دعوت از طارمي در ادامه سياست هميشگي / كي‌روش وارد مي‌شود

تاریخ: 1396/07/10
زمان: 12: 50
نوع: خبر
بار ديگر اردوي تيم ملي كشورمان براي برگزاري دو بازي دوستانه برابر توگو و روسيه تشكيل شد.


به گزارش سایت روزنامه گل، بار ديگر اردوي تيم ملي كشورمان براي برگزاري دو بازي دوستانه برابر توگو و روسيه تشكيل شد؛ اردويي كه مطابق معمول شاهد اتفاقاتي غيرمعمول در آن مثل دعوت بازيكنان به صورت پيامكي بوديم! به اين ترتيب ليست بازيكنان تيم ملي حاضر در اين مسابقه به صورت جزء به جزء كشف شد كه يكي از مهم‌ترين نكات آن مربوط به دعوت از مهدي طارمي بود. مهاجم بوشهري پرسپوليس كه روزهاي آغازين محروميت چهار ماهه‌اش را پشت سر مي‌گذارد، اخيرا به خاطر شكست سنگين پرسپوليس و نيز افشاگري برنامه نود در مورد آن مبلغ يك ميليارد و 150ميليوني اعطا شده از سوي حسين هدايتي حسابي تحت فشار است. با اين وجود كي‌روش او را به اردو فرا خواند و به علاوه در يكي، دو موضع‌گيري رسمي به حمايت از اين بازيكن پرداخت. به نظر مي‌رسد مربي پرتغالي در مورد طارمي هم همان سياستي را اتخاذ كرده كه قبل از اين در مورد برخي ديگر از بازيكنان گرفتار مانده در عرصه باشگاهي در پيش مي‌گرفت.


كي‌روش، حامي گرفتارها!
شايد آنهايي كه با اخلاق كارلوس كي‌روش آشنا هستند، اصلا تعجب نكردند از اينكه اين مربي مهدي طارمي را بعد از اتفاقات اخير به اردو فرا خواند؛ چه اينكه او پيش از اين هم همين استراتژي را داشته و سعي كرده با پشتيباني از بازيكناني كه مشكلاتي براي‌شان پيش آمده، از سرمايه‌هاي انساني تيمش مراقبت كند. او وقتي رامين رضاييان با برانكو به مشكل خورد و از پرسپوليس كنار رفت، اين بازيكن را به طور مستمر به اردو دعوت كرد و حتي در تركيب اصلي تيم ملي هم به ميدان فرستاد. همين اتفاق در حال حاضر براي اشكان دژاگه هم رخ داده؛ بازيكني كه مدتهاست در تيم باشگاهي خاصي توپ نمي‌زند، اما همچنان از اعتماد كي‌روش بهره‌مند است و عضوي از تيم ملي به شمار مي‌رود. از قضا در بازي تلخ با سوريه، اشكان بهترين بازيكن تيم كشورمان بود. قبل از همه اينها هم بازيكناني كه به خاطر خدمت سربازي به مشكل خورده بودند و كارت معافيت‌شان باطل شده بود طعم حمايت كي‌روش را چشيدند؛ تا جايي كه سروش رفيعي و مهرداد پولادي حتي با تيم ملي در جام ملتهاي آسيا هم حاضر شدند. با اين شرايط عجيب نبود كه كي‌روش كنار طارمي هم بايستد و اجازه ندهد بازيكني كه به شدت هم مورد علاقه اوست، در تنهايي باقي بماند. با اين وجود سورپرايز بزرگتر، جملاتي بود كه كارلوس در مورد طارمي به زبان آورد.


به دنبال راه حل
در اولين جلسه تمريني تيم ملي، تصاويري از كي‌روش در حال گفت‌وگو با مهدي طارمي منتشر شد. سرمربي پرتغالي تيم ملي بعد از اين جلسه سرپايي، در مصاحبه با خبرنگاران اعلام كرد اتفاقي كه براي طارمي رخ داده شگفت‌انگيز و «شرم‌آور» است. با اين حال كارلوس شنبه‌شب پستي روي صفحه شخصي‌اش كه بازتاب‌دهنده رسمي‌ترين مواضع اوست منتشر كرد كه از آن بوي خوشايند اميدواري به مشام مي‌رسيد. كي‌روش در اين مورد نوشته بود: «همانطور که می‌دانید، محرومیت طارمی برای هیچکس خوب نیست. رسانه‌ها نظر من را درباره این وضعیت پرسیدند و من توضیح دادم که اینگونه مسايل نه تنها چهره فوتبال ایران را در خارج از مرزها مخدوش می‌کند، بلکه برای بازیکن، هواداران، باشگاه و تیم ملی‌اش ایجاد خسارت خواهد کرد. این اتفاق اصلا برای طارمی خوب نیست که ۴ ماه از بازی‌های رسمی، آن هم در سال جام جهانی بیرون باشد و خیلی عجیب است اتفاقاتی مشابه این در این دوره زمانی(سال ۲۰۱۷) رخ می‌دهد. ما سعی داریم راه حلی برای این موضوع پیدا کنیم. این وظیفه ما است که به طارمی از نظر ذهنی، تکنیکی و فیزیکی کمک کنیم.»


كي‌روش در كنار پرسپوليس
شايد يكي از مهمترين نكات موجود در بيانيه فيس‌بوكي كارلوس كي‌روش مربوط به آن باشد كه او علاوه بر مهدي طارمي، كنار پرسپوليس هم ايستاده است. سرمربي تيم ملي پيش از اين به خاطر اختلافاتي كه با برانكو داشت، شش ملي‌پوش پرسپوليس را از اردوي امارات به تهران ديپورت كرد. با اين وجود او حالا عميقا نگران طارمي است و اگر به قول خودش راه حلي براي كمك به اين بازيكن پيدا شود، طبيعتا باشگاه پرسپوليس هم از اين ناحيه سود خواهد برد. نگراني براي پرسپوليس حتي در پيام كي‌روش هم آشكار بود و حالا اين موضوع نشان مي‌دهد او نگاه فراباشگاهي و غيررنگي به فوتبال ايران دارد. كي‌روش در تلاش است تيم ملي را تقويت كند و به اين منظور هر كاري از دستش بر بيايد انجام مي‌دهد. بايد ديد آيا دخالت كي‌روش به پيدا شدن راهي بهتر براي حل اين معضل منجر خواهد شد يا نه؟


خطر از دست دادن جام‌جهاني
كي‌روش اما در ماجراي مهدي طارمي نگراني عميق‌تري هم دارد. گفته مي‌شود در صورت شكايت پرسپوليس به دادگاه عالي ورزش، ممكن است اين باشگاه بتواند تا زمان رسيدگي مجدد به پرونده طارمي، براي او مجوز حضور در ميادين را بگيرد. با اين وجود اگر دادگاه عالي ورزش هم بعد از رسيدگي به موضوع همين حكم را تاييد كند، اين احتمال وجود خواهد داشت كه محروميت طارمي با زمان برگزاري جام جهاني روسيه تقارن پيدا كند و او حضور در روسيه را از دست بدهد. به هر حال اين يك خطر بزرگ است كه كي‌روش هم حسابي بابت آن احساس نگراني مي‌كند. آيا ممكن است باشگاه پرسپوليس به خاطر منافع تيم ملي از طرح شكايت در دادگاه عالي ورزش خودداري كند؟ شايد هم راه حل سوم و بهتري پيدا شود.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.