b_Newsتیم هشتم می آید یا میزبانی کشتی آزاد می پرد؟

جام جهانی روی پل!

تاریخ: 1395/11/16
زمان: 13: 24
نوع: گزارش
در حالی‌که قرار است مسابقات جام جهانی کشتی آزاد روزهای 28 و 29 بهمن در کرمانشاه برگزار شود، میزبانی این رقابت ها در کشورمان در هاله ای از ابهام قرار گرفته است!

در حالی‌که قرار است مسابقات جام جهانی کشتی آزاد روزهای 28 و 29 بهمن در کرمانشاه برگزار شود، میزبانی این رقابت ها در کشورمان در هاله ای از ابهام قرار گرفته است!

بعد از تصویب قانون جنجالی دونالد ترامپ، مبنی بر ممنوعیت حضور اتباع هفت کشور مسلمان از جمله ایران به خاک آمریکا، دولت و وزارت امور خارجه کشورمان نیز در اقدامی متقابل ازصادرنشدن ویزا برای اعضای تیم ملی کشتی آزاد آمریکا و مخالفت با حضور آمریکایی‌ها در جام جهانی خبر داد اما حالا خبر رسیده که اتحادیه جهانی کشتی تصمیم دارد به خاطر این موضوع میزبانی مسابقات جام جهانی کشتی آزاد را از کشورمان بگیرد. چرا که یکی از شرایط میزبانی رقابت‌های جام جهانی صدور ویزا برای تمام تیم‌های شرکت کننده است.

حمایت لالوویچ از تصمیم ایران
این در حالی‌ است که نناد لالوویچ، رئیس اتحادیه جهانی کشتی، اعلام کرده بود که به این تصمیم ایران احترام می‌گذارد. لالوویچ در بیانیه‌ای در این باره اظهار داشت: «با این که امیدوار بودیم وزارت خارجه ایران تصمیم دیگری بگیرد، به تصمیم فعلی آنها با همه پیچیدگی‌هایش احترام می‌گذاریم. ما به زودی برای جام جهانی کشتی آزاد راه‌ حلی پیدا خواهیم کرد. با وجود محدودیت‌های سفر بین دو کشور، این هفته از همکاری و دوستی بین دو فدراسیون کشتی خوشنود شدم. همان طور که در طی سال‌ها دیده‌ایم کشتی ورزشی است که بین ملت‌ها اتحاد ایجاد می‌کند.اتحادیه جهانی کشتی هر فصل مسابقات زیادی برگزار می‌کند. امیدواریم که دوباره کشتی‌گیران ایرانی و آمریکایی را روی یک تشک ببینیم.»

واکنش سخنگوی فدراسیون کشتی آمریکا
پاتریک سانداسکی سخنگوی فدراسیون کشتی آمریکا در این باره گفت: «تا این لحظه نه فقط فدراسیون کشتی آمریکا بلکه اتحادیه جهانی کشتی به طور رسمی نمی‌داند این گزارش‌های رسیده درست است یا خیر. ما هنوز اسناد رسمی نداریم مبنی بر اینکه تیم کشتی آمریکا فرصت شرکت در مسابقات جهانی کشتی آزاد را از دست خواهد داد. اگر این گزارشات و خبرها درست باشد کشتی آمریکا از این اتفاق بسیار ناامید خواهد شد.»

در این بین کمیسیون ورزشکاران کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) در بیانیه‌ای از کمیته ملی المپیک آمریکا در خصوص حضور ورزشکاران مسلمان 7 کشور در خاک آمریکا حمایت کرد.

روسیه میزبان می شود؟
حمید بنی تمیم، نایب رییس فدراسیون کشتی در این رابطه گفت‌: «روسیه پیش از این نیز خواستار برگزاری جام جهانی کشتی آزاد بود که پس از انصراف آن‌ها، میزبانی جام جهانی به ایران داده شد، اما حالا این کشور اعلام کرده است که اگر مشکلی در برگزاری این رقابت‌ها وجود دارد حاضر هستند میزبانی جام جهانی 2017 را بر عهده بگیرند.»

تیم هشتم می آید یا میزبانی می پرد؟
فدراسیون کشتی کشورمان نیز بعد از این موضوع با ارسال نامه‌ای به اتحادیه جهانی کشتی خواستار معرفی تیم هشتم و جایگزین آمریکا برای حضور در این مسابقات شد، اما باید دید که آیا این مسابقات اواخر هفته آینده به میزبانی کشورمان برگزار خواهد شد یا نه؟