b_Newsپرسپولیس از نبود طارمی بیشتر از محرومیت لطمه می‌خورد

تارتار: برای ماندن آمدیم اما حالا پا پس نمی‌کشیم

b_News داوران ایتالیایی هم گفتند که پنالتی ما صددرصد درست بود
تاریخ: 1396/07/05
زمان: 16: 10
نوع: خبر
پارس جنوبی جم به روند شگفتی‌ساز خودش همچنان ادامه می‌دهد.


سیدیاسر رضوی / پارس جنوبی جم به روند شگفتی‌ساز خودش همچنان ادامه می‌دهد. تیم تارتار سخت گل می‌خورد و راحت گل می‌زند. آنها هفت هفته است که نباخته‌اند و دو بازی باخته را با مساوی تعویض کرده‌اند. تارتار جوان حالا در زمره مربیان سطح اول فوتبال ایران خودش را معرفی کرده است. تساوی او برابر دوست قدیمی‌اش علی دایی با واکنش‌های تند سرمربی سایپا مواجه شد به طوری که سرمربی پارس جنوبی جم هم به پنالتی‌ای که برای تیمش در دقیقه 94 گرفته شد شک کرد تا اینکه از ایتالیا به او گفتند این پنالتی صددرصد سالم بوده است. با تارتار درباره شرایط تیم در آستانه بازی با پدیده و همچنین پرسپولیس و طارمی صحبت کردیم.


شکست پدیده شش امتیازی است
خدا را شکر شرایط تیم خوب است و محروم نداریم و به احتمال زیاد مصدومان تیم به این بازی می‌رسند. با توجه به اینکه دیدار با پدیده تقابل تیم‌های اول و دوم جدول است این بازی از نظر من شش امتیازی است. گرفتن این سه امتیاز از پدیده ما را به هدف‌مان نزدیک می‌کند. پدیده تیم خوبی است که بازی‌های چشمگیری انجام داده و از کادرفنی و بازیکنان خوبی بهره می‌برد اما ما هم در خانه بازی می‌کنیم آن هم با هواداران پرشورمان! امیدوارم در این دیدار حساس هواداران ورزشگاه را پر کنند و 90 دقیقه مثل همیشه سر پا تیم‌شان را تشویق کنند. مطمئنا تساوی در این بازی به درد ما نمی‌خورد چون با پیروزی برابر پدیده یک فاصله عالی با تیم‌های تعقیب کننده خودمان خواهیم گرفت.


برای ماندن آمدیم اما حالا پا پس نمی‌کشیم
ما خودمان می‌دانیم تیم‌مان چه پتانسیلی دارد و هفت هفته است نشان دادیم که تیم دست و پا بسته‌ای نبوده‌ایم. تا اینجای بازی‌ها با اقتدار جلو آمده‌ایم ولی دیگران نباید انتظار بالایی از ما داشته باشند. همه می‌دانیم که در سال اول صعود یک تیم لیگ یکی به لیگ برتر هدف ماندن است اما شرایطی طوری پیش رفته که تا این لحظه صدر جدول هستیم. برای همین با تمام وجود تلاش‌مان را می‌کنیم این جایگاه را حفظ کنیم. مطمئن باشید با این هواداران و بازیکنان پا پس نخواهیم کشید.


دایی تحت فشار به پنالتی معترض شد
من سعی می‌کنم همیشه راجع به داوری صحبت نکنم چون معتقدم آنها زحمت می‌کشند. همیشه در سال‌های گذشته هم گفته‌ام که دستمزد داوران با مربیان و بازیکنان همخوانی ندارد و آنها هم باید در سطح دیگر عوامل اصلی این فوتبال درآمد داشته باشند چون داور یکی از ارکان اصلی زیبایی فوتبال است. اشتباهات داوری همواره جزیی از فوتبال است و عمدی در کار نیست و امکان دارد یک روز هم به ضرر ما سوت بزنند. در بازی با سایپا تیم آقای دایی واقعا در شرایط بدی گل مساوی را خورد آن هم در وضعیتی که با یک گل جلو بودند. من فکر می‌کنم هم جایی که دایی ایستاده بود مناسب نبود و هم فشار روی او زیاد بود برای همین فکر کرد آن خطا پنالتی نبوده است. درود می‌فرستم به شرافت و شجاعت زرگر که عدالت را در دقیقه 94 اجرا کرد و حق را به  حق دار داد. پنالتی اگر طبق قانون قدیم بود داور می‌توانست آن را اعلام نکند اما طبق قانون جدید خطایی که روی بازیکن ما شد صددرصد پنالتی بود. حتی من فیلم بازی را به ایتالیا فرستادم و یکی از دوستانم با داوران ایتالیایی مطرح کرد و آنها هم گفتند پنالتی بوده است. بازهم تکرار می‌کنم اگر در فوتبال از قانون ویدیو چک استفاده شود قطعا اشتباهات داوری به حداقل می‌رسد.


حرف من مثل چوب معلم است
به هیچ وجه هیچ مربی ای بد بازیکنش را نمی‌خواهد. ما مربیان آمده‌ایم تا به بازیکنان کمک کنیم تا اشتباهات‌شان کم شود. بازیکنان کم تجربه زیاد داریم و باید آنها را طوری تربیت کنیم که در آینده موفق شوند. حرف من برای شاگردانم مثل چوب معلم است. من هیچ وقت اعتقاد به این قضیه ندارم که با بدرفتاری بازیکنم را اصلاح کنم بلکه باید او را متوجه اشتباهش کرد. کسی که در تیم من اشتباه می‌کند دوباره برای به دست آوردن فرصت باید تلاش کند. به هرحال پارس جنوبی بازیکنان لازم را دارد اما بازیکنی می‌خواهیم که حرف ما را گوش کند و خواست ما را در زمین پیاده کند.


چیزی به اسم بازیکن ذخیره نداریم
در تیمی که من سرمربی آن هستم بازیکن نیمکت نشین نداریم چون همه بازیکن اصلی هستند. این موضوع را در طول این هفت هفته نشان دادیم. واقعا در انتخاب بازیکنان اصلی عذاب می کشم چون همه بازیکنان خوب هستند ولی چه کنم که باید یازده نفر از ابتدا به زمین بروند. در بازی ما مقابل سایپا با اینکه مهمان بودیم و پنج بازیکنی که بیشتر بازی کرده بودند غیبت داشتند اما بازهم با دو تعویض نتیجه را برگرداندیم و در بیشتر دقایق تیم برتر میدان بود. من دلیلی نمی‌بینم که تمرکزمان برهم بخورد و نتیجه نگیریم چون هنوز اتفاقی نیفتاده است. ما خودمان می‌دانیم که توانایی‌مان بیشتر از این‌هاست و همیشه به دنبال این هستیم تا یک بازی خوب ارایه دهیم. بازهم تاکید می کنم انتظار از خودمان بالاست اما دیگران نباید انتظار بالایی داشته باشند.


پرسپولیس تیم  روزهای سخت است
محرومیت مهدی طارمی هم جنبه مثبت و هم منفی دارد. مثبت از این نظر که بازیکنان جانشین می‌توانند خودشان را نشان دهند و منفی از این جهت که خط حمله پرسپولیس شاید آن زور و توان همیشگی‌اش را نداشته باشد اما همه می‌دانیم که پرسپولیس تیم روزهای سخت است. کاری که مقابل الاهلی انجام داد و با 10 نفر یک نتیجه بزرگ را رقم زد. خوشحالم که برانکو در دیدار مقابل الهلال نیمکت خوبی دارد و اگر اتفاقی که برای طارمی الان افتاد فصل قبل رخ می‌داد درک آن شاید سخت‌تر بود چون دست برانکو هم خالی بود.


پرسپولیس هم طراز طارمی بازیکن ندارد
پرسپولیس شاید در شروع هر مسابقه از نبود مهدی طارمی احساس خطر نکند اما در ادامه بازی و به خصوص نیمه دوم قطعا کمبود طارمی احساس می شود. به نظر من آسیبی که پرسپولیس از محرومیت طارمی می‌خورد بیشتر از بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتش است چرا که به اندازه کافی بازیکن با کیفیت دارد اما بازیکنی هم طراز مهدی طارمی در خط حمله این تیم به نظر من وجود ندارد و کسی نمی‌تواند کمبود طارمی را جبران کند.