b_Newsبوکس پر خبر می شود

علیرضا استکی: بچه معروف ها به لطف سالار شهیدان به هیات ما می آیند

تاریخ: 1396/07/09
زمان: 13: 22
نوع: گفتگو
علیرضا استکی مربی تیم ملی بوکس چند سالی می شود که در 10 روز اول محرم میزبان عزاداران حسینی است. او که عرق خاصی به این ایام دارد بیشتر از هر چیز از حضور جوان ها در مراسم های عزاداری خوشحال است.

نگار رشیدی/علیرضا استکی مربی تیم ملی بوکس چند سالی می شود که در 10 روز اول محرم میزبان عزاداران حسینی است. او که عرق خاصی به این ایام دارد بیشتر از هر چیز از حضور جوان ها در مراسم های عزاداری خوشحال است.

او همچنین هر سال یک شب را به مهمانان ویژه اش اختصاص می دهد که در کنار هم عزاداری کنند. استکی اما جدا از تهران، حواسش به شهر خودش اصفهان هم هست و چند روزی را هم برای عزاداری به نصف جهان می رود.

او در گفت و گو با «گل» از حال و هوایش در این روزها صحبت کرد.

 

با آغاز ماه محرم هیات شما هم کارش را شروع کرد. از حس و حال تان در این روزها بگویید.

ببینید در کل دو ماه محرم و صفر روزهایی است که خیلی ها منتظر رسیدنش هستند. همه جوان ها در این روزها به هر دلیلی به هیات ها می آیند و عزاداری می کنند. این هم نشانه این است که جوان ها هم دعا کرده اند و به حاجت شان رسیده اند. شاید باورتان نشود اما در این روزها اقلیت های مذهبی هم عزاداری می کنند و من در هیات خودمان شاهد این بوده ام که این افراد قربانی می کنند. این عزاداری ها مراسمی است که در کشورمان به وجود آمده و پرچم اسلام را توسط امام حسین (ع) به همه جهان نشان می دهیم و همه از این اتفاق متحیر هستند. 

 

شما هر سال یک شب هم میزبان چهره های معروف هستید.

بله طبق سال های گذشته ما یک شب از 10 شب عزاداری را به قهرمانان و پهلوانان اختصاص می دهیم که دور هم جمع شده و با هم عزاداری کنیم. به هر حال هرکسی درگیر هیات و عزاداری خودش است و ما هم اعلام می کنیم که این شب را کنار هم باشیم. همه می دانند که شب ششم محرم یعنی شب علی اصغر میزبان شان هستیم. آنها هم لطف می کنند و به هیات ما می آیند.

 

امسال چه کسانی را به هیات تان دعوت کردید؟

من خیلی ها را به هیات مان دعوت کردم.به عنوان مثال امیر علی اکبری، پیمان و لیلا رجبی، احسان حدادی، حمید سوریان، احسان علیخانی، میلاد کی مرام، حاج سعید حدادیان و بسیاری از پهلوانان شهر تهران دعوت شدند.

 

حاج سعید حدادیان در مراسم شما مداحی هم می کند؟

حاج آقا این روزها خیلی سرش شلوغ است و صرف حضورشان در هیات ما برکت دارد. ایشان مهمان هستند و قرار مداحی نبوده.

 

شما مدتی به مربی بوکس بچه معروف ها شناخته شده بودید. نگران نیستید هیات تان هم به هیات بچه معروف ها شهره شود؟

(می خندد) بله دیگر... می شود هیات بچه معروف ها... این را هم من از لطف امام حسین (ع) می بینم.

 

تا به حال اتفاق ویژه ای را در این روزها تجربه کردید؟

از نظر من هر کاری که در روزهای محرم و عزاداری امام حسین (ع) انجام می شود اتفاق ویژه است و نمی توان از هیچ چیز چشم پوشید. همه چیز در این روزها جذابیت دارد و سراسر کیف است.

 

شما در اصفهان هم مراسم دارید. عزاداری تهران بهتر است یا اصفهان؟

بله من هر سال قبل از عاشورا و تاسوعا به اصفهان می روم تا در کنار پدر و مادرم عزاداری کنم. هر شهری مراسم خاص خودش را دارد. عزاداری اصفهان هم جذابیت های خودش را دارد. به نظر من هرجا که عزاداری امام حسین (ع) باشد زیباست.

 

کدام ویژگی محرم را بیشتر می پسندید؟

به نظر من حسی که در مردم در این روزها به وجود می آید و آن جنب و جوشی که دارند خیلی زیباست. اشک هایی که به یاد رشادت های حضرت عباس (ع) و معصومیت حضرت زینب (س) ریخته می شود خیلی قشنگ است. از طرفی اتحاد مردم در حماسه عاشورا مثال زدنی است. هر سال خیال مان از این اتحاد راحت تر می شود.

 

دعای خاصی در این روزها دارید؟

امیدوارم گناهان همه در ماه محرم و صفر بخشیده شود. همه زندانی ها آزاد و تمام بیماران هم سلامتی حاصل کنند.

 

راستی از بوکس چه خبر؟

ان شاءا... خبرهای زیادی از بوکس خواهید شنید.

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.