b_Newsجوسازی تراکتوری‌ها به ضرر خودشان تمام شده است

امامی‌فر: مدیران تراکتور برای فرار از فشار افکار عمومی حاشیه‌سازی می‌کنند

b_News قلعه‌نویی قبلا هم همین مشکلات را در تراکتور داشت
تاریخ: 1395/11/15
زمان: 21: 36
نوع: گفتگو
هافبک سابق پرسپولیس معتقد است عدم نتیجه‌گیری تراکتورسازی باعث شده تا آنها در بازی حساس با پرسپولیس حواشی زیادی را ایجاد کنند.

مهدی نوری / علیرضا امامی‌فر هافبک سابق پرسپولیس معتقد است عدم نتیجه‌گیری تراکتورسازی در بازی‌های گذشته باعث شده تا آنها در بازی حساس و مهمی که با پرسپولیس دارند حواشی زیادی را ایجاد کنند. اما غافل از اینکه چنین تحرکاتی به ضرر خودشان تمام خواهد شد، چرا که پرسپولیس شش امتیاز با آنها فاصله دارد و حاشیه امنیت خوبی ایجاد کرده و در چنین شرایطی حواشی جدید فشار مضاعفی روی بازیکنان تراکتورسازی ایجاد می‌کند.


در آستانه بازی با تراکتورسازی شرایط پرسپولیس را چطور ارزیابی می‌کنید؟
مساله‌ای که در مورد پرسپولیس باید بگویم این است که خوشبختانه پرسپولیس در این فصل فراز و نشیب نداشته و به جز یک بازی که تیم همیشگی‌اش نبود در بقیه بازی‌ها یک روند ثابت داشته و فلسفه خاص خودش را پیاده کرده و دنبال نتیجه بوده است. پرسپولیس الان شش امتیاز از تراکتور جلو است و تراکتور نیاز به سه امتیاز دارد که باعث می‌شود بازی قشنگ‌تری ببینیم چون هر دو تیم این فرصت را دارند که سه امتیاز را بگیرند و هیچ‌کدام دفاعی بازی نمی‌کنند. الان شرایط پرسپولیس بهتر است چون تراکتور استرس دارد و پرسپولیس با این فاصله امتیازی حاشیه امنیت دارد و با خیال راحت‌تر کار می‌کند و بازی مطمئن‌تری ارایه خواهد کرد.


اوضاع تراکتورسازی را در حال حاضر چطور می‌بینید؟
فکر می‌کنم قبلا هم که قلعه‌نویی در تراکتورسازی بود در نیم‌فصل دوم به مشکل خورد و از این تیم جدا شد. الان هم شرایط تراکتور خوب نیست و همان اتفاق برایش افتاده و امتیاز از دست داده است. تراکتورسازی بازیکنان خوبی دارد اما بیرون نشستن آنها کار دست تیم می‌دهد و تجربه قلعه‌نویی باید به کمکش بیاید تا این مسایل را مدیریت و کنترل کند. الان تراکتورسازی بازیکنان خوبی دارد اما بازی گرفتن از آنها تجربه قلعه‌نویی را می‌طلبد.


در مورد حواشی که مدیران تراکتورسازی در این روزها ایجاد کرده‌اند چه نظری دارید؟
فکر می‌کنم این مساله خیلی مساله پیش‌پا افتاده‌ای است و امیدوارم فقط حالت شوخی داشته باشد. اینکه می‌گویند چرا ما زودتر از پرسپولیس بازی می‌کنیم یا پرسپولیس باید زودتر بازی کند یعنی اینکه سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال را زیرسوال می‌برند. چون تقویم بازی‌ها از اول فصل اعلام شده و شکل گرفته و براساس آن بازی‌ها برگزار می‌شود. اگر دو تا تیم دیگر هم رقیب بودند آن‌وقت باید چکار می‌کردیم؟ مساله‌ای که آجورلو مطرح کرده دور از منطق است و باید آن را حل کنند.


فکر نمی‌کنید تراکتورسازی به دلیل عدم نتیجه‌گیری و برای فرار از افکار عمومی چنین مسایلی را مطرح کرده است؟
مطمئنا همین است اما در کل به چشم می‌بینیم که به مسایل بیرون از زمین خیلی بها داده می‌شود. یعنی به حواشی بیشتر از مسایل فنی بها داده می‌شود و از این مسایل حاشیه‌ای استفاده ابزاری می‌شود تا فشار را کم کنند. اگر رسانه‌ها و جراید ما باهوش باشند اتوماتیک‌وار این افراد از چنین مسایلی نمی‌توانند استفاده کنند. باتوجه به آگاهی که رسانه‌ها به مردم می‌دهند فهم و شعور فوتبالی هواداران را بالا می‌برند و باید روی این مسایل مانور دهند و از ریشه آن را بخشکانند. در دنیا هم این‌طوری نیست و مثلا رئال نمی‌تواند بگوید بارسا باید زودتر از ما بازی کند. همین تغییر ساعت بازی پرسپولیس و تراکتورسازی هم که ایجاد شد سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال را زیرسوال می‌برد.


چرا؟
چون همان برنامه‌ای که اول فصل اعلام شده باید اجرا شود. چرا که تیم‌ها بر همان اساس برنامه خودشان را تنظیم کرده‌اند.


اگر تراکتوری‌ها نتیجه گرفته بودند این مسایل را مطرح می‌کردند؟
مطمئنا چنین بحث‌هایی پیش نمی‌آوردند. اگر پرسپولیس این مسایل را مطرح می‌کرد عکس‌العمل آقایان چه بود؟ عدم نتیجه‌گیری تراکتورسازی فشار را در تبریز روی تراکتور بالا برده است. فاصله آنها با پرسپولیس زیاد شده و فشارها سر تمرین روی مربی و کادر مدیریتی باشگاه بالاست و این فشارها باید برداشته شود که می‌تواند توسط شانه خالی کردن آقایان از زیر بار مسوولیت باشد تا همه‌چیز را گردن فدراسیون بیندازند اما تماشاگران تبریزی آن‌قدر فهیم هستند که بدانند این مسایل غیرفنی است.


جوسازی‌های اخیر چه تاثیری روی بازی پرسپولیس و تراکتور می‌گذارد؟
اصولا تمام وظایفی که هیات مدیره، مدیرعامل و کادرفنی یک باشگاه دارد این است که حواشی را از تیم دور کند تا تمرکز بازیکنان روی مسایل فنی باشد. الان این حواشی و جوسازی‌های تراکتور باعث شده تا تیم خودشان تحت فشار قرار بگیرد، چون پرسپولیس شش امتیاز جلو است و حاشیه امنیت و تمرکز لازم را دارد و این مسایل نمی‌تواند روی پرسپولیس تاثیری بگذارد اما فشار را روی تراکتور مضاعف می‌کند. چون آنها شش امتیاز عقب هستند و فشار روانی بیشتری را تحمل می‌کنند و این تحرکات به ضرر خودشان است.


در این دیدار چهار بازیکن سابق پرسپولیس با پیراهن تراکتور مقابل این تیم قرار می‌گیرند. حضور آنها را در این بازی حساس چگونه ارزیابی می‌کنید؟
اگر حرفه‌ای به مسایل نگاه کنند مساله خیلی حاد نیست. در دنیای حرفه‌ای بازیکن در هر تیمی هست به آن تیم تعصب دارد و فوتبالش را بازی می‌کند، اما باتوجه به دوقطبی بودن فوتبال ما و جایگاه خاصی که استقلال و پرسپولیس نزد مردم و بازیکنان دارند آن تعلق‌خاطر روی بازیکنی که حرفه‌ای نباشد تاثیر می‌گذارد، یعنی روی تفکرات آنها تاثیر می‌گذارد.


حضور سروش رفیعی را در پرسپولیس چطور ارزیابی می‌کنید؟
سروش در پرسپولیس رو به پیشرفت است و خیلی سریع با پرسپولیس هماهنگ شد. بازی در پرسپولیس اعتمادبه‌نفس بالایی نسبت به تیم‌های دیگر می‌خواهد، چون فضای بیشتری وجود دارد و باید ظرفیت بالایی داشته باشید که سروش در حال ساختن این ظرفیت است تا در پرسپولیس بهتر شود و اگر همین‌طور جلو بروند در آینده بیشتر در این تیم تاثیرگذار خواهد بود. چون سروش کیفیت فنی بالایی دارد و در چندین پست می‌تواند بازی کند و در کل زمین تاثیرگذار است و مثل یک رهبر در زمین است و اگر تصمیم بگیرد در پرسپولیس بماند به یک مهره خیلی تاثیرگذار در پرسپولیس در سال‌های آینده تبدیل می‌شود.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.