بسیار کار شود وگرنه نمی توان امید زیادی به المپیک 2020 توکیو داشت.

درباره نتایج تیم ملی کشتی فرنگی در مسابقات جهانی چه نظری دارید؟
من فکر می کنم که مسابقات جهانی سنگ محک آنچنانی نبود! البته تیم ملی در این مسابقات سه مدال برنز به دست آورد و من نمی خواهم خدای ناکرده مقامی که تیم ملی به دست آورده و زحماتی که کادر فنی کشیده بوده را زیر سوال ببرم اما ما نباید به این نتایج دل خوش کنیم. البته می گویند که جوانگرایی شده اما اگر بخواهیم دقیق تر و به قصد اصلاح این تیم را بررسی کنیم، باید گفت که جوانگرایی نشده و ما باید ببینیم که کجا هستیم و به کجا می خواهیم برسیم. این سه بزرگوار ما سه مدال برنز هم گرفتند. در حالی که ما در المپیک هم دو مدال برنز گرفتیم اما مردم راضی نبودند و این مدال ها آن ها را خوشحال نکرد و من فکر می کنم که اگر وضع به همین منوال باشد، کارمان در المپیک 2020 توکیو سخت خواهد بود و نمی توان امید زیادی داشت.

 

البته محمد بنا هم گفته بود به این تیم می توان امید داشت و همه این ملی پوشان شاگردان او بوده اند.
بله درست است. به غیر از محمد الیاسی در وزن 66 کیلوگرم بقیه از شاگردان بنا بودند و پای درس محمد آقا تلمذ کرده بودند اما با این حال، تهمت های ناروایی به بنا زده شد که خاطرش را آزرده کرد!

 

اما به از سعید عبدولی که از تیم المپیک مانده بود، بقیه تغییر کرده بودند.
بله تغییر که برای همه تیم هاست اما در جهانی فرانسه عیار تیم ما معلوم نشد و حالا فدراسیون و کادرفنی باید برنامه ریزی بهتری داشته باشند تا این تیم نتیجه بهتری بگیرد.

 

سه مدال آور تیم ملی در مسابقات جهانی را چطور دیدید؟
محمد علی گرایی جوان خوبی است که کشتی های خوبی گرفت و محمد آقا او را به را به بزرگسالان آورد. عبدولی هم که تکلیف اش معلوم است و کاپیتان تیم به شمار می رود. حسین نوری هم زحمت زیادی در این سال ها کشیده و با قهرمان هایی مثل طالب نعمت پور و حبیب ا... اخلاقی رقابت می کرد اما در امتحانات خارج از کشور موفق نبود و نتوانست نظر کادرفنی را جلب کند اما خوشحالم حالا او مدال گرفته و شاید اگر فرصت بیشتری به او داده می شد، زودتر از این می توانست مدال بگیرد. در مجموع تیم خوب کار کرد اما این سنگ محک خوبی نیست.

 

شما مربی سنگین وزن بوده اید. شهاب قوره جیلی چطور بود؟
شهاب یکی از کشتی گیرانی بود که قبل از المپیک 2012 لندن آمد. خیلی با استقامت و خوش روحیه است اما هنوز کمی کار دارد و باید اشکالات اش را رفع کند تا در آینده نتیجه بگیرد.

 

درباره اختلاف نظری که بعد از مسابقات جهانی میان وزارت ورزش و فدراسیون کشتی به وجود آمد چه نظری دارید؟
کشتی یک ورزش بی رکورد است اما معمولا قله های افتخار را فتح کرده.با این حال موفقیت هایش بازتابی نداشته و حالا هم نباید برخورد چکشی با آن شود.وزارت ورزش هم باید مطابق آن چیزی که داده مطالبه داشته باشد.متاسفانه در قیاس با سایر ورزش ها مانند فوتبال به آن چیزی که حقش بوده و لایق اش است، نرسیده است.

 

مثل انتظاری که کشتی گیران برای دیدار با رئیس جمهور داشتند.
بله.واقعا همین است.فوتبال پشتوانه سیاسی دارد اما از رئیس جمهور انتظار می رود که از کشتی که همیشه پرچم ایران را بالا می برد، حمایت بیشتری داشته باشد و فکر نمی کنم که این خواسته نامعقولی باشد.