b_Newsروزی که دل‌مان برای کفاشیان تنگ شد

تاج؛ هاج و واج!

تاریخ: 1395/11/17
زمان: 00: 09
نوع: یادداشت
بهروز رسایلی

وضعیت مدیریتی فدراسیون فوتبال طوری شده که آدم در یک کلام دلش می‌خواهد به حال آن «گریه» کند. همین حالا دو باشگاه محبوب ایرانی با محرومیت از نقل‌وانتقالات مواجه شده‌اند و در هر دو مورد پای فدراسیون فوتبال به‌شدت گیر است؛ آنها نامه محرومیت استقلال را درست به فارسی بر نگردانده‌اند و از آن بدتر نامه محرومیت تراکتورسازی را اساسا گم کرده‌اند! حاصل این شاهکار دوم هم شده صدور کارت بازی برای نفراتی که غیرقانونی به تراکتورسازی پیوسته بودند. فکرش را بکنید؛ امید عالیشاه و احمد نوراللهی به عنوان دو بازیکن نزدیک به استانداردهای ملی ناچارند به لیگ یک بروند و یا خودشان را به پادگان معرفی کنند. به علاه این احتمال هم وجود دارد که نتیجه چهار بازی گذشته تراکتور به دستور فیفا سه بر صفر به سود رقبا اعلام شود و کل جدول لیگ از بالا به پایین شخم بخورد. کاش می‌شد از مهدی تاج بپرسیم امروز مشغول چه کاری است؟
قصد نداریم از وضع اسفبار داوری‌ها در لیگ برتر حرف بزنیم؛ از آن گل‌های هندی که اول خطا اعلام می‌شوند و بعد مورد قبول قرار می‌گیرند، یا از آن تیمی که می‌تواند با خروج از زمین، پنالتی اعلام شده توسط داور را وتو کند! اوضاع فدراسیون آنقدر وحشتناک شده که مهدی کیانی با خیال راحت تخت سینه داور می‌کوبد، اما حتی توسط فدراسیون احضار هم نمی‌شود. مجموعه مدیریتی تاج چنان وا داده و چنان عنان کار از کف‌اش در رفته که حتی قادر نیست با تخلفی به این وضوح برخورد کند.
این آخری هم شاهکار فدراسیون استاد تاج را تکمیل کرد. درست 48ساعت پیش بود که جنابش فرمودند مصاحبه‌ها و بیانیه‌های تاج کنترل شده و از این به بعد قرار نیست شاهد آتش‌بازی مربی پرتغالی باشیم. با این همه کارلوس‌خان درست چند دقیقه بعد از پایان جلسه مشترکش با تاج، بزرگترین و سیاه‌ترین تصمیم دوران حضورش در ایران را گرفت و مدعی شد دیگر بازیکنان پرسپولیس را به تیم‌ملی دعوت نخواهد کرد! لابلای مطالب اخیر آقای کی‌روش، البته مثل همیشه چند طعنه و کنایه زشت و زننده هم دیده می‌شود؛ اینکه پرسپولیسی‌ها چاق هستند و یا اینکه برانکو در سطح او نیست و استاد فقط با امثال فرگوسن و مورینیو جلسه برگزار می‌کند. آیا این بود صلح و صفایی که تاج وعده‌اش را داده بود؟ چقدر زود روشن شد رییس جدید فدراسیون فوتبال هم نزد کی‌روش وزنه قابل اعتنایی نیست؛ درست مثل راننده و مترجم و دستیارانی که همه با هم عزل شدند!
کشور ما ایران یک ویژگی خارق‌العاده دارد؛ اینکه هیچ چیز در آن غیرممکن نیست. یک سال پیش غیرممکن می‌دانستیم که روزی دل‌مان برای علی کفاشیان تنگ شود، اما حالا مهدی تاج این «محال» را برای‌مان مقدور کرده است. ممنونیم استاد!

 بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.