b_Newsقهرمانی امیدهای جهان خیلی سخت است اما همه تلاش مان را می کنیم

علیرضا رضایی: هیچ وقت از کشتی جدا نبوده ام!

تاریخ: 1396/07/13
زمان: 21: 34
نوع: گفتگو
رضایی، به این موضوع اشاره کرد که تیمش مسابقات سختی را در پیش دارد.

حامد جیرودی/ با تشکیل تیم امید و اعزام آن به مسابقات جهانی لهستان، کادر فنی این تیم نیز معرفی شد و علیرضا رضایی کار خود را به عنوان سرمربی این تیم آغاز کرد. نایب قهرمان المپیک 2004 آتن که پیش از این به عنوان سرمربی تیم جوانان کشتی آزاد، نایب رئیس فدراسیون کشتی و سخنگوی تیم های ملی فعالیت می کرد و حالا هدایت ملی پوشان کشتی آزاد در رده سنی زیر 23 سال را بر عهده گرفت. به این بهانه به سراغ این قهرمان سابق جهان رفتیم تا با وی صحبت کنیم. رضایی در گفت و گویی که با «گل» داشت، به این موضوع اشاره کرد که تیمش مسابقات سختی را در پیش دارد.

 

هفته گذشته خبری منتشر شد که فدراسیون با هر کدام از مربیان و قهرمانان برای هدایت تیم کشتی آزاد امید صحبت کرده، کسی حاضر به قبول این مسئولین نشده چطور شد که شما این پیشنهاد را پذیرفتید؟
خب من همیشه علاقه مند به کشتی و خدمت به تیم ملی بوده ام. در این شرایط، هم حس کردم که باید به تیم  امید کمک کنم و پیشنهادی که به من شده بود را پذیرفتم و امیدوارم که در کنار بتوانیم به موفقیت برسیم.

 

ما پیش از این تیم امید نداشتیم اما شما حالا سرمربی این تیم شده اید؟
خب بعد از 20 سال وقفه، قرار است مسابقات جهانی امیدها از اول آذر ماه در لهستان برگزار شود و فدراسیون کشتی هم تصمیم گرفت که تیمی را به این رقابت ها اعزام کند. البته رقابت های این رده سنی دوسال است که در بخش قاره ای برگزار می شد اما حالا قرار است مسابقات جهانی امیدها هم برگزار شود و ما با توجه به زمان کمی که داریم، کارمان را شروع کرده ایم و امیدوارم بتوانیم به این تیم کمک کنیم.

 

با توجه به زمان کمی که دارید، کارتان سخت نیست؟
قطعا سخت است. به همین خاطر کارمان را با سرعت شروع کرده ایم و امیدوارم با توجه به محدودیت زمانی که داریم، بتوانیم تیم خوبی را روانه مسابقات کنیم.

 

کادر فنی تان چه کسانی هستند؟
آقای رضایی منش و سعید ابراهیمی که دو تن از کشتی گیران قدیمی و خوب هستند و در زمان حضور من در تیم جوانان هم کنارم بودند و قرار است از روز شنبه به ما ملحق شوند تا کارمان را شروع کنیم.

 

شما قبل از المپیک ریو، به عنوان نایب رئیس فدراسیون کشتی و سخنگوی تیم های ملی فعالیت می کردید، چه شد که حاضر شدید با فدراسیون کشتی با مدیریت رسول خادم همکاری کنید؟!
من هیچ وقت از کشتی جدا نبوده ام. رابطه ام با فدراسیون هم قطع نبوده است.من در کنار کشتی بوده ام و حالا هم آمده ام تا کمک کنم. به نظر من کشتی آزاد در حال حاضر به یکپارچگی و همبستگی نیاز دارد تا ان شاء ا... جایگاه قبلی خود را به دست آورد.

 

درباره قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد در بازی های داخل سالن آسیا در ترکمنستان چه نظری دارید؟
این مسابقات به نوعی مسابقات قهرمانی آسیا محسوب می شد. تیم ملی هم بعد از حضور در مسابقات جهانی، با نفرات دوم و جوان خود در این رقابت ها شرکت کرد که البته تعدادی از کشتی گیران به علت کم تجربگی به مدال طلا نرسیدند اما در کل سه مدال طلا، یک نقره و چهار برنز به دست آمد و خوشبختانه تیم ملی به قهرمانی رسید اما همان طور که گفتم، کشتی آزاد و تیم ملی به انسجام بیشتری نیاز دارد تا باز هم در مسابقات بین المللی درخشش خوبی داشته باشد.

 

نفرات تیم امید کشتی آزاد را چگونه انتخاب کردید؟
این تیم از کشتی گیران رده سنی زیر 23 سال تشکیل شده است. ما برای این تیم نفراتی را که در مسابقات انتخابی در رده های اول تا سوم قرار گرفته بودند را برگزیدیم و نفرات چهارم تا ششم هم مسابقات انتخابی درون اردویی را برگزار می کنند. البته در وزن 70 کیلوگرم هم مصدومیت جمال عبادی تشدید شده است که باید ببینیم در ادامه چه می شود.

 

حضور کشتی گیرانی مانند یونس سرمستی و رضا اطری، ایمان صادقی، یونس امامی، علیرضا کریمی،  مجتبی گلیج و ‌ امین طاهری که در تیم بزرگسالان هم حضور داشته اند و تعدادی از آن ها در ترکنستان هم حضور داشتند، نشان می دهد که تیم امید، تیم کم تجربه ای هم نیست.
بله آن ها با تجربه هستند اما در رده سنی خودشان. البته فکر نکنید که تیم های دیگر هم کم تجربه هستند و نفراتی در همین رده سنی زیر 23 سال هستند که قهرمان جهان اند و تجربه خوبی دارند و رقابت شدیدی میان تیم های مختلف در مسابقات جهانی این رشته وجود خواهد داشت.

 

با این شرایط، می توان به قهرمانی تیم امید کشتی آزاد در مسابقات لهستان امیدوار بود؟
قهرمانی که خیلی سخت است اما ما همه تلاش مان را می کنیم که بهترین نتایج را کسب کنیم.

 

راستی به توجه به حضور شما به عنوان سرمربی تیم امید، وضعیت همکاری تان با باشگاه پارس جنوبی چه می شود؟
مشکلی وجود ندارد. پارس جنوبی محل کار من است و من همچنان به عنوان مدیر ورزشی این باشگاه به کارم ادامه می دهم اما در خدمت تیم امید هم خواهم بود.

 

 

 

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.