b_Newsمقایسه ورزشکار با نان بربری در شأن سرمربی سابق نیست/ نمی توانیم از کشور دیگری برای سجاد مردانی حریف تمرینی بیاوریم

مهدی بی باک: خدابخشی در آینده بهتر از قبل مدال می گیرد

تاریخ: 1396/07/14
زمان: 14: 09
نوع: گفتگو
سومین مرحله اردوی تیم ملی تکواندو برای سومین مرحله از مسابقات گرندپری با نفرات کامل آغاز شد. اتفاق ویژه هم بازگشت مهدی خدابخشی به اردو بود.

نگار رشیدی/سومین مرحله اردوی تیم ملی تکواندو برای سومین مرحله از مسابقات گرندپری با نفرات کامل آغاز شد. اتفاق ویژه این چند روز اما بازگشت مهدی خدابخشی به اردو بود که بالاخره کدورت های یک سال گذشته به خط پایان رسید.

مهدی بی باک این بار مصمم تر از همیشه درباره شاگردانش حرف زد و نسبت به آینده شان امیدوار بود.

 

بالاخره اردوی تان با نفرات کامل برگزار شد.

بله ما به خاطر سیاست های فدراسیون بیشتر بازیکنان را به تیم های یونیورسیاد و داخل سالن دادیم. اما خدا را شکر در این مرحله تیم کامل است و تمرینات خوبی را هم آغاز کرده ایم و از دو گرندپری قبلی نتایج بهتری خواهیم گرفت. هرچند قبل از المپیک هم ما در دو گرندپری اول خوب نبودیم. بچه های ما جوان هستند و بعد از شرکت در دو،سه تا گرندپری تازه اعتماد به نفس مدال آوری پیدا می کنند. من نوید روزهای خوبی را برای این جوان ها می دهم.

 

در مرحله دوم گرندپری انتقادات زیادی به سجاد مردانی شد. برای مشکل قدیمی نداشتن حریف تمرینی او راه حلی پیدا نشده؟

ما الان در 80+ کیلوگرم پنج نفر را در اردو داریم در حالی که در سه ماه اردو هیچ کس را نداشتیم که حتی با سجاد تنه به تنه شود. اما آنهایی که اینقدر نگران پتانسیل های تکواندو هستند نباید زحمت های ملی پوشان را زیر سوال ببرند. اینها همان کسانی هستند که می گفتند نباید پتانسیل ها را از دست داد. من اگر در وزنی جایگزین داشته باشم اعزام می کنم. این انتقادات در شأن سرمربی سابق تیم ملی نیست که ملی پوش را با نان بربری مقایسه کند. ما با این حرکت ها نگران تکواندو نیستیم بلکه آن را خراب می کنیم. در این مواقع باید راهکار داد. ما هم به سجاد اولتیماتوم داده ام. هم او مقصر بود هم ما که نتوانستیم حریف تمرینی برایش بیاوریم. اما الان خدا را شکر شرایط تمرین خوب است و جوان های خوبی داریم و فقط برای اینکه تیم شکل اصلی اش را بگیرد باید زمان بدهیم. دل من خیلی قرص تر از همیشه است و تمرینات هم گرم تر و پرشورتر از همیشه برگزار می شود.

 

چرا مثل ورزش های دیگر مانند ووشو حریف تمرینی از کشور دیگری دعوت نکردید؟

امکانات این موضوع برای ما فراهم نبود. برای سجاد هم این اتفاقات بعد از جهانی افتاد. از طرف دیگر ما باید پشتوانه سازی هم داشته باشیم. کاری که در عرض دو ماه انجام نشدنی است. حریف در هر وزنی باید همیشگی باشد تا بازیکن احساس خطر کند و حاشیه امنیت نداشته باشد تا تمرینات سخت را به جان بخرد و تلاش کند. من در اوزان 58- و 68- کیلوگرم ذره ای نگرانی ندارم. در اوزان مثبت و منفی 80 کیلوگرم هم باید بتوانیم حداقل دو نفر را برای المپیک و دو نفر را پشتوانه داشته باشیم. مردم عزیزمان کمتر از یک سال به ما زمان بدهند و بعد نتیجه بخواهند. در شش ماه گذشته 40 درصد قوانین داوری و سیستم تمرینی تغییر کرده و نیاز به زمان داریم.

 

شما در کنفرانس خبری درباره مهدی خدابخشی موضوع اخلاق را در اولویت گذاشتید. با بازگشت او خط قرمزهایی تعیین شده؟

اگر من به نوعی در خدمت تیم ملی هستم وظیفه ام این است که اخلاق مداری را جا بیندازم. البته ورزشکاران ما همگی بااخلاق هستند اما گاهی به خاطر سن کم شان دچار اشتباه می شوند و این ما هستیم که باید با زبان یا تنبیه تلنگری بزنیم. ما برای ساختن آمده ایم نه اینکه کسی را خراب کنیم. این مدت هم زمان خوبی برای خدابخشی بود که بیشتر فکر کند. من اطمینان دارم که مهدی بعد از طی شدن این زمان می تواند مدال هایی بهتر از قبل کسب کند. ما برای همه بچه های تیم بهترین ها را می خواهیم. همه هم باید جایگاه خود را بدانند و احترام متقابل را حفظ کنند.

 

این بازگشت از ابتدا برنامه ریزی شده بود یا شرایط به این سمت آمد؟

خواهش من این است خیلی به این موضوع نپردازیم. همه چیز به خوبی و خوشی تمام شد. این زمان برای این بود که او بیشتر فکر کند اما مسایلی پیش آمد که این موضوع طولانی شد. تمام اعضا برای یک هدف تلاش می کنند و از رسانه ها می خواهم به این موضوع نپردازند.

 

بازی های آسیایی هم کمتر از یک سال دیگر برگزار می شود.

بله این مسابقات از اهداف اصلی ماست. بازی های آسیایی و کسب سهمیه و مدال المپیک دو هدف اصلی ما هستند. ما نمی خواهیم فقط در المپیک سهمیه داشته باشیم. بهترین نفرات مان را به این مسابقات اعزام خواهیم کرد. بازی های آسیایی نیز هم برای تکواندو و هم برای کاروان ایران اهمیت زیادی دارد و برایش برنامه ریزی داریم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.