b_Newsحتی از قهرمانی جهان دو سال پیش هم آماده تر هستم/ در روزهای استراحت هم تمرین می کردم

حمیدرضا قلی پور: در تمام مسابقات زندگی ام فقط یک بار استرس داشتم!

تاریخ: 1396/07/03
زمان: 12: 29
نوع: گفتگو
حمیدرضا قلی پور کاپیتان تیم ملی ووشو در آستانه اعزام به مسابقات قهرمانی جهان روسیه از آمادگی اش برای این رقابت ها به «گل» خبر داد.

نگار رشیدی/تیم ملی ووشو امشب راهی مسابقات قهرمانی جهان روسیه می شود. میدانی مهم که نمایندگان کشورمان مدت هاست به خاطر آن تمرینات سخت و پرفشار را پشت سر گذاشتند تا سکویی را به رقبا ندهند.

با اینکه در بین شاگردان حسین اوجاقی چند چهره جوان دیده می شود، حمیدرضا قلی پور معتقد است آنها باتجربه هستند و می توان روی شان حساب کرد. او همچنین به «گل» از آمادگی اش خبر داد که حتی بیشتر از دوره قبل مسابقات است.

 

زمان اعزام به روسیه فرا رسید. آخرین اردو چطور بود؟

خدا را شکر بعد از شش مرحله اردو تا همین امروز تمرینات خوبی داشتیم. اوایل اردو به خاطر اینکه تازه از مصدومیت رها شده بودم واقعا شرایط خوبی نداشتم اما با تدابیر ویژه ای که کادر فنی برایم در نظر گرفت به هر شکلی بود خودم را رساندم و در انتخابی هم فیکس شدم. من در این مدت واقعا از دل و جان مایه گذاشتم و بیشتر از همه بچه ها تمرین کردم. روزهای استراحت و وقتی تمرین تمام می شد من باز هم تمرین می کردم. به همین خاطر هم فکر می کنم پیشرفت خیلی خوبی داشتم. حتی می توانم بگویم از قهرمانی جهان دو سال پیش هم آماده تر هستم. در روزهای آخر هم زمان و فشار تمرین کمتر بود. بچه ها الان تا 90 درصد آماده مسابقه هستند.

 

کادر فنی حساب وِیژه ای روی شما باز کرده. البته با توجه به تجربه شما این انتظارات نباید فشار روانی برای شما داشته باشد.

راستش من کلا بلد نیستم تحت فشار روانی قرار بگیرم. همیشه سعی من بر این است که شرایط را به شکلی مدیریت کنم که به سود تیم باشد. این که کادر فنی و مدیریت فدراسیون از من توقع طلا دارند یک انگیزه برای من است. به نظر خودم کادر فنی با شرایط ویژه ای که برای من در نظر گرفت مطمئنم هم به مدال های قبلی ام احترام گذاشتند و هم این توانایی را در من دیده اند. من به این نتیجه رسیده ام از نظر بدنی و فنی نسبت به خیلی از بچه ها شرایط بهتری دارم.

 

آخرین باری که در مسابقه استرس داشتید کی بود؟

من در تمام مسابقاتم فقط یک بار استرس داشتم. در ورلدگیم سال 2009 برای اولین بار قرار بود با یک رقیب روس مبارزه کنم و استرسم بیش از اندازه بود (خنده). آخر هم او را دو بر صفر بردم و تمام شد. به نظر خودم با فیدبکی که ووشو در مسابقات به من می دهد و با صحبتی که با ووشوکاران کشورهای دیگر داشتم یکی از دلایلی که رقیبانم با استرس با من مبارزه می کنند یا خود را از پیش بازنده می دانند این است که من خیلی راحت به میدان مسابقه می روم و آنها فکر می کنند من خودم را از قبل برنده می دانم. یعنی تاثیر روحی و روانی که بر رقیبم می گذارم در موفقیتم تاثیرگذار است.

 

می توانید تعداد مدال ایران را پیش بینی کنید؟

من درباره خودم که نمی توانم چیزی بگویم اما همه تلاشم را می کنم. از شرایط تیم دختران هم خبر ندارم اما آنها در سال های اخیر خیلی پیشرفت کردند و مقابل 99 درصد کشورها خوب کار می کنند. در تیم ما هم که فقط من و محسن سیفی تجربه حضور در قهرمانی جهان را داریم. باقی نفرات جوان هستند و تجربه جهانی شان در رده جوانان بوده اما جوانان باتجربه ای هستند که می توان روی شان حساب کرد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.