b_Newsدو هفته برای دو پست تمرین کردم

ربیع‌خواه: فقط برانکو می‌داند در چه پستی بازی مي‌کنم

b_News با این هواداران در ابوظبی میزبان هستیم
تاریخ: 1396/07/04
زمان: 12: 29
نوع: خبر
امشب پرسپولیس اولین گام را برای صعود به فینال آسیا برخواهد داشت.


مهدی وفامنش / امشب پرسپولیس اولین گام را برای صعود به فینال آسیا برخواهد داشت. گامی محکم که مي‌تواند حتی حریف پرسپولیس در فینال آسیا را بترساند. محرومیت طارمی و غیبت کامیابی نیا در کنار محمد انصاری پرسپولیس را با مشکلاتی مواجه کرده است اما رسیدن به فینال آسیا آنچنان هیجان انگیز است که بازیکنان پرسپولیس به این مشکلات فکر نکنند. محسن ربيع‌خواه شاید اگر او را آچار فرانسه پرسپولیس در این دیدار بدانیم بیراه نباشد. ربيع‌خواه حالا تنها بازیکنی است که در دو پست برانکوبه او نیاز دارد و آنقدر که سرمربی پرسپولیس نگران پست ربيع‌خواه در دیدار مقابل الهلال است بابت محرومیت و مصدومیت دیگر بازیکنانش ناراحت نیست. ربيع‌خواه در گفت‌و‌گو با روزنامه گل درباره تمام این مسایل و دیدار با الهلال صحبت کرد.


چقدر برای پرسپولیس شانس صعود به فینال آسیا را قائل هستی؟
بعد از سال‌ها پرسپولیس چنین شانسی را پیدا کرده که بتواند به فینال آسیا برسد. به نظر من هر چهار تیم راه یافته به این مرحله به یک اندازه شانس دارند. ما به الهلال دو بار مسابقه داده‌ایم. آنها مربی خوبی دارند و یک تاکتیک مشخص که اکثرا در اجرای این تاکتیک موفق بوده اند. امیدوارم در دیدار امروز مقابل ما تاکتیک شان نتیجه ندهد.


شرایط پرسپولیس در امارات به چه شکل است؟
تمرینات با نشاطی را طی سه روز گذشته در دوبی انجام دادیم و همه چیز مهیای حضور پرقدرت مقابل الهلال است. امیدوارم بازیکنان و هواداران پرسپولیس در سراسر دنیا شاهد حضور پرسپولیس در فینال آسیا باشند.


تو در حاضر تنها بازیکنی هستی که برانکو برای دو پست به وجودت نیاز اساسی دارد؟
به نظر من بازی کردن در پرسپولیس در هر شرایطی سخت است. بازیکنی که به پرسپولیس مي‌آید باید قابلیت بازی کردن در هر پستی را داشته باشد. متاسفانه کمال را در این بازی نداریم و من طی دو هفته گذشته برای بازی در هر دو پست تمرین کردم. باید دید برانکو صلاح را برچه مي‌داند.


احمد نوراللهی هم مجوز بازی در پرسپولیس را گرفت. شاید این مساله کار تو را کمی آسان‌تر کند؟
خدا را شکر نوراللهی برگشت و در اردو حضور پیدا کرد. برای دیدار مقابل الهلال هرچه نفرات مان بیشتر باشد بهتر است. ما در پرسپولیس همانطور که گفته‌ام برای رسیدن به ترکیب اصلی رقابت کنیم. جای کمال در این بازی خالی است اما امیدواریم در دیدار برگشت با الهلال با حضور کمال جشن صعود به فینال را بگیریم.


قبول داری که پرسپولیس در ابوظبی با این هواداران مهمان نیست؟
واقعا همین طور است که مي‌گویید. دومین مرتبه است که در ابوظبی بازی مي‌کنیم. در دیدار قبلی مقابل الاهلی هواداران 90 دقیقه ما را تشویق کردند به طوری که بازیکنان الاهلی هم شاکی شده بودند که انگار آنها مهمان هستند و ما میزبان. امیدوارم در دیدار امروز مقابل الهلال هم بار دیگر هواداران ما را تنها نگذارند و تا دقیقه 90 از پرسپولیس حمایت کنند.