b_Newsقبل از محمد بنا اولی کشتی فرنگی برای ما آرزو بود/ برای رسول خادم ناراحت شدم

باباجان زاده: 2 ماه است حقوق من را در شهرداری بابل قطع کرده اند!

تاریخ: 1396/06/28
زمان: 15: 30
نوع: گفتگو
بشیر باباجان زاده می گوید دو ماه است که حقوق و بیمه من از شهرداری بابل قطع شده و نمی دانم آقای خداداد که شهردار جدید بابل شده اند، اصلا در جریان این موضوع هست یا نه!

حامد جیرودی/ بشیر باباجان زاده ملی پوش سابق تیم ملی کشتی فرنگی چند ماهی است وارد دنیای مربیگری شده و هدایت تیم های پایه ای گل گهر سیرجان را بر عهده گرفته است اما گویا حضور او در این شهرستان مشکلاتی را برایش در محل کار اصلی اش در شهرداری بابل به وجود آورده است!

 

مانده ام چه کنم ؟!
این فرنگی کار که تنها مدال آور تیم ملی در دسته سنگین وزن به حساب می آید، در این خصوص به گل توضیح داد: « همان طور که می دانید من کارمند شهرداری بابل هستم اما چند ماه پیش که برای کار به سیرجان آمدم، آقای رسول خادم از طرف فدراسیون کشتی به شهرداری نامه زد که من برای آموزش کشتی فرنگی در استان کرمان ماموریت دارم و با من همکاری کنند که آقای بیژنی شهردار سابق بابل لطف داشت و با من همکاری کرد اما در حال حاضر دو ماه است که حقوق و بیمه من از شهرداری بابل قطع شده و نمی دانم آقای خداداد که شهردار جدید بابل شده اند، اصلا در جریان این موضوع هست یا نه!»
وی ادامه داد:« قبل از این که ما به بازی های المپیک 2016 ریو برویم، ورزشکاران بابلی به عنوان کارمندان افتخاری شهرداری استخدام شدند. این در حالی است که من از سال 90 در استخدام شهرداری هستم، حالا  اما حقوق من را قطع کرده اند و من مانده ام که چه کنم! من قرارداد آنچنانی در سیرجان ندارم که بخواهم با آن امورات زندگی ام را بگذرانم. به هر حال من باید خرج خانواده ام و تحصیل همسر و فرزندم را بدهم و هزار و یک مشکل دیگر.»
باباجان زاده خاطرنشان کرد:« من حتی با اعضای شورای شهر بابل هم صحبت کردم و گفته اند که پیگیری می کنیم اما واقعا نمی دانم که چه می شود. من در حال حاضر در سیرجان درگیر مسابقات استانی و کشوری هستم و خودم نمی توانم به بابل بروم و امیدوارم شهردار بابل به این موضوع رسیدگی کند.»
وی وضعیت مربیگری اش در گل گهر را از لحاظ فنی راضی کننده توضیف کرد:« خوشبختانه کشتی گیران سیرجانی رشد خیلی خوبی داشته اند و یکی از کشتی گیران ما در 98 کیلو به نام احسان اسماعیل پور در آستانه حضور در تیم ملی جوانان است و برای اولین بار در جمع چهار کشتی گیر برتر کشور قرار گرفته است. جا دارد در این جا از زحمات مهندس اسماعیل پور، آقای ایران نژاد، شهرام جعفری و آقای اسدی در سیرجان تشکر کنم که برای ورزش و کشتی این منطقه تلاش می کنند.»

 

حاصل زحمت بنا
باباجان زاده درباره قهرمانی تیم کشتی فرنگی جوانان ایران در جهان و نایب قهرمانی تیم نوجوانان در جهان هم چنین نظر داد:« برای موفقیت تیم های پایه ای کشتی فرنگی بسیار خوشحال هستم و به آقای حمید باوفا و کادرشان در تیم جوانان تبریک می گویم. البته از وضعیت نوجوانان چندان اطلاع ندارم و متاسفانه فقط خبردار شدم که به علت درگیری سرمربی و سرپرست تیم ملی، تیم بدون مربی به مسابقات جهانی رفته بوده است. با این حال من این موفقیت ها را حاصل زحمات محمد بنا می دانم که استارت موفقیت را در کشتی فرنگی زد. همین کرامت عبدولی برادر سعید که قهرمان جهان شد، کنار ما در تیم بزرگسالان و زیر نظر محمد آقا تمرین می کرد. البته من نمی خواهم خدای ناکرده ارزش های فنی آقای باوفا را زیر سوال ببرم و ایشان خیلی زحمت کشیده اند و فقط می خواهم بگویم که محمد آقا برای ما چه کار کرده است. او به ما انگیزه موفقیت داد وگرنه اولی جهان در کشتی فرنگی جزو آرزوهای ما بود!»
وی درباره نایب قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی در مسابقات جهانی 2017 پاریس هم صحبت کرد:« من همیشه به تلاش های آقای علی اشکانی اشاره کرده ام و این موفقیت را به ایشان و تیم ملی تبریک می گویم. حسین نوری که در این رقابت ها برنز گرفت، گسی بود که از گذشته کنار حبیب ا... اخلاقی دلاورانه می جنگید و حالا هم مزد زحمات خود را گرفت. سعید عبدولی هم که یک گلادیاتور است و حقش از مدال برنز بیشتر است و محمدعلی گرایی هم خدا را شکر به آنچه استحقاقش را داشت رسید اما من برادرانه از نوری و گرایی می خواهم بدون حاشیه این مسیر را ادامه دهند تا به موفقیت های بیشتر دست پیدا کنند!»
باباجان زاده از ناکامی تیم ملی کشتی آزاد هم ابراز ناراحتی کرد:« وقتی چنین نتایجی برای تیم آزاد به دست آمد، من خیلی ناراحت شدم. چون خبر داشتم که خیلی زحمت کشیده بودند. مخصوصا خود آقا رسول که تلاش شبانه روی برای موفقیت بچه ها در فدراسیون انجام می دهد. البته پهلوان حسن یزدانی یک مدال طلا گرفت تا دل همه مردم شاد شود و من امیدوارم که این تیم باز هم موفقت های گذشته را تکرار کند.»