b_Newsتیم من در لیگ اروپاست و حداقل آمار می‌گوید آمارم از چند لژیونر ایران بهتر است اما

شهاب زاهدی: نمی‌دانم چرا گل زدن‌های من را 90 و عادل فردوسی پور ندیدند

b_News هنوز هم از باخت پرسپولیس شوکه‌ام؛ سخت است اما می‌توانند برگردند
تاریخ: 1396/07/11
زمان: 13: 12
نوع: خبر
روزهای خوبش در لیگ ایسلند با گلزنی‌هاي چندباره‌اش طی این چند هفته اخیر به نتیجه نشست و تیمش با باخت در دقایق پایانی در آستانه سقوط قرار گرفت و بازی آخر حکم مرگ و زندگی برای آنها پیدا کرد‌.

سیدیاسر رضوی / روزهای خوبش در لیگ ایسلند با گلزنی‌هاي چندباره‌اش طی این چند هفته اخیر به نتیجه نشست و تیمش با باخت در دقایق پایانی در آستانه سقوط قرار گرفت و بازی آخر حکم مرگ و زندگی برای  آنها پیدا کرد‌. مسابقه‌اي که بازهم با درخشش شهاب زاهدی و گرفتن یک پنالتی و اخراج بازیکن حریف همراه بود تا در نهایت با پیروزی در این مسابقه در لیگ برتر ایسلند ماندنی شوند‌. با این همه شهاب زاهدی که از باخت عجیب پرسپولییس در آسیا ناراحت است یک ناراحتی دیگر هم دارد‌. جایی که مي‌گوید چرا تلاش‌هاي او برعکس رسانه‌هاي ایسنلد در رسانه‌هاي ایران به خصوص در برنامه‌اي مثل 90 بازخوردی نداشته است.


 تیم IBVروند خوبی پیدا کرد و بعد از دو هفته‌اي كه باخت، الان هفته آخر بازی مرگ و زندگی داشتید؟ بازی چطور بود؟
ما با تیم آکرری بازی داشتیم که تیم پنجم لیگ بود‌. یک تیم فیزیکی که تاکتیک آنها استفاده از توپ‌هاي بلند بود‌. خدا را شکر در این بازی که در خانه بود به بهترین شکل بازی را کنترل کردیم‌. خود من 80 دقیقه در زمین بودم و با تغییر پست در زمین یک پنالتی برای تیم گرفتم و بعد از 10 نفره شدن تيم حريف توانستیم دو گل دیگر بزنیم‌. با این نتیجه تیم در لیگ از منطقه خطر گریخت و پایان خوشی را تجربه کرد و از سوی دیگر خودم هم در این بازی بهترین بازیکن زمین شدم.


واقعا چرا این اتفاق افتاد؟
واقعا تیم ما به لحاظ هجومی مشکلی نداشت و فکر مي‌کنم مشکل ما از نظر دفاعی بود که در کار دفاع تیمی مشکل داشتیم‌. در دو بازی اخیر در دقیقه 92 گل خوردیم و این باعث شد که دو امتیاز را حداقل از دست بدهیم و همین مساله روی روند نتیجه گیری ما تاثیر گذاشت‌. با توجه به لیگ فشرده ایسلند که امتیازها بسیار به هم نزدیک هستند این مساله و این شرایط فشار زیادی را روی تیم از نظر روانی گذاشته بود که خدا را شکر برد هفته آخر ما را از این بحران خارج کرد و در پایان لیگ توانستیم با عبور از منطقه خطر در لیگ ماندنی شویم‌.  


با این شرایط چقدر امیدوار به ماندن بودید؟
به هرحال همان طور که در بالا هم اشاره کردم شرایط تیمی ما خوب بود و فقط عدم تمرکز باعث شد طی این دو هفته و قبل از بازی آخر نتایج را واگذار کنیم‌. در این مدت کادرفنی به خوبی روی این مساله کار کردند و خدا را شکر با یک بازی خوب نگذاشتیم که زحمات مان در لیگ ایسلند از بین برود.


در این چند بازی چهار گل زدی و چند پاس گل دادی..‌. گل‌هايي که در نهایت نفعی برای تیمت نداشت و با باختن کار به روز آخر کشیده شد‌.
در چند بازی اخیر متاسفانه به خصوص دو بازی آخر گل‌هاي من تاثیرگذار نبود و نتیجه را واگذار کردیم‌. نمي‌دانم چه اتفاقی افتاد که در 10 دقیقه پایانی  تمرکز تیمی را از دست مي‌دادیم و گل مي‌خوردیم‌. با این حال دو بازی اخیر ما که باختیم مقابل تیم‌هاي خوب سوم و چهارم جدول بود که حق مان هم باخت نبود اما متاسفنه روند طوری پیش رفت که کار به بازی آخر رسید و توانستیم با قدرت برنده شویم‌.


گل‌هاي خوب و استثنایی هم زدی‌. واکنش‌ها در ایسلند نسبت به این روند تو چطور بود و اینکه باریکن ماه این کشور هم شدی؟
عوامل زیادی باعث شد بتوانم در این تیم روزهای خوبی را تجربه کنم که از جمله آن مي‌توان به مربیان تیم، بازیکنان و دوستانم اشاره کرد که در کنار تمرینات پرفشارم کمک کردند روز به روز پیشرفت کنم‌. خدا را شکر عملکردم باعث شده هواداران و مردم نسبت به من لطف داشته باشند و در رسانه‌هاي ایسلند بازخورد خوبی برای من داشت‌. مردم ایسلند به من اینجا خیلی لطف دارند و محبوبیت خاصی پیدا کردم اما یک ناراحتی دارم.


ناراحتی؟
همانطور که گفتم با توجه به شرایط خوبم در لیگ ایسلند حسابی مورد توجه رسانه‌هاي این کشور قرار گرفتم و حتی برخی از رسانه‌هاي ایران هم به من لطف دارند که جا دارد از آنها تشکر کنم‌. با این همه نکته تعجب برانگیز این است که در میان این حمایت‌هاي داخلی چرا برنامه 90 و آقای عادل فردوسی پور گل زدن من را نمي‌بیند و در بخش لژیونرهای برنامه‌اش هیچ اسمی از من نمي‌آورد‌. درست است لیگ ایسلند در سطح اول لیگ‌هاي اروپا قرار ندارد اما من در لیگی هستم که نماینده لیگ اروپا و لیگ قهرمانان دارد و تیم خود من در لیگ اروپا قرار است بازی کند‌. با توجه به این مساله فکر مي‌کنم از تيم چند لژیونری که در برنامه پخش مي‌شود شرایط تیم من بهتر است و حداقل آمار و ارقام مي‌گوید‌. با این حال برایم واقعا عجیب است که برنامه 90 کارهای من را نشان نمي‌دهد‌. مردم ایران از من خیلی سوال مي‌کنند که چرا عادل تو را نشان نمي‌دهد و آیا مشکلی هست که من جوابی برای آنها ندارم چون همه مي‌دانند که شخص فردوسی پور یک آدم بی طرف است اما نمي‌دانم چرا تلاشم در این برنامه بازخورد نداشت و امیدوارم در آینده شرایط تغییر کند‌. چون فکر مي‌کنم با توجه به عملکردی که داشتم مستحق این بودم که کارهایم در کشورم بازخورد بیشتری داشته باشد‌.


تصمیم برای آینده ات چیست‌. گفته بودی چند پيشنهاد داری، در این تیم مي‌مانی؟
آخرین بازی لیگ را انجام دادیم و به تعطیلات مي‌رویم و لیگ آینده 4 ماه دیگر آغاز مي‌شود چون هوا سرد است. اینجا لیگ ها شش ماهه است‌. در حال حاضر از سه کشور اروپایی پیشنهاد دارم و جدا از این از سه تیم ایسلند هم پیشنهاد دارم‌. شرایط خوبی در IBV دارم و چون از این تیم به اروپا معرفی شدم به دنبال جبران هستم و هنوز تصمیم قطعی نگرفتم‌. هیچ چیز قطعی نیست‌. باید قراردادم تمدید شود چون باشگاه از من این را خواسته اما با توجه به شرایط پيش رو احتمالا در ایسلند خواهم ماند‌.


بازي پرسپوليس – الهلال را ديدي؟ با اين باخت سنگين به‌نظرت پرسپوليس مي‌تواند جبران كند؟
واقعا وحشتناک بود و اصلا انتظار این باخت را نداشتم‌. اتفاق ناراحت کننده‌اي بود اما پرسپولیس همیشه پرسپولیس است و فوتبال هیچ چیزش مشخص نیست و امیدوارم مقتدرانه برنده شوند‌. سخت است اما غیرممکن نیست‌.


با توجه به محرومیت طارمی و اینکه تو یک مهاجمی این احساس رو نداشتی که مي‌توانستی تاثیرگذار باشی؟
خبر ناراحت کننده‌اي بود خبر محرومیت مهدی طارمی و از سوی دیگر پرسپولیس هم از دو پنجره محروم شد‌. خبر خوبی نیست اما مسلما اگر پرسپولیس بودم به این تیم کمک مي‌كردم، اما اگر منطقي به شرایط نگاه کنیم شرایط پرسپولیس ثابت است و بازی کردن سخت مي‌شود‌. وقتي در شرایط بازی نیستی و حالا این اتفاق افتاده و کادرفنی مي‌خواهد از تو استفاده کند و اگر شرایط لازم را نداشته باشي چون بازی نکردی و یک بازیکن ذخیره بودی به این طریق سطح توقعات بالا مي‌رود‌. همین مساله باعث مي‌شود با انتظارات بالای مردم و نداشتن عملکرد خوب باعث تغییر نظر هواداران شوی که این موضوع دو حالت دارد‌. به نظرم حالت دوم قوی‌تر است که جواب ندهی و اگر شرایط بازی داشته باشی مسلماً به تیم مي‌توانی کمک کنی و هدف همه بازیکنان این است.