b_Newsصعود پرسپولیس حالم را حسابی خوب کرد و مدت‌ها بود چنین خبر خوبی نشنیده بودم

زاهدی: برترین بازیکن ماه شدن اول راهی است که در اروپا دنبال آن هستم

b_News آرزویم برگشت به پرسپولیس و افتخارآفرینی با آن است
تاریخ: 1396/06/26
زمان: 12: 58
نوع: خبر
شهاب زاهدی رفته رفته همان بازیکنی است که همه در لیگ برتر ایسلند انتظارش را داشتند.

سیدیاسر رضوی / شهاب زاهدی رفته رفته همان بازیکنی است که همه در لیگ برتر ایسلند انتظارش را داشتند. بازیکنی که طی دو هفته اخیر با پاس گل و زدن دو گل در مسابقه آخر توانست عنوان برترین بازیکن ماه لیگ برتر ایسلند را به خودش اختصاص دهد. زاهدی از صعود پرسپولیس هم بسیار خوشحال است و آن را خوشحال‌کننده‌ترین خبری می‌داند که طی این چند وقت اخیر شنیده است. او همچنین از یک آرزو حرف به میان می‌آورد. اینکه با این پرسپولیس که مدعی دوباره قهرمانی است بتواند یک روز به افتخاراتی که آرزویش را دارد دست پیدا کند.


دومین برد پیاپی تیم شما در لیگ برتر ایسلند اتفاق افتاد. شرایط تیم را در چند بازی باقی مانده چطور می‌بینی؟
دو هفته است تیم ما IBV شرایط خوب و آرمانی دارد و می‌شود گفت به آن شکلی که باید می‌رسیدیم، رسیده ایم. بعد از قهرمانی جام‌حذفی تیم یک روحیه خوبی گرفت و شرایط خوبی دارد. دو روز دیگر بازی داریم و اگر این روند را ادامه دهیم تا تیم سوم پیش می‌رویم.


تو هم که در این دو هفته خوب عمل کردی. هفته پیش پاس گل دادی و این هفته هم دو گل برای تیمت به ثمر رساندی؟
بله، خدا را شکر هفته قبل شرایط خیلی خوبی بود و این روند در این هفته ادامه دار بود و توانستم کمک کنم. اکنون شرایط خوبی دارم. لیگ اینجا با لیگ ایران تفاوت دارد و خیلی فیزیکی است و تیم ها تاکتیکی کار می‌کنند و دایم از حمله به دفاع و دفاع به حمله تغییر شکل می‌دهند. بعد از چند هفته جا افتادم و توانستم فاکتورهای ذهنی ام را انجام دهم و در آینده هم امیدوارم همین طور باشد.


با توجه به بازی های باقی مانده فکر می‌کنی تیم تان بتواند جایگاه بهتری را به عنوان قهرمان جام حذفی به دست بیاورد؟
ما سه بازی دیگر داریم و سه هفته از لیگ باقی مانده و در حال حاضر رتبه نهم جدول را داریم و می‌شود گفت از پایین جدول جدا شدیم. اما اینجا تیم ها خیلی به هم نزدیک هستند و اگر این روند برد را ادامه دهیم تا رتبه سوم هم پیش خواهیم رفت و هیچ چیز قابل پیش بینی نیست.


بازیکن برتر ماه لیگ برتر انگلیس هم شدی و به نظر می‌رسد کم کم به روزهای آرمانی نزدیک می‌شوی؟
به این شرایط خوب رسیدن پیش زمینه داشته و همیشه جدا از تمرین تیم تمرین اختصاصی داشتم و یک طوری زندگی کردم که انگار شرایطم آرمانی است و برای اینکه به اهدافم نزدیک شوم حتی خودم را همیشه در این چالش‌ها قرار می‌دادم. خدا را شکر بعد از یک دوره سختی که گذراندم چه زمانی که در پرسپولیس بودم و نمی‌توانستم برای تیم بازی کنم و از آن طرف ماشین سازی، با اینکه می‌شود گفت عملکرد خوبی داشتم و تیم ما نتیجه نمی‌گرفت الان وضعیت خوبی دارم و در حال حاضر هم دو پیشنهاد دارم. حالا این مساله را به پایان فصل سپرده ام چون می‌خواهم فصل را خوب تمام کنم. برای این اتفاقات خیلی امیدوارم و می‌شود گفت با لطف خدا به آن خواهم رسید. همان طور که گفتید من دو هفته بازیکن هفته شدم. در طول بازی همین مساله باعث شد یکی از سایت‌های ایسلند من را بازیکن ماه اعلام کرد و خبر خوشحال‌کننده‌ای برای من شد و این اول راهی است که در فوتبال اروپا دنبال آن هستم.


با این روند خوب به تیم ملی هم فکر می‌کنی؟
یکی از اهداف بزرگ من در فوتبال این بود که لباس تیم ملی کشورم را بپوشم و برای همین هدف هم تمام تلاش خودم را انجام می‌دهم و خیلی امیدوارم این اتفاق بیفتد و مثل یک سرباز در اختیار تیم ملی باشم. امیدوارم عملکردم را کی‌روش ببیند و بتوانم به اردوی تیم ملی دعوت شوم.


تو یک پرسپولیسی هستی و نمی‌شود در مورد این تیم از تو سوال نکرد. بازی پرسپولیس جلوی الاهلی را دیدی؟
بله، دقیقا زمانی که بازی پرسپولیس انجام می‌شد ما حدود نیم ساعت تمرین داشتیم و در طول مسیر آنلاین با گوشی بازی را می‌دیدم. تا وقتی که  بازی یک – یک بود بازی را دیدم و اصلا حس خوبی در تمرین نداشتم. انگار یک چیزی کم داشتم و دوست داشتم زودتر تمرین تمام شود و ببینم چه اتفاقی افتاده است. بعد از اینکه بازی تمام شد و متوجه شدم پرسپولیس برده و به مرحله نیمه نهایی رفته آنقدر خوشحال شدم که حد و اندازه ندارد و خیلی وقت بود که چنین خبری را نشنیده بودم. پرسپولیس می‌تواند به فینال برسد و قهرمان شود چون استحقاق‌اش دارد.


به نظرت پس این پرسپولیس بازهم می‌تواند قهرمان لیگ شود؟
پرسپولیس آنقدر بزرگ است که نمی‌شود در مورد آن صحبت کرد. من سه فصل در پرسپولیس بودم اما همه آن دست و پا شکسته بود و یا محروم بودم. هفت بازی آخر اضافه شدم و بازی کردم. فصل بعد هم که یک نیم فصل بودم و می‌شود گفت استخوان‌بندی تیم همان است و بچه ها آنقدر با هم بازی کردند که اکنون شرایط خوبی دارند. پرسپولیس همان پرسپولیس است که هم قشنگ بازی می‌کند و هم قشنگ گل می‌زند و همه کارهایی که در فوتبال باید انجام شود را انجام می‌دهد و این خوشحال کننده است.


و قهرمانی آسیا؟
خیلی امیدوارم  و شک ندارم می‌تواند قهرمانی آسیا را به دست بیاورد.


دوست نداشتی حالا در این پرسپولیس حضور داشتی؟ به برگشت فکر می‌کنی؟
امیدوارم یک روز برگردم به پرسپولیس که یک بازیکن پخته شده باشم و به تیم محبوبم کمک کنم. شک نکنید یکی از آرزوهای بزرگ زندگی من این است که افتخارات زیادی با پرسپولیس کسب کنم.