افتخاری: هوادار باید همراه باشد / کادرفنی هم باید بپذیرد اشتباه کرده / کسی به منصوریان نگفت رحمتی و جباری نباشد

تاریخ: 1396/06/28
زمان: 00: 38
نوع: خبر
مدیرعامل استقلال در برنامه 90 حضور یافت.

افتخاری در ابتدای جلسه در مورد طول کشیدن قبول کردن حضور در برنامه 90 گفت: امروز شلوغی برای من بود. در فدراسیون با آقای تاج در مورد بحث حرفه ای گری صحبت داشتیم که وضعیت بدهی دو باشگاه را مشخص کنیم که کار انجام شد. جلسات دیگری داشتیم. امشب گفتند شورای تامین در مورد بلیت فروشی تصمیم می گیرد. با استانداری جلسه مفصل و طولانی بود به جلسه مثبتی هم نرسیدیم و قرار شد جلسه فردا صبح باشد.
مدیرعامل استقلال در مورد اینکه قبل از این اتفاقات مردد بودید و نیایید صحبت کنید، گفت: چون زمان نزدیک بود به مسابقه ما با ذوب آهن بحث شود و بحث ها روی تیم اثر مثبتی نداشته باشد و حواس بازیکنان معطوف ما شود خواستم هفته بعد بیایم که راحت صحبت کنیم و هم یک گزارش کامل بدهیم.
وی ادامه داد: چون بار دوم زنگ زدید من دیگر در رودربایستی گفتم که می آیم و در خدمت شما هستم.
سوال پیام کوتاه ما در وضعیت استقلال است و اگر بخواهید رای بدهید به کدام گزینه رای می دهید: من کادرمدیریت، کادرفنی و بازیکنان. بازیکنان را خارج می کنم و می گویم بدشانسی. اگر بخواهم رای بدهم به هر سه رای می دهم.
و اگر مجبور کنند که به یک گزینه رای بدهید، کدام را انتخاب کنید: اجازه بدهید من یک توضیح بدهم. ما امسال متاسفانه شروع بازی های مان مواجه شد با محرومیت سه بازیکن ما که بخشی از آن به کادرفنی بر می گردد که به تیم ملی ندادیم و از همان ابتدا آسیب دیدیم. بازی با نفت آسیب دیدیم. بازی با استقلال خوزستان یک پنالتی ما را نگرفت و یک گل صحیح ما را آفساید گرفت. تیم روحیه را از دست داد. بعد از آن مصدومیت ها آمد و سه بازیکن ملی پوش ما مصدوم شدند. منتظری، غفوری و به دنبال آن بازیکنان دیگر مثل محسن کریمی و امید ابراهیمی، فرشید اسماعیلی و زکی پور و بقیه. 9 بازیکن خارج شود تیم آسیب می بیند. در ارمنستان با این بازیکنان تمرین کرده بود و یکدفعه نتوانست تاکتیک خودش را پیاده کند.
وی ادامه داد: صبر کردیم بازیکنان برگردند تا درست شود. از بیرون هم فشار آوردند که در روحیه تیم تاثیر گذاشت. کسانی که انتظار داشتیم به عنوان استقلالی کمک کنند بدتر تحریک می کردند و یک عده هم ناخواسته که حق داشتند و با اینکه پیام دادن صبور باشیم که کارهایی انجام می دهیم بازهم همراهی نکردند. برعکس کسانی که سابق در استقلال بودند و سابقه ورزشی نداشتند من بعد 20 سال در فوتبال آمدم. من می دانستم چه باید بکنم. سال قبل هفته 4 یا 5 بود که تیم را تحویل گرفتم. تیم ته جدول بود و باخته بود. حمایت کردم به بازیکنان جوان میدان دادیم و تقویت کردیم و کار با قدرت جلو رفت.
فردوسی پور با اشاره به کنار گذاشتن جوانان و اینکه هواداران حمایت کردند حتی در مقطعی که تیم نتیجه نمی گرفت، از افتخاری توضیح خواست که آیا این حمایت ادامه دارد و از جوانان کار گرفته نشد و افتخاری گفت: همه بازیکنانی که جذب کردم با تایید کادرفنی بود. بعضی ها را به سختی گرفتیم. شجاعیان و قائدی را به سختی جذب کردیم و بعضی از اینها جلسات ما تا 3، 4 بامداد طول کشید. با آقای منتظری ساعت 2، 3 بامداد بود که پذیرفتند و حالا بدشانسی ماست که مصدوم شدند. این بازیکنان را گرفتیم که در کنار جوانان تیم را برای قهرمانی ببندیم. با یکسری مشکلات مواجه شدیم برای برون رفت از این مساله هوادار به من کمک کند. اینکه شعار بدهند روحیه تیم را ضعیف کنند و سرمربی را زیرسوال ببرند کار پسندیده ای نیست.
وی ادامه داد فوتبال برد و باخت دارد و دیدید که پرسپولیس هم باخت. این هست چون پرسپولیس و استقلال هستند نباید بگوییم نباید ببازند. تیم های دیگر هم هستند.
فردوسی پور با اشاره به تعداد باخت های زیاد استقلال و اینکه هیات مدیره پشت کادرفنی نمی ایستد و هوادار هم این را می بیند و بسنده می کند به صحبت های زمانی که می گوید باید برود از افتخاری خواست در این مورد توضیح بدهد که مدیرعامل استقلال در مورد ناهمگن بودن مدیریت استقلال گفت: من قبول دارم و سال گذشته به این بحرانی خوردیم. قبل دربی یکی از اعضای هیات مدیره مصاحبه کرد که اگر دربی را ببازد عوض می شود. من همان فردا رفتم در رختکن گفتم که منصوریان چه ببازد و چه نبازد تا آخر فصل هست و من و هیات مدیره حمایت می کنیم. فضا عوض شد و دربی را برد و نیم فصل دوم کولاک کرد. هوادار به این شرایط عادت کرد. هوادار حالا باید بپذیرد که 9 بازیکن مصدوم به تیم آسیب می رساند.
وی افزود: کادرفنی هم اشتباه داشته و باید بپذیرد و دستیاران را باید قوی کنی و بعضی بازیکنان توانایی فیکس بودن را ندارند و باید تجدید نظر کنی.

افتخاری در مورد کنار گذاشتن چینی و رحمتی  و جباری که هیات مدیره گفته نباید باشند، گفت: جلسه ای که خود آقای منصوریان و دو نفر دیگر اعضای هیات مدیره بودند این بحث مطرح شد. نگفتند نبایند باشند. گفتند برای توضیح به باشگاه بیایند برای توضیح.

افتخاری در مورد این سوال که جباری کم بازی کرده و نه غری زده سر تمرین و شاکی باشد و اینکه مهدی رحمتی هم بیشتر پنالتی خورده و فصل درخشانی نداشته اما هیات مدیره صلاحیت این را دارد که به منصوریان بگوید جباری و رحمتی نباید باشند و هیات مدیره بیایند برای جلسه. واقعا چه کسی به آقای منصوریان گفت اینها نباشند:
آقای منصوریان کسی به ایشان نگفت نباشند. گفتند برای توضیح بیایند. روزی که دعوت می شوند ساعت 12 ظهر به باشگاه بیایند. همان موقع هیات مدیره را همان موقع گذاشتیم. به ما اطلاع دادیم که تعداد زیادی خبرنگار آمده است و اگر اینها بیایند توضیح بخواهیم یکسری مشکلات دیگر پیش بیاید که پیغام دادیم بروند و در زمان دیگری بعد بازی استقلال و ذوب آهن باشند.
ما به آنها اطلاع دادیم. به من گفتند آقای رحمتی یکسری اختلاف مالی با باشگاه داشته زودتر آمده است.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.