b_Newsپرسپولیس از الان نباید به قهرمانی فکر کند

استیلی: 3 امتیاز تراکتور از استقلال هم مهم‌تر است

تاریخ: 1395/11/15
زمان: 21: 59
نوع: گفتگو
سرمربی سابق پرسپولیس معتقد است که بازی سرخ‌هاي پايتخت با تراكتورسازي حتی از بازی داربي هم مهم‌تر است.

سیداحسان هاشمی / سرمربی سابق پرسپولیس معتقد است که بازی سرخ‌هاي پايتخت با تراكتورسازي حتی از بازی داربي هم مهم‌تر است.
حمید استیلی که با صراحت از علاقه‌اش به پرسپولیس صحبت می‌کند، بر این باور است که اگر پرسپولیس سه امتیاز بازي با تراكتورسازي را بگیرد با خیال راحت به مصاف استقلال می‌رود. استیلی معتقد است که پرسپولیس می‌تواند قهرمان باشد.


خیلی‌ها معتقدند پرسپولیس در صورت پیروزی مقابل تراکتورسازی به قهرمانی خیلی نزدیک‌تر می‌شود؟
به نظر من صحبت کردن در مورد برخی از مسایل خیلی زود است. این درست که پرسپولیس تا امروز خوب کار کرده و درصدر جدول قرار دارد ولی بهتر است که در حال حاضر در مورد قهرمانی و این چیزها صحبت نکنیم. پرسپولیس چند بازی سخت دیگر دارد و شک نکنید که هر لغزش و اشتباهی باعث می‌شود که این تیم به خطر بیفتد.


پس مخالف این صحبت‌ها هستید؟
پرسپولیسی‌ها نباید از حالا خودشان را قهرمان بدانند چون این باعث می‌شود که آنها با انگیزه کمتری به مصاف حریفان بروند و یا با توجه به شروع بازی‌های آسیایی تمرکزشان در مورد بازی‌های لیگ کمتر شود. پرسپولیس بعد از تراکتور چند بازی سخت دیگر را پیش‌رو دارد. استقلال و سپاهان حریفان خوب و گردن کلفتی هستند که پرسپولیس باید با آنها بازی کند و با این حساب کسی نمی‌تواند بگوید که پرسپولیس قهرمان می‌شود و کار تمام است.


اما قبول دارید که بازي يكشنبه برای سرخ‌ها خیلی حساس است؟
صددرصد... پیروزی مقابل تراکتورسازی اختلاف دو تیم را به 9 امتیاز می‌رساند و بدون شک این بازی برای پرسپولیس خیلی حساس و مهم است.


شاید به دلیل همین حساسیت بود که این همه حرف و حدیث درست شد و حتی گفتند که داوری‌ها به نفع پرسپولیس است!
اشتباهات داوری همه جای دنیا به وجود می‌آید و قرار نیست که کسی به این شدت به داوران اعتراض کند. این اتفاق‌ها و این اعتراض‌ها به فوتبال ما ضربه می‌زند و همه باید به داوران احترام بگذارند. البته اشتباهات داوری هم گاهی اوقات آزاردهنده است و امیدوارم که با درایت مسوولان فوتبال در این مورد تدابیر لازم اتخاذ شود. اما جدا از تمام این حرف‌ها همانطور که در برنامه‌ها کارشناسی شده پرسپولیس هم از داوری‌ها خیلی ضربه خورده و کسی نمی‌تواند بگوید که داوری‌ها به نفع پرسپولیس بوده است.


عملکرد پرسپولیس تا اینجای کار چطور ارزیابی می‌کنید؟
پرسپولیس تا امروز بازی‌های خوبی انجام داده و توانسته دل هواداران را به دست بیاورد. من امیدوارم که پرسپولیس در ادامه نیز بتواند همین عملکرد را داشته باشد و حتی قهرمان شود. به نظر من پرسپولیس از لحاظ مدیریتی و کادرفنی شرایط خوبی دارد و این آرامش باعث می‌شود تا بازیکنان با خیال راحت کارشان را ادامه دهند.


بازی با صبا را چطور دیدید؟
به نظر من پرسپولیس بازی بسیار خوب و هوشمندانه‌ای را مقابل صبا انجام داد و توانست به سه امتیاز برسد ولی با تمام این حرف‌ها غیبت سید جلال و طارمی نشان داد که پرسپولیس در غیاب این بازیکنان به مشکلات می‌خورد. در همین بازی دیدید که صبایی‌ها در چند نوبت صاحب فرصت‌هایی شدند که چنین چیزی در بازی‌های قبل پرسپولیس به وجود نمی‌آمد.


در مورد داوری چه صحبتی دارید؟
من فکر می‌کنم که اگر فعلا در مورد پرسپولیس-تراکتور صحبت کنیم بهتر است. پرسپولیس بازی سختی پیش رو دارد و بهتر است که سرخ‌ها روی این بازی تمرکز کنند. من معتقدم که بازی امروز برای پرسپولیسی‌ها از داربی هم مهمتر است. به هر حال اگر پرسپولیس در این بازی پیروز شود این روزها خیلی‌ها با پیروزی پرسپولیس خوشحال و حال‌شان بهتر می‌شود.


در مورد اتفاق‌های اخیر چه صحبتی دارید؟
فکر می‌کنم که ما زمستان سخت و تلخی را پشت سر گذاشتیم. پرواز آقای هاشمی، حسن جوهرچی، حادثه پلاسکو، شهادت آتش‌نشان‌ها و قبل از آن درگذشت آقای پورحیدری، کاظم افرندنیا، خانم فنی زاده، مهرداد اولادی، داوود رشیدی و خیلی اتفاق‌های دیگر... بدون شک تحمل این‌ها برای هر ایرانی سخت است. امیدوارم که این عزیزان در آرامش باشند و خداوند به خانواده‌های‌شان صبر بدهد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.