b_Newsبرنامه ما تکرار کردن عنوان قهرمانی است/آندو 2، 3 بار عذر خواهی کرد

شایان مصلح: یک کوچولو عربی‌ام خوب است، با بشار رسن هم اتاقی شده ایم

b_News خوشحالم حضورم در ترکیب اصلی با برد پرسپولیس همراه بود
تاریخ: 1396/06/19
زمان: 20: 06
نوع: خبر
پرسپولیس در حالی روز پنجشنبه مقابل گسترش فولاد به پیروزی سه بر صفر رسید که برانکو ایوانکوویچ سرمربی سرخپوشان تغییراتی را در ترکیب خود ایجاد کرده بود.


حامد جیرودی / پرسپولیس در حالی روز پنجشنبه مقابل گسترش فولاد به پیروزی سه بر صفر رسید که برانکو ایوانکوویچ سرمربی سرخپوشان تغییراتی را در ترکیب خود ایجاد کرده بود که یکی از آنها حضور شایان مصلح در پست دفاع چپ بود. بازیکنی که پیش از این یک بار در بازی سوپرجام در ترکیب اصلی بازی کرده بود و حالا برای اولین بار در لیگ برتر هم در ترکیب قرار گرفت. این موضوع باعث شد تا به سراغ این مدافع رشتی برویم و درباره این بازی و همچنین بازی حساس پرسپولیس برابر الاهلی عربستان در لیگ قهرمانان آسیا با وی صحبت کنیم. گفت‌وگوی «گل» با شایان‌مصلح را در ادامه بخوانید:


از بازی با گسترش فولاد برای‌مان بگو.
ما در این بازی رفتیم که سه امتیاز را بگیریم. البته به دلیل این که تعدادی از بازیکنان‌مان در تیم ملی حضور داشتند، ترکیب تیم تغییر کرده بود. به ما گفته بودند که این بازی ساعت پنج‌ونیم عصر شروع می شود اما بازی پنج شروع شد و بچه‌ها گرم نکرده به داخل زمین رفتند و برای همین بدن‌ها در ابتدای مسابقه کمی سنگین بود اما در نیمه دوم شرایط‌مان بهتر شد و توانستیم گل بزنیم و به پیروزی برسیم.


اما روند بازی به گونه‌ای بود که تصور نمی‌شد پرسپولیس در عرض چند دقیقه سه بار بتواند گل بزند!
همان طور که گفتم بچه‌ها در نیمه اول روی روال نبودند اما هر چقدر جلوتر رفتیم بهتر شدیم و موقعیت‌های خوبی به دست آوردیم و خدا را شکر تعویض‌هایی هم که آقای برانکو انجام شد به بهتر شدن روند تیم کمک کرد و برنده بازی شدیم.


خودت هم در این بازی برای اولین بار در لیگ برتر فیکس بازی کردی.
بله، خدا را شکر می‌کنم که این اتفاق افتاد. البته من در بازی سوپرجام هم فیکس بازی کرده بودم اما حالا برای اولین بار در لیگ برتر هم در ترکیب اصلی بازی کردم و خودم هم راضی بودم و خوشحالم که حضورم در ترکیب اصلی با برد تیم همراه بود.


در نیمه اول آندرانیک تیموریان هم یک خطای خشن روی تو انجام داد!
یک خطا که نه سه، چهار بار روی من خطا کردند که البته آقای آندو دو، سه بار از من عذرخواهی کردند اما فوتبال همین است دیگر. در جریان بازی اتفاق افتاده و مشکلی نیست.


محمد انصاری در بازی تیم ملی برابر سوریه مصدوم شد که مقابل گسترش فولاد بازی نکرد؟
نه، محمد مصدوم نبود اما خسته بود و برای همین آقای برانکو به او و چند بازیکن دیگر استراحت داد. البته در نیمه دوم چون نیاز به گل داشتیم مهدی طارمی به زمین آمد و وحید امیری هم چون کم در ترکیب تیم ملی بازی کرده بود، در ترکیب اصلی قرار گرفت.


محسن مسلمان هم قرار نبود بازی کند اما از نیمه دوم بازی کرد!
بله، محسن هم مصدوم بود و در طول هفته با تیم تمرین نکرده بود اما خدا را شکر بهتر شد و به زمین آمد.


گسترش فولاد را چطور دیدی؟
گسترش فولاد تیم بدی نیست. آنها هم تیم‌شان تغییر کرده و چند بازیکن جدید مثل سید محسن حسینی که همبازی من در سپیدرود بود را آورده اند اما به هر حال لیگ را خوب شروع نکرده اند و چند امتیاز را از دست داده اند.
اما با این برد توانستید به صدر جدول برگردید.


امسال برنامه ما تکرار کردن عنوان قهرمانی است. البته علاوه بر لیگ، ما در لیگ قهرمانان آسیا هم بازی های سختی داریم و امیدوارم همان طور که در لیگ به غیر از بازی قبل با سیا‌ه‌جامگان که در دقایق آخر دروازه‌مان باز شد، با اقتدار بازی کرد‌ه‌ایم در ادامه لیگ و آسیا هم همین روال را ادامه دهیم و به قهرمانی لیگ برسیم.


بازی بعدی تان با الاهلی عربستان را چطور می‌بینی؟
این تیم در بازی رفت نشان داد که تیم خوبی است و امکانات زیادی دارد و هزینه‌های زیادی را انجام می‌دهد اما ما هم در بازی رفت ثابت کردیم تیمی هستیم که می‌توانیم بازی دو بر صفر باخته را در گرمای عمان دو - دو مساوی کنیم و حالا هم به امارات می‌رویم تا به امید خدا این تیم را شکست دهیم و به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کنیم.


در بازی قبل عمر السوما مهاجم سوریه ای الاهلی دروازه پرسپولیس را باز کرد و در بازی مقابل تیم ملی هم با ضربه ایستگاهی خود روی گل اول سوریه تاثیر مستقیم داشت و گل دوم سوریه را هم به ثمر رساند. با او می خواهید چه کار کنید؟
به هر حال این بازیکن نشان داده که بازیکن خوب و در سطح بالایی است اما امیدوارم که بتوانیم بهتر از قبل عمل کرده و او را مهار کنیم.


فکر می کنی مثل بازی با گسترش فولاد در ترکیب باشی؟
نمی‌دانم. راستش را بخواهید تیم ما ماشاء‌ا... آنقدر دفاع خوب دارد که بازی در ترکیب اصلی بسیار سخت است.


گویا با بشار رسن هم حسابی رفیق شده‌ای؟
(می‌خندد) بله، یک کوچولو زبان عربی‌ام خوب است و هم اتاقی هم شده‌ایم و همین باعث شده تا دوستی‌مان بیشتر شود. اتفاقا تیم‌ملی‌شان هم برده بود و  به او تبریک گفتم.


جدی زبان عربی ات خوب است؟
(می‌خندد) نه عربی بشار خوب است. من هم یک کم بلدم!


در بازی رفت با الاهلی که با حضورش در زمین حسابی بازی را به سود پرسپولیس برگرداند.
بله، خیلی بازیکن سطح بالایی است. با این که سن‌اش کم است اما تجربه زیادی دارد و در همه رده‌های سنی عراق بازی کرده و کلا خیلی می‌تواند به ما کمک کند.


راستی دوست‌ات محمد انصاری در دو بازی اخیر تیم ملی فیکس بازی کرد. درباره او چه نظری داری؟
جدا از این که ما با رفیق هستیم، بازی کردن محمد باعث خوشحالی همه ما شد و این به نفع پرسپولیس است. امیدوارم او در ترکیب تیم ملی جا بیفتد و بازی‌های بیشتر و بهتری را برای تیم ملی انجام دهد.


خودت فکر می‌کنی کی به تیم ملی برسی؟
توکل به خدا. من همه تلاشم را می‌کنم و مثل همه بازیکنان دوست دارم برای تیم ملی بازی کنم اما اولویت اولم بازی در ترکیب پرسپولیس است و بعدا ان‌شاء‌ا... حضور در تیم ملی.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.