فردوسی پور: شما پدیده هستید / جهانیان: سیاه نمایی کریمی برای ما قابل درک نبود

تاریخ: 1396/07/11
زمان: 01: 33
نوع: خبر
صحبت های جهانیان در برنامه 90 صحبت های جالبی بود.

به گزارش سایت روزنامه گل، جهانیان مالک نفت طلاییه در برنامه 90 پاسخگوی سوالات فردوسی پور بود.

جهانیان در پاسخ به این مساله که از روز اول درخشان سرمربی بود و علی کریمی را انتخاب کردید و بعد از یک ماه دوباره با برکناری وی درخشان را برگردانید و آیا این مسایل عجیب نیست، گفت: ما زمانی که تیم را تحویل گرفتیم قراردادی بود بین این تیم و درخشان که به خاطر اختلافاتی که وجود داشت،کادرفنی تمرینات را تعطیل کرد. قریب به ده روز می گذشت و دسترسی نداشتیم و دوستان اطراف ما هم پیشنهاد دادند در خدمت آقای کریمی باشیم که قبل از ایشان هم بودیم و ما هم پذیرفتیم و جلسه ای تنظیم شده با این اسطوره فوتبال. ضمن اینکه آقای کریمی قراردادی با باشگاه نداشت درست قبل از آمدن آقای درخشان. با ایشان توافق کردیم که بحث فنی در اختیار ایشان باشد و کسی دخالت نکند و هر امکاناتی که لازم داشتند در اختیار گذاشتیم و ایشان وعده دادند مشکل پایین جدول را حل و تیم پیشرفت کند.

وی ادامه داد: با این موضوع کار را استارت و در ضیافت شامی ایشان را به بچه های تیم معرفی و فعالیت ایشان به عنوان سرمربی شروع شد. یکی از موضوعاتی که ما با آقای کریمی داشتیم این بود که آیا شما می توانید به عنوان سرمربی روی نیمکت بنشینید که ایشان گفتند در حال حاضر در کلاس های مربیگری و برای این موضوع یک تاکتیک داریم که فکر کنم می خواستند از مجوز آقای امامی فر استفاده کنند.

 

مدرک کریمی برای ما معضل بود

کار استارت خورد و دو تعهد ما که یکی مشکل دارایی و یکی ثبت مجوز حرفه ای بود باید درست می شدند که وکلای حقوقی بین المللی را استخدام و کار را پیش بردیم. یکی از مشکلات ما مدرک آقای کریمی بود که نمی توانستیم وارد سایت کنیم چون شرایط مربیگری را نداشتند. این معضل بود برای ما بود. آقای امامی فر در حدی که با آقای کریمی بودند ایشان را می شناختم.

 

امامی فر را نمی شناختم

آقای امامی فر بزرگ هستند و من اطلاع کافی از ایشان نداشتم و بی ادبی می دانستم این موضوع را با آقای کریمی مطرح کنم. فرصت کم بود و درگیر مسایل بزرگ تر یعنی دارایی بودیم. اتفاقی که افتاد بازی پیکان را واگذار کردیم و گلی که از روی نقطه کاشته بچه ها دادند به آن سه گلی که دریافت کردیم برتری داشت. در رختکن حاضر شدم و کریمی ناراحت را آرام کردم و از همه تشکر و قدردانی کردم و به آنها اعلام کردم این باخت چیزی از ارزش آنها کم نمی کند. این فوتبال است و مهم است یک بازی خوب انجام دادید و خواهش کردم همه جوره با آقای کریمی همکاری کنند و تمرینات را با قدرت پیش ببرند.

 

سیاه نمایی کریمی برای من قابل فهم نبود

وقتی از بچه ها جدا شدم آقای کریمی با چند نفر تماس گرفتند و گله مند بودند که دوستان به من گفتند و من تعجب کردم. این موضوع را ادامه ندادم تا اینکه فردای آن روز پیامی از آقای کریمی به من رسید. ایشان اعلام کردند به فکر مربی باشید تا بازی با سپاهان هستند من نمی دانم این چه معنی می دهد. در مورد اینکه با ایشان می گویند دیالوگی برقرار نشد و می توانست این دردسر به وجود نیاید باید بگویم این یک موضوع داخلی بود که نباید به بیرون می رفت. متاسفانه آقای کریمی بعد بازی با پیکان دو مصاحبه انجام دادند که سیاه نمایی کردند و اصلا برای من قابل فهم نبود. اینکه به من گفتند برای بازی با سپاهان بازیکنان می رفتند همه بازیکنان از او می خواستند تیم را ترک نکنند که بچه ها به من نگفتند.

 

با کریمی تماس گرفتم

وقتی پیام آمد تماس گرفتم و موفق نشدم و احساس کردم تماس ایشان جدی است. چند بار تماس گرفتیم و پیام دادیم که جوابی نیامد و مصاحبه های ایشان افکار و دلایلی که مرور می کردم را دیدم بی دلیل نبود و حق با من است. با دوستان مشورت کردم و همه این موضوعات را مطرح کردند که متاسفانه ایشان این اخلاق را دارد و چند بار در تیم ملی و جاهای دیگر این اتفاق افتاده و این مساله را به من گوشزد کرده بودند.

 

همه از برخورد کریمی با مالک باشگاه تعجب می کردند

جهانیان درباره سوال فردوسی پور در مورد دستاویز قرار دادن یک اس ام اس برای کنار گذاشتن او و نگاه نکردن به حضور در تمرینات، نشناختن امامی فر و فوتبالی نبودن و برداشتن و گذاشتن درخشان و استفاده از اسم علی کریمی گفت: آقای فردوسی پور نویسنده خوبی هستید اما این طور نیست و ای کاش جای من بودید. وقتی با مشکلات یک اس ام اس دریافت می کنید و بعد سیاه نمایی ها و جواب ندادن تلفن ها و بعد از اینکه حتی به هتل رفتم و بچه ها را ببینم و ایشان در یک لحظه من را دید و مثل همیشه نزدیک نیامد و از راه دور دستش را بلند کرد و همه تعجب کردند که چرا با صاحب این باشگاه برخورد را داشت نباید این اتفاقات می افتد. نظر شما محترم اما بازهم می گویم چنین برداشتی از پیام کریمی نداشتم چون ایشان را دوست داشتم و دارم و خدا عزتی به ایشان داده است و این عزت را به هرکسی نداده است. من قبلا در امارات که زندگی می کردم و در سفر روم که گیر کرده بود و مشکل خروج داشت چون زبان نمی دانست و کمک کردم و بعد تلفن را گرفتیم و صحبت کردیم.

 

 

ایشان این رفتارها را با من کردند اما من به روحیه و تیم فکر می کردم و به من گفتند آقای کریمی بیاید استادیوم پر می شود اما هیچ وقت این اتفاق نیفتاد و علیرغم این اتفاق نیفتاد و وعده هایی که اطرافیان ایشان دادند و با آمدن ایشان اسپانسرهای میلیاردی می آیند هیچگاه نیفتاد. این پیام آمد من به حرف ایشان احترام گذاشتم.

 

ما نخواستیم از برند کریمی بهره ببریم

جهانیان درباره سوال فردوسی پور که به نظر می رسد برند علی کریمی جذاب نبوده و کنار گذاشتید و چرا دوباره سراغ حمید درخشان رفتید و اگر نمی رفتید این همه هجمه به راه نمی افتاد، گفت: این را فراموش کنید که خواستیم از برند کریمی بهره ببریم و فراموش کنیم در تمرین روز تاسوعا به من توهین کرده و این را بچه ها گفتند که مدام به من آمار می دهند و جرایم ما اصلا به رختکن ربطی ندارد. بعد از پیام ایشان که خواستند بروند در رسانه ها مخالف کردم و گفتم که ایشان باید طبق قرارداد باید همکاری کند و از برند و وجود ایشان بهره ببریم. بعد از اینکه جلسه ای گذاشتیم با دوستان و مشاوران داشتیم که مشکل حرفه ای شدن را داریم و نمی توانیم از ایشان استفاده کنیم و ظاهرا نمی خواهد همکاری کند با یک مربی ایرانی – اروپایی که پژواک کرمپور خواستیم همکاری کنیم. رزومه فوق العاده ای دارند. ایشان در هامبورگ در برلین در باشگاه های فوق مدرن آنجا حضور داشتند. ایشان در وردربرمن حضور داشتند نه به عنوان بازیکن بلکه به عنوان مربی و در رده های مختلفی حضور داشتند. آقای کرمپور را در این چند وقت شناختم. آقای امامی فر را هم از زمانی که تیم را گرفتیم و آقای کریمی آمدند شناختیم. من متاسفانه اسم ها را فراموش می کنم. درست است که آقای کرمپور در بعثت کرمانشاه و کاسپین قزوین بودند اما سپاهان و نفت آبادان به دنبال جذب ایشان هستند. به هرحال به نفت برای حضور در آسیا نگاه ویژه ای هست و باید یک سرمربی حرفه ای انتخای می کردیم که مجوز آسیا را داشته باشد. به هرحال یک قرارداد بین درخشان و نفت تهران بود و باید مبالغی را پرداخت می کردیم و به این نتیجه رسیدیم که با ایشان توافق کنیم و قرارداد ایشان حدود یک میلیارد و چهارصد میلیون بود. ضمن اینکه فردای این اتفاق و تیم پیکان ما را برد ایشان تماس گرفت و همه جوره به من آرامش داد و هر کمکی که از دستم بربیاید هستم و نقاط ضعف و قوت ما را گفتند.

 

درخشان معرفت به خرج داد

بعد بازی وقتی مرا راهنمایی می کند و درخشان حرفی از مطالبات نمی زند معرفت به خرج دادن است. بعد از اینکه به نتیجه رسیدیم همکاری کنیم و با یک توافق سرمربی را انتخاب کردیم و از آقای کریمی هم خواستم که با ایشان همکاری داشته باشند. من نمی دانستم اینقدر به درخشان بدبین است و درخشان با آغوش باز این مساله را پذیرفتند.

 

با فدراسیون مشورت کردیم

جهانیان در واکنش به این سوال فردوسی پور که مگر می شود یک سرمربی دستیار یک سرمربی دیگر شود با تصریح برمشورت با مسوولان فدراسیون گفت: ما از فدراسیون سوال کردیم که یک قرارداد تنظیم کردیم و کارت صادر شده مربی است و باید کدام را ملاک قرار بدهیم که گفتند ما به کارت بازی کار داریم نه متن قرارداد که ایشان هم مربی است.

 

کریمی اخراج نشده است

در مورد جریمه باید بگوییم رییس باید مشخص شود. بنده به عنوان مالک باشگاه نفت تهران آمدم در واقع سرپرست تعیین کردم، مربی تعیین کردم، سرمربی تعیین کردم و بخشنامه کردم و به تیم اعلام کردم روزهای تاسوعا و عاشورا تمرین تعطیل است و روز دوشنبه تمرین آغاز می شود. جهانیان در پاسخ به سوال فردوسی که حکمی مبنی بر اخراج ندادید و کریمی قرار تمرین گذاشت، گفت: کریمی اخراج نشده و با ایشان همکاری داریم.

وی در ادامه درباره اینکه کدام سرمربی برنامه را اعلام می کند و به خاطر تمرین تاسوعا حرمت شکنی کردند و جریمه می شوند، گفت: من نامه زدم و اعلام کردم که تمرینات تیم در روز تاسوعا و عاشورا تعطیل است و آقای سرمربی و سرپرست اعلام کردند و گروه تلگرامی که داریم اعلام کردیم که تمرین تعطیل و از روز دوشنبه برنامه اردویی به جنوب یا شمال کشور داریم و به چند طریق اطلاع رسانی کردیم و اطلاع نداشتم که روز تاسوعا ساعت یازده که در مراسم هستیم که آقا تیم شما دارد تمرین می کند و برنامه 90 و گزارشگر شما و خیلی از خبرنگاران انجا بوده است.

 

با دین و شریعت بازی کردید

فردوسی پور با واکنش نسبت به این مساله که طبیعی بود که رسانه ها به تمرین تیمی با دو سرمربی برود و اینکه با دین و شریعت سوء استفاده کردیم و دستاویز کردید و تیم ملی هم در این بازی کرد و حرمت شکنی نشد و حالا مدعی هستید که تمکین نکردند. اینکه کریمی نمی خواستید و درخشان را می خواهید و بازیکن هم حق دارد بگوید کسی را اخراج نکردند، گفت: هیچ هجمه ای علیه من نبود و اکثرا ایراد گرفتند که چرا حرمت امضا و دستورات شما نگه داشته نشد و اینکه حرمت شما نگه داشته نشد حرمت تاسوعا حفظ می شد. در مورد تیم ملی فیفا دی است و نمی توانند تغییر دهند اما در مورد باشگاه خودمان که می توانیم تصمیم بگیریم. واقعا شما متوجه نشدید که از روی لج و لجبازی این کارها را انجام می دهد. واقعا درک این موضوع سخت است و رسما اس ام اس داده و مصاحبه کرده است. ایرادی ندارد و اتفاقی که افتاده است و نگرانی من از خود شماست که روز تاسوعا این برنامه را پوشش داده است.

 

آقای فردوسی پور چرا پوشش دادید

جهانیان با گلایه از فردوسی پور بابت پوشش تمرین نفت در روز تاسوعا گفت: با این کار شما هجمه درست شد و این موضوعات به وجود آمد اگر دخالت نمی کردید مشکل ما با آقای کریمی حل می شد و شما به شدت دامن می زنید و یکجانبه حمایت کنید.

فردوسی پور گفت: دوران این بحث ها تمام شده است.

جهانیان ادامه داد: چرا روزهای سخت که کیک و آب می خوردند برنامه نگرفتید. آن موقع حس ژورنالیستی نداشتید و نمی توانستید دفاع کنید و حالا که دستورات را شکستند دفاع می کنید.

فردوسی پور ادامه داد: من در مورد علی کریمی بحث دارم باهاش اما او را اخراج کنید و درخشان را بگذارید و بازیکن شما باید از تیم و دستورات من تبعیت کنید.

جهانیان گفت: نظر شما محترم است اما چهارتا مشاور مثل شما داشته باشم تیم سقوط می کند.

فردوسی پور ادامه داد: من چندین بار سر تمرین تیم شما آمدیم و بچه ها آمدیم و نه گزارش گرفتیم و اینکه صورت مساله را عوض کردند و توپ را در زمین دیگران انداختن دورانش تمام شده است.

جهانیان افزود: توپ که زمین شماست و ما هم می خواهیم مشکل را حل کنیم.

فردوسی پور ادامه داد: امیدوارم مشکلات حل شود و این شرایطی که بازیکنان امروز داشتند حل شود.

جهانیان ادامه داد: واقعا هرکس هر کاری که دوست داشت با تجمع کارش را دنبال کند. ما اعلام کردیم دوشنبه تعطیل آقایان آماده باشند برای سفر به خارج از تهران برای اردو. بچه ها با اجازه چه کسی این کار را کردند. طبق قراری که ما تنظیم کردیم باید استراحت می کردند برای پرواز که به خاطر هجمه هایی که شما درست کردید پرواز کنسل شد.

فردوسی پور گفت: این هجمه ها را بی جهت درست نکنید ما نباید تیم شما را آرام کنیم. ما رسانه هستیم و در تعریف این مقولات هستید. وقتی که تیم را اراک می بردند و پیگیری ما نبود شما در فوتبال نبودید و ما کلی آن موقع صحبت کردیم.

جهانیان گفت: پس شما کمک کردید و من تقدیر می کنم. من فکر می کنم برای اولین بار یک کار درست انجام دادید و باید پاداش بگیرید همین است. من یک کادو به شما بدهکار هستم و یک کادو هم بابت همین مسایل.

فردوسی پور: خواهش می کنم در چارچوب برنامه و منطقط صحبت کنیم این مسایل صورت درستی ندارد و ادامه ندهیم بهتر است.

 

جهانیان درباره ممانعت برای حضور در بازی با سپاهان گفت: من یک چکی را ضمانت کردم چند سال پیش که اعلام برائت شد و نگرفتیم چک را پس بگیریم که اقدام کردند و چک منجر به دستور پرداخت می شود.

 

فردوسی پور در ادامه گفت: شما پدیده هستید و باور کنید حیف است سرم را به زمین بکوبم و بشکنم.