تفاوت الهلال و پرسپولیس/ تفریح رنگین بعد از باخت مقابل تمرین سنگین بعد از برد

تاریخ: 1396/07/05
زمان: 16: 03
نوع: خبر
شاید کمتر کسی به این نکته توجه کند که دلیل اصلی برد الهلال مقابل پرسپولیس سخت کوشی و ممارست در تمرین های سعودی ها است.

احسان سرشت/ بعد از باخت سنگین سرخپوشان، تنها نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا سکوتی عجیب در بین هواداران این تیم حکم فرما شد. اما این سکوت ادامه دار نبود و فردای روز بازی در شبکه های اجتماعی شاهد سیل عظیمی از نظرات درباره شکست پرسپولیس مقابل نماینده سعودی ها بودیم.
بیشتر این نقدها و نظرات به عدم وجود بازیکنان کلیدی به دلیل مصدومیت و چند بازیکن به دلیل محرومیت اشاره شده بود و تمرکز اکثریت این نظرات متوجه محرومیت طارمی بود. این موضوع که پرسپولیس بدون بازیکنان کلیدی نتوانست مقابل الهلال نتیجه بگیرد؛ شاید مهم باشد، اما تمام موضوع این نیست. تیمی که نماینده کشورمان در دو بازی در تاریخ های نه چندان دور با آن نتیجه و عملکرد خوبی داشت.
کمی تأمل راجب به نوع حوادثی که در باشگاه های ایرانی اتفاق می افتد و عکس العملی که مدیران بعد از این اتفاقات نشان می دهند؛ ما را به این موضوع نزدیک می کند که یکی از دلیل موفقیت های باشگاه های حوزه خلیج فارس در آسیا همین تفاوت واکنش ها است.
نمونه بارز این واکنش ها بعد از شکست شب گذشته نماینده ایران مقابل عربستان است؛ جایی که بعد از باخت سنگین و غیرقابل باور، مسئولین باشگاه پرسپولیس به جای جمع بندی و آنالیز و تشخیص اینکه کدام بازیکن ها کم کارتر بودند آن ها را به خرید و تفریح و استراحت فرستادند. در مقابل حریف عربستانی که توانست نتیجه دلچسبی برای هواداران کسب کند همان روز به ریاض برگشت و از امروز تمرینات سنگین خود را دنبال کردند.
آن ها بدون استراحت به اردو رفتند و تمرینات تاکتیکی خود را از سر گرفتند درحالی که می توانستند به عنوان پاداش به بازیکنان الهلال استراحت دهند؛ اما نخواستند از شرایط مسابقه دور بمانند تا با موفقیت بیشتر به کار خود ادامه دهند.
گفتنی است برانکو ایوانکویچ سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس پس از بازی شب گذشته تیمش مقابل الهلال عربستان همراه با خانواده و دستیاران کرواتش از طریق دبی عازم کرواسی شد تا با استفاده از تعطیلی تمرینات به استراحت بپردازند.
البته از آنجا که تمرینات تیم پرسپولیس به مدت 5 روز تعطیل است به همین دلیل برخی از بازیکنان امشب همراه با تیم پرسپولیس به تهران بازنمی‌گردند و چند روز بیشتری را در دبی باقی خواهند ماندو  برخی از بازیکنان تیم پرسپولیس همراه با همسران خود به دبی آمده‌اند تا به دبی گردی پرداخته و با حضور در مراکز تجاری به خرید کردن مشغول شوند.
حال باید دید که آیا این فرصت 5 روزه برای یک تیم و موفقیت باشگاه جوابگو است یا دورنماندن از شرایط مسابقه، موضوعی که باید دید در هفته بعدی لیگ داخلی کشورها دو باشگاه چه نتیجه ای می گیرند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.