b_Newsمردی که پای پسر رفسنجانی را هم وسط کشید

روز به خیر آقای آجورلو!

تاریخ: 1395/11/15
زمان: 18: 34
نوع: خبر
رسول بهروش

خبر محرومیت باشگاه تراکتورسازی از جدب بازیکن در پنجره نقل‌وانتقالاتی زمستان، جمعه هواداران فوتبال را حسابی خراب کرد. حالا این فقط تراکتوری‌ها نیستند که در بیم از دست دادن شانس قهرمانی به سر می‌برند. ماجرای سریال محرومیت باشگاه‌های ایرانی، حسابی پرسپولیسی‌ها را نگران کرده که مبادا این دومینو به آنها هم برسد. آنچه مسلم است اینکه مجموعه‌ای از سوءمدیریت و اهمال‌کاری مسوولان فوتبال ایران منجر به شکل‌گیری این وضعیت برزخ‌گونه شده است؛ وضعی که ما در آن به درستی نمی‌دانیم تکلیف جدول رده‌بندی لیگ‌مان چطور است و بازیکنان جدید باشگاه‌های محروم چه سرنوشتی پیدا خواهند کرد؟
بلافاصله بعد از افشای فاجعه مدیریتی در تراکتورسازی، بسیاری از مخاطبان به یاد جوسازی‌های اخیر این باشگاه علیه فدراسیون فوتبال افتادند؛ جایی که مصطفی آجورلو با نگارش نامه‌ای سرگشاده خطاب به وزارت ورزش و جوانان، پنبه فدراسیون را زد. مدیرعامل تراکتور خطاب به سلطانی‌فر نوشته بود چون رشته کار از دست فدراسیون در رفته، وزارت ورزش رأسا باید وارد عمل شود و عدالت را در فوتبال ایران برقرار کند. کمتر از یک هفته بعد از این عمل انتقاد برانگیز اما، حالا مشخص شده استاد حتی در رتق و فتق امور زیرمجموعه خودش هم ناتوان بوده و با اشتباهاتش کاری کرده است که منافع باشگاه پرهوادار تراکتورسازی مستقیما به خطر افتاده است. حالا باید از سردار پرسید آیا بهتر نبود به جای موج‌سواری روی احساسات هواداران و ایجاد جنگ روانی در آستانه بازی با پرسپولیس، کمی بیشتر روی کارش تمرکز کند تا چنین وضع اسفباری برای تراکتور به وجود نیاید؟ بحث شهباززاده به کنار؛ امروز سرنوشت بازیکنان دیگری مثل عالیشاه، نوراللهی و بیگ‌زاده هم در هاله‌ای از ابهام است و هیچکس نمی‌داند چه سرنوشتی انتظار آنها و خود باشگاه را می‌کشد.
اردی‌بهشت امسال، مصطفی آجورلو بعد از شکست در انتخابات فدراسیون فوتبال به شدت به نتایج حاصله اعتراض کرد و پای دولت، جهانگیری و فرزند هاشمی رفسنجانی را در پیروزی مهدی تاج به میان کشید. قصد دفاع از تاج را نداریم، چرا که او را هم هرگز فرد مناسب برای اداره تشکیلات مدیریتی فوتبال ایران نمی‌دانیم، اما کاش امروز آقای آجورلو توضیح بدهند که آیا با همین درجه از تخصص و مهارت قرار بود عنان امور فدراسیون فوتبال را هم به دست بگیرند؟ در آن صورت چه بر سر فوتبال ایران می‌آمد؟
باشگاه تراکتورسازی امروز به خاطر شکایت بازیکنی به نام ژائو ویلا محروم شده. جالب است که حدود دو ماه پیش زمزمه‌هایی در مورد احتمال بیخ پیدا کردن پرونده این بازیکن در فضای فوتبال ایران مطرح شد، اما مشاور حقوقی تراکتورسازی گفت: «مساله‌ای نیست. با درایت آجورلو یک ریال هم باج به کسی نمی‌دهیم.» کاش اما سیستم مدیریتی فوتبال ایران به سمتی حرکت می‌کرد که مدیران متخصص بر مسند کار بنشینند و آدم‌های زیردستی هم به جای مجیزگویی، به طرح واقع‌گرایانه نقایص بپردازند. با تشکر از درایت آقای آجورلو، امروز باشگاه تراکتورسازی ناچار است به جای یک ریال باج، بیش از دو میلیارد تومان پول بدهد و البته لطماتی به پیکر این تیم وارد شده که تا شاید تا سال‌ها قابل جبران نباشد.

 بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.