b_Newsفقط 3 بازیکن فعلا جایگزین ندارند

بهروز عطایی: کولاکوویچ این بار خودش تصمیم گرفت

تاریخ: 1396/06/31
زمان: 13: 52
نوع: گفتگو
بهروز عطایی معتقد است اگر تیم ملی خوش شانسی بیشتری داشت و ایتالیا برزیل را نمی برد، تیم ما قطعا نایب قهرمان می شد

حامد جیرودی/ سومی تیم ملی والیبال در رقابت های جام قهرمانان بزرگ جهان در ژاپن و کسب مدال برنز این رقابت ها، موضوعی است که این روزها به یکی از سوژه های ورزش ایران تبدیل شده است و بسیاری از دوستداران والیبال درباره آن صحبت می کنند.
بهروز عطایی سرمربی تیم جوانان ایران، در رابطه با کسب اولین مدال جهانی تیم ملی والیبال چنین نظر داد:« مسابقات جام قهرمانان قاره ها یا همان جام کنفدراسیون ها، رقابت هایی با کیفیت بالاست که با نتایج خوبی که به دست آمد، به صورت واضح می توان از عملکرد تیم ملی دفاع کرد. تیم ما در این مسابقات بسیار قدرتمند عمل کرد و توانست نایب قهرمان جهان و تیم سوم المپیک را شکست دهد و شاید اگر کم شانس نبود و خوش شانسی بیشتری داشت و ایتالیا برزیل را نمی برد، تیم ما قطعا نایب قهرمان می شد اما در کل تیم ملی عملکرد قابل قبولی داشت.»

 

منتظر عیار کولاکوویچ بودیم

وی ادامه داد:« به هر حال، همه ما منتظر بودیم تا عیار تیم آقای کولاکوویچ را بیشتر بسنجیم. تیم ملی در لیگ جهانی با این مربی عملکرد ایده آلی نداشت و متوسط رو به پایین نتیجه گرفت اما آن نتایج را خیلی نمی توان به کولاکوویچ مربوط دانست. چرا که اطلاعاتی که این مربی از تیم ما داشت، اطلاعات خودش نبود و باید روی تیم خودش دقیق تر می شد. اما در این مسابقات، کولاکوویچ توانست مدیریت ارتباط با بازیکنان را به خوبی داشته باشد و جایگاه آن ها را بشناسد و اختیار عمل را در دست بگیرد و چون همه این عوامل در اختیار خودش بود، توانست تیم ملی را به جایگاه خوبی برساند.»


عطایی درباره این که کولاکوویچ چطور در این مدت کوتاه توانست تیمش را ریکاوری کند، یادآور شد:« همان طور که گفتم کولاکوویچ قبلا اطلاعات اش را از اطرافیانش می گرفت ولی این بار این طور نبود.تفاوت و ویژگی مربی ممتاز این است که خودش تصمیم می گیرد. قبلا می گفتند که سیچلو مغز متفکر خولیو ولاسکو است اما اینچنین نبود و این ولاسکو بود که از سیچلو کار می کشید و همیشه این سرمربی ها هستند که ایده های خود را انتقال می دهند و کولاکوویچ هم افکار و تفکرات خودش را به تیم منتقل کند و استنباط من این است که در زمان های بعدی می تواند تصمیم های بهتری هم بگیرد.»

 

تغییرات بی ضرر در تیم
عطایی معتقد است جای خالی بازیکنانی مثل شهرام محمودی، عادل غلامی و فرهاد نظری افشار پر خواهد شد:«ما مدتی در نبود شهرام دچار مشکل شدیم و هنوز هم مقداری نبود او حس می شود. عادل غلامی هم بازیکن بسیار بزرگی است اما به هر حال از تیم ملی رفته و همین طور نظری افشار که خداحافظی کرده اما این تغییرات چندان به ضرر تیم نشده است. ما به غیر از سه بازیکن یعنی سعید معروف، میلاد عبادی پور و سیدمحمد موسوی که فعلا جایگزینی ندارند و نمونه های آن ها هم کمتر در دنیا دیده شده، در بقیه پست ها و بازیکنان می توانیم تغییرات داشته باشیم. البته تیم ما هنوز جوان است و بازیکنان 27، 28 ساله می توانند چند سال دیگر و تا المپیک هم بازی کنند و سن شان بالا نیست.قطعا در اردوهای آینده تیم ملی چهار تا پنج بازیکن از تیم ملی جوانان در تیم ملی بزرگسالان خواهیم داشت.»