b_Newsترس فصل گذشته برانکو امسال به واقعیت پیوست

کاپیتان جلال مقابل الاهلی نیست

b_News رکورد 12 بازی مصدومیت برای کاپیتان تیم‌ملی و پرسپولیس
تاریخ: 1396/06/20
زمان: 13: 41
نوع: خبر
کاپیتان جلال اتفاقی را که فصل گذشته همه درباره او پیش بینی می‌کردند را در این فصل رقم زد.

احد علوی / کاپیتان جلال اتفاقی را که فصل گذشته همه درباره او پیش بینی می‌کردند را در این فصل رقم زد. روزی که سیدجلال حسینی به پرسپولیس آمد، برانکو آن طور که گفته می‌شد او را نمی‌خواست. آن زمان از قول برانکو عنوان کردند که سیدجلال به دلیل سن بالا احتمال مصدومیتش زیاد است و نمی‌توان حضور توامان او را در تیم ملی و پرسپولیس پذیرفت. این یک ریسک است. این جمله‌ای بود که برانکو درباره جذب سیدجلال عنوان کرد اما همان طور که همه می‌دانند برانکو به خوبی فرمانبردار باشگاه است و تحت تاثیر خواسته‌های بالا دستی‌اش است. سیدجلال به پرسپولیس آمد و بازوبند کاپیتانی را بر بازو بست. با رفتن بنگر و نورمحمدی، کاپیتان جلال کار را به دست گرفت و اتفاقا فصل گذشته با کمترین مصدومیت لیگ را با بالا بردن جام قهرمانی به پایان رساند اما داستان مصدومیت‌هایی که برانکو آن زمان نگرانش بود در ابتدای فصل هفدهم رقم خورد.
کاپیتان جلال در سال 2017 مصدومیت را به معنای واقعی تجربه کرد. مدافع ملی‌پوش پرسپولیس بعد از دیدار با سیاه جامگان دیگر نتوانست برای پرسپولیس و تیم ملی بازی کند او در دیدار مهم پرسپولیس و الاهلی تیم ملی و کره‌جنوبی نتوانست بار سنگین خط دفاعی را به دوش بکشد. شاید در بازی تیم ملی ایران و کره نبود سیدجلال به چشم نیامد اما در دیدار رفت مقابل الاهلی نبود او کاملا به پرسپولیس ضربه زد، هرچند که این غیبت به خاطر محرومیت بود اما اگر محروم هم نبود بازهم نمی‌توانست برای پرسپولیس به میدان برود.
دیدار برابر سوریه بدون او برای خط دفاعی و بیرانوند گران تمام شد و سوری‌ها با دو گل توانستند به پلی‌آف صعود کنند. همه این اتفاقات در حالی رخ داده که سیدجلال حسینی به عنوان کاپیتان اصلی پرسپولیس در طول تمام این مدت به خاطر شرایط سن و سال و تجربه‌ای که دارد در اردوها حضور داشته. شاید امکانی که یک بازیکن جوان به دلیل مصدومیت پیدا نکند. هم برانکو و هم کی‌روش سیدجلال را در کنار خودشان نگه داشتند تا دل کاپیتان نشکند اما واقعیت این است که کاپیتان جلال دیگر آن کاپیتان جلال سابق نیست و مصدومیت کهنه امان او را بریده است.
از دوبی خبر می‌رسد هیچ شانسی برای حضور سیدجلال حسینی در دیدار برگشت مقابل الاهلی وجود ندارد و احتمال بازی نکردنش نزدیک به صفر است. گفته می‌شود برانکو خط دفاعی پرسپولیس را با ترکیب شجاع، انصاری، ماهینی و احتمال زیاد ربیع‌خواه خواهد بست و این نشان دهنده آن است که سیدجلال حسینی بازهم نمی‌تواند برای پرسپولیس بازی کند. این غیبت طولانی و نگران کننده شاید شانس او را برای بازی کردن در پرسپولیس در آسیا و تیم ملی در جام‌جهانی روسیه کاهش دهد. کاپیتان پرسپولیس اگر با همین روند پیش برود احتمال خداحافظی‌اش از دنبالی فوتبال افزایش پیدا می‌کند. کاپیتان جلال با در نظر گرفتن دیدار برگشت مقابل الاهلی 11 بازی است که برای تیم ملی و پرسپولیس به میدان نرفته است.