b_Newsباشگاه پول جریمه را می‌دهد و از ستاره بوشهری امتیاز می‌گیرد

تمدید قرارداد زودهنگام طارمی با پرسپولیس

تاریخ: 1396/07/03
زمان: 12: 24
نوع: خبر
همه بندهای حکم تنبیهی فیفا علیه پرسپولیس یک طرف، بند مربوط به جریمه مالی این باشگاه و مهدی طارمی طرف دیگر.

به گزارش سایت روزنامه گل، همه بندهای حکم تنبیهی فیفا علیه پرسپولیس یک طرف، بند مربوط به جریمه مالی این باشگاه و مهدی طارمی طرف دیگر. باورکردنی نیست باشگاهی که تا همین چند روز پیش به آب و آتش می‌زد تا بتواند طلب مانوئل ژوزه را جور کند، حالا درگیر یک کابوس جدید شده است. آن هم در حالی که شیره جان باشگاه برای بستن پرونده قبلی مکیده شده و حالا سخت است که چیزی نزدیک به چهار میلیارد تومان برای پرداخت به باشگاه ریزه‌اسپور ترکیه فراهم شود. این مساله البته غیر از هزینه‌های مادی‌اش، می‌تواند به یک عامل جدی اختلاف بین پرسپولیس و مهدی طارمی هم تبدیل شود. در حکم فیفا قید شده که باشگاه و بازیکن باید به صورت مشارکتی این پول را بپردازند، اما نکته اینجاست که سهم هر یک از طرفین به طور دقیق مشخص نشده و همین مساله می‌تواند باعث مناقشه بین طارمی و پرسپولیسی‌ها شود.
حالا اصلا فرض کنید فیفا سهم‌ها را هم مشخص کرد و یا مثلا قرار شد هر یک از دو طرف نیمی از جریمه را بپردازند؛ واقعا آیا طارمی دو میلیارد تومان پول دارد که به ریزه‌اسپور بپردازد؟ قرارداد رسمی او با پرسپولیس در فصل گذشته فقط 950میلیون تومان بوده و اصلا به فرض که یک میلیارد تومان هم علاوه بر آن به صورت «زیرمیزی» گرفته باشد؛ آیا امکان دارد که کل این پول را بابت جریمه بپردازد؟ تصور چنین موضوعی بسیار سخت به نظر می‌رسد. فراموش نکنیم ابتدای فصل پرسپولیسی‌ها برای جدایی طارمی شرط کردند که او باید یک میلیون دلار یا چهار میلیارد تومان بپردازد، اما چون نتوانست این کار را بکند در جمع سرخپوشان باقی ماند. حالا چطور می‌توان نیمی از آن مبلغ را ظرف مدت کوتاهی از طارمی گرفت؟
به درستی مشخص نیست که باشگاه پرسپولیس در مواجهه با این بحران بزرگ چه خواهد کرد، اما احتمال نزدیک‌تر به ذهن این است که پول جریمه را (اگر پرداخت فوری در دستور کار باشد و مساله به دادگاه عالی ورزش ارجاع نشود) باشگاه بپردازد و آن را از قراردادهای طارمی کسر کند. به این ترتیب به نظر می‌رسد طارمی همچنان مجبور باشد به حضورش در پرسپولیس ادامه بدهد و رویای لژیونر شدن را همچنان به تعویق بیندازد. با این شرایط اگر باشگاه قرار باشد تاوان طارمی را بدهد، هیچ بعید نیست به زودی شاهد نشستن این بازیکن پای میز مذاکره و تمدید قرارداد زودهنگام او با قرمزها باشیم!

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.