منصوریان: گفتم یا حمایت کنید یا برکنارم کنید / افتخاری روزهای سختی برای نگه داشتن من تحمل می کند

تاریخ: 1396/06/28
زمان: 01: 25
نوع: خبر
سرمربی در برنامه 90 پاره ای از توضیحات را در مورد شرایط استقلال داد.

من نزدیک به 30 روز است که در فضای رسانه ای نیستم تا یک فضای آرامی را فراهم کنم. از یک جهت خوب بود که کارمان را انجام دادیم اما در این فضا چون تیم ما یک جمعیت میلیونی دارد گمانه زنی ها تبدیل به یکسری اتفاقات می شود و امشب بعد از چند روز تصمیم گرفتم این سکوت را بشکنم در برنامه به صورت تلفنی حاضر بشوم.
قبل از شروع از هواداران عذرخواهی می کنم
واقعا جایگاه استقلال اینجا نیست و نتایج ضعیف است ولی نتایج ضعیف همیشه یک عقبه ای دارد که می تواند در تولید نتایج ضعیف کمک کند و یکسری حمایت ها جلوی آن را همان ابتدا بگیرد. با این حال عذرخواهی می کنم و یک تشکر می کنم که سال گذشته پای من ایستادند. ممنونم از اقای افتخاری که روزهای سختی را سپری می کند برای حمایت من و امسال هم سخت تر. شاید رویش نشود که چه سختی هایی برای ماندن من می کشد. در نفت هر اتفاقی می افتاد من را صدا می کردند صحبت می کردیم و هیچ وقت بازیکنان نمی دانستند در هیات مدیره چه گذشت اما نتایجی که اتفاق می افتد خودم رای بدهم به عدد شماره 2 رای می دهم که نتایج ضعیف برای کادرفنی است.

با هواداران پنهان کاری ندارم
نتایچ بد برای کادرفنی است اما وقتی کادرفنی مقصر می شود از ابتدا برنامه شما را می دیدم. من دو هفته پیش جزو مهمانان مربیان نخبه آسیا بودم. هیچکس مانور نداد و نگفت جزو 20 تای اسیاست. من آقای برانکو مهمان بودیم که برانکو ویزا صادر نشد. فضا و بستری که برای ما سال قبل فراهم شود جلو برویم امسال متفاوت است.

عضو هیات مدیره 200 نفر علیه من صحبت کرد. باشگاه باید یکی را انتخاب کند یا من او را. وقتی سال جدید با همان ساز و کار شروع می کنیم و هفته اول و دوم وقتی بازیکنان را به اردوی تیم ملی نفرستادم در حالی که فقط فیفا دی می رفتند در اولین حضور ما در لیگ تیم ما در شرایط نابسامانی محض بشود. هفته اول و دوم همین طور بعد تراکتورسازی را بردیم و هفته چهارم با تیم علی دایی بازی کردیم. نیمه اول را خوب شروع کردیم و نیمه دوم پنالتی باختیم.

این اتفاق کجا تکرار می شود
هفته چهارم تیمی که همه هواداران پشت سر مربی آن بودند فصل گذشته در این فضا مصدوم پشت مصدوم دادیم. امید ابراهیمی جراحی کرد، محسن کریمی جراحی کرد، یک دفعه ساختار ما نسبت به اردوی ارمنستان تغییر کرد. در مسابقات آمدیم خیلی ساده من را صدا می کردند در این باشگاه 5 طبقه که چه کمکی به تو می کنیم. امکان دوم را انتخاب کردند با مصاحبه های پی در پی که دو هفته وقت دارد. هفته اول خودم جلوی گل گهر لب خط خنده ام گرفته بودند که بازیکنانم استرس دارند. هفته بعد بازیکن من جلوی تیم جم که یک تشکر ویژه از هواداران پارس در جم داشته باشم. نیمه دوم می گوید پادوانی می گوید من وضعیت بدی دارم. با این حرف ها تیم من را دچار سکته کردند. نگاه به صورت من نگاه نکنید به تیم و بچه های تیم نگاه کنید. ما یک تیم یکنواخت داریم اما از روی علاقه به کادرفنی شان می آیند کاری کنند فراتر از خودشان دچار اشتباه می شوند.

روی سکوها هوادار ما ناراحت شد
به همین خاطر در بازی پدیده شعار دادند. به پژمان گفتم که تیم را ببر وسط زمین ایستادم تا صدای اعتراض هواداران را بشنوم. با افتخار یک روز هوادار این تیم بودم و ماندن وسط زمین. هوادار عیب نداشت خودش را سبک کند. از آقای افتخاری بپرسید که به سختی دارد من را حفظ می کند.

من جباری و رحمتی را باید بگویم بیایند یا نیایند
در مورد جباری و رحمتی صحبت کردید. چند وقت پیش در مورد اشتباه رحمتی از من سوال کردید که گفتید رضایت می دهید گفتم الان بخواهد میدهم. اهل دروغ نیستم برای یک روز بیشترم در این فوتبال. اینکه بگویم آقای رحمتی و جباری را قرباین کنید من بمانم. مجتبی جباری را چه کسی آورد استقلال. انتخاب من بود. من آقای فردوسی پور با افتخار پژمان را آوردم و نزدیک بود تیم ملی را از دست بدهد. حوزه فنی برای من است. اعلام کردم امروز باید باشند. دیروز که این افتاق افتاد گفتم یک فاجعه است. مجتبی یک وزنه است برای تیم. مهدی رحمتی اصلا یک سوال دارم از شما بحث فنی بازی کردن یا نکردن دست من است. مجتبی جباری فراتر از یک بازیکن به ما کمک می کند. مهدی رحمتی را گذاشتم بیرون. مجتبی بازی نکرده و فضای امروز استقلال این نیست که بازی کنید یا نکنید در جهت پیشرفت باشید. عضو هیات مدیره می گوید در اختیار هیات مدیره است.
آقای ملکی گفتند.

آقای افتخاری بغل شما گفتند بزرگترین افتاق قبل بازی با ذوب آهن بیفتد این است که دو بازیکن من را نگه دارید. آقای افتخاری بغل شما هستند گفتند برای پاره ای از توضیحات نیاید سر تمرین. اینکه من شنبه نگفتم آقای افتخاری بگوید. بغل ماشین به شما چه گفتم. من یک چیزی به شما بگویم. افتخاری آدم مظلومی است.

چرا استفعفا نکردم؟
آقای فردوسی پور من باید با مدیرعامل صحبت کنم. اصلا این طور نبود. من اصلا چنین آدمی نیستم در لحظه تصمیم بگیرم و بعد در فضا عوض کنم. به جا پسرم امیر به آقای افتخاری یک چیز راحت من را بردارید چرا اینقدر این دست و آن دست می کنید یا حمایت کنید یا بردارید. در همان جلسه هم گفتم اصلا به عمومیت مردم بگویید علی منصوریان در دربی می ماند ولی حتی به دروغ بگویید. من به رئیسم گفتم اگر قرار باشد با این رویه برود جلو و شأن من و استقلال بشکند نیستم. یک بار یک کار کنید یا حمایت کنید یا من را بردارید. وقتی رفتم سر تمرین به افتخاری زنگ زدم تیم من دارم بهم می خورد. در جم با بازیکنان بزرگ تیمم در مورد آینده تیم صلاح و مشورت کردم. هیات مدیره می گوید ما تصمیم میگیریم این کار را بکنید گفتم به آقای افتخاری تبعات آن را قبول کند.

من سال 87 زیاد بازی نمی کردم اما شأنم را نمی شکستند. مسوول فنی تیم بودم گفتم بازیکن من باید برگردند. آنها گفتند من نمی آیم وقتی هیات مدیره می گوید بابت پاره ای توضیحات نباید برود اما باید برای ما بگویند چرا نباید برویم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.