b_Newsسرنوشت مربیان قهرمان لیگ در فصول بعدی

عاقبت به خیری نسبی برای قلعه‌نویی و فرکی

تاریخ: 1395/11/15
زمان: 22: 49
نوع: گزارش
عبدا... ویسی هم به صف پرتعداد مربیان قهرمان لیگ برتر پیوست که در دوره بعدی سرنوشت خوبی برایشان رقم نخورده است.

آرش رستم نمدی / عبدا... ویسی هم به صف پرتعداد مربیان قهرمان لیگ برتر پیوست که در دوره بعدی سرنوشت خوبی برایشان رقم نخورده است.
این که چرا ویسی به رغم تاکیدات قبلی مدیران باشگاه و خود وی که سپاهان در این فصل تمنای قهرمانی ندارد و وظیفه ویسی تنها بستن یک تیم خوب و جوان با پائین آوردن هزینه هاست، باز هم چنین به بن بست رسیدند و عبدا... ویسی از این تیم جدا شد، سوالاتی است که شاید در گذر زمان پاسخی برای آنها از نوع توجیهی‌اش دریافت شود و شاید هم مثل یک راز تا ابد دلایلش هم معلوم نشود ولی به همین بهانه سری به ادواز گذشته لیگ برتر زدیم و سرنوشت 14 سرمربی قهرمان را در فصول بعدی با هم به صورت گذرا مرور می‌کنیم؛


لیگ اول: علی پروین(پرسپولیس)
بعد از قهرمانی لیگ اول، سلطان شهر سرخ‌ها در پرسپولیس ماندنی شد ولی با مدیریت جدید یعنی اکبر غمخوار آبش در یک جوی نرفت. چند نتیجه ضعیف در کنار درخشش فوق تصور سپاهان، باعث شد تا در نیم فصل دوم فردی به نام هانس دیتر اشمیت به عنوان مربی و به روایتی سرمربی در کنار علی آقا قرار گیرد ولی او تنها هنرش انجام حرکات موزون در عروسی بهروز رهبری فرد بود!


لیگ دوم: فرهاد کاظمی(سپاهان)
دایی فرهاد در لیگ سوم هم در سپاهان ماندنی شد ولی نتوانست از عنوان قهرمانی خود دفاع کند و تنها افتخارش، قهرمانی جام حذفی در پایان فصل شد.


لیگ سوم: مجید جلالی(پاس تهران)
آقا معلم هم در لیگ چهارم در پاس ماندنی شد ولی او هم نتوانست روند موفقیت آمیز فصل قبل را ادامه دهد و در نهایت در نیم‌فصل جای خود را به مصطفی دنیزلی ترکیه‌ای داد.


لیگ چهارم: ملادن فرانچیچ(فولاد)
او هم فصل بعد از قهرمانی در فولاد ماند ولی فولاد دیگر آن تیم مقتدر فصل قبل نشد و در نهایت ضمن کسب ضعیف‌ترین نتایج تاریخ نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا، در لیگ برتر هم عنوانی بهتر از هشتم به دست نیاورد.


لیگ پنجم: امیر قلعه‌نویی(استقلال)
ژنرال آبی‌ها که بعد از این قهرمانی سرمربی تیم ملی شده بود، می‌خواست با یک دست دو هندوانه بردارد و در استقلال هم مدیر ورزشی (بخوانید سرمربی سایه) شد ولی داستان عدم ارسال به موقع لیست استقلال به آسیا و جمله معروف آقای مدیر «فوقش جریمه شو میدیم» پایان همکاری او با استقلال در آن فصل شد.  


لیگ ششم: علی دایی(سایپا)
شهریار فوتبال ایران بعد از این که به عنوان سرمربی – بازیکن با سایپا قهرمان لیگ ششم شد، در لیگ هفتم هم در این تیم ماندنی شد ولی اوضاع اصلا برای او و تیمش خوب پیش نرفت و سایپا در نهایت به عنوان نازل یازدهم در لیگ هفتم قناعت کرد؛ البته دو ماه مانده به پایان لیگ علی دایی به قول خودش با خدا لابی کرد و در حالی که گزینه فدراسیون نبود، ناگهان در عرض چند ساعت به جای افشین قطبی سرمربی تیم ملی شد!


لیگ هفتم: افشین قطبی(پرسپولیس)
جناب قطبی هم بعد از قهرمانی لیگ هفتم باز هم در پرسپولیس ماند ولی با تمام خریدهای نامدار همچون علی کریمی، ایوان پتروویچ، مازیار زارع و بعضا عجیبش چون پائولو دی کارمو نتوانست خوب نتیجه بگیرد و تیم رده ششمی خود را در پایان هفته چهاردهم رها کرد و الفرار!


لیگ هشتم: امیر قلعه‌نویی(استقلال)
بلافاصله بعد از قهرمانی با استقلال در لیگ هشتم، راهی سپاهان شد و توانست با جمع کردن ستاره‌های نامدار و ملی پوش آن دوران با سپاهان هم قهرمانی لیگ نهم را به دست آورد.


لیگ نهم: امیر قلعه‌نویی (سپاهان)
امیرخان همچنان در سپاهان ماندنی شد و با تیم پرستاره تر شده و بسیار گران قیمتش توانست تنها تیم تاریخ لیگ برتر باشد که از عنوان قهرمانی لیگ نهم خود با قدرت در دوره دهم هم دفاع کرده است.


لیگ دهم: امیر قلعه‌نویی(سپاهان)
بالاخره بعد از قهرمانی لیگ دهم، قلعه‌نویی دل از سپاهان کند و این بار راهی دیار ستارخان شد تا هدایت تراکتورسازی را برعهده بگیرد. تاحدودی هم آنجا موفق بود و لقب امیرپاشا را هم از تی‌تی‌ها دریافت کرد ولی تیم تحت هدایتش در نهایت به عنوان نایب قهرمانی لیگ برتر دست یافت تا خود قلعه‌نویی موفقیت کامل نداشته باشد.


لیگ یازدهم: زلاتکو کرانچار(سپاهان)
در اواسط لیگ یازدهم آمد و مثل یک معجزه‌گر سپاهان میانه جدولی را به عنوان قهرمانی رساند. در لیگ دوازدهم نیز در این تیم ماندنی شد ولی نتوانست مثل قبل نتیجه بگیرد و در پایان فصل به عنوان سومی بسنده کرد.


لیگ دوازدهم: امیر قلعه‌نویی(استقلال)
در لیگ سیزدهم نیز در تیمش ماندنی شد ولی اوضاع اصلا بروفق مراد وی و هواداران استقلال پیش نرفت و تیم تحت هدایت او عنوانی بهتر از پنجم را به دست نیآورد.


لیگ سیزدهم: حسین فرکی(فولاد)
بعد از عنوان قهرمانی لیگ سیزدهم، مسوولان باشگاه فولاد هرکاری کردند، نتوانستند حسین آقا را در تیم خود نگه دارند و فرکی به خاطر جراحی زانو از این تیم رفت ولی اواسط دور رفت سرمربی سپاهان شد و در نهایت به عجیب ترین شکل ممکن در پایان فصل به عنوان قهرمانی دست یافت.


لیگ چهاردهم: حسین فرکی(سپاهان)
این بار دیگر زانوی فرکی نیاز به جراحی نداشت و در سپاهان ماندنی شد ولی اوضاع آن قدر مغشوش شد که حسین آقا حتی تا نیم فصل هم در تیم خود دوام نیاورد و مجبور به جدایی از جمع زردهای نصف جهان شد.

 بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.