b_Newsتعیین تکلیف مجازی(!) برای قهرمانی لیگ برتر

تعیین تکلیف مجازی(!) برای قهرمانی لیگ برتر

تاریخ: 1395/11/17
زمان: 02: 17
نوع: گزارش
حساس‌ترین بازی هفته بیستم و شاید کل لیگ شانزدهم امروز در ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد.

آرش رستم نمدی / حساس‌ترین بازی هفته بیستم و شاید کل لیگ شانزدهم امروز در ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد.
اگر قرار بود دو روز قبل راجع به این بازی نوشتاری تنظیم شود تقریبا همه چیز روی موارد فنی و آماری و نقاط ضعف و قوت دوتیم، تقابل برنامه‌های تاکتیکی دو طرف و حاضران و غایبان آنها متمرکز بود ولی حالا داستان فرق کرده و تعلل فدراسیون در اعلام صریح موضع خود در قبال مشکل پیش آمده برای تراکتورسازی بر ابهامات این بازی و گمانه زنی‌های اولیه می‌افزاید.
در شرایط طبیعی پرسپولیس با برتری شش امتیازی نسبت به نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده خود یعنی همین تراکتورسازی به این بازی به چشم امضای حکم قهرمانی خود نگاه خواهد کرد چون بدون توجه به داستان محرومیت تراکتورسازی و تبعات آن، قرمزهای تهران با برتری در این دیدار می‌توانند فاصله فعلی خود با تراکتورسازی را به 9 امتیاز افزایش داده و با توجه به فاصله 13 امتیازی نسبت به تیم‌های سوم و چهارم جدول یعنی استقلال و ذوب‌آهن، عملا جشن قهرمانی داخلی خود را برگزار کنند. بی‌دلیل نیست که برانکو به صراحت حساسیت این بازی را بسیار بیشتر از دربی تهران دانسته و آن را یک فینال تمام عیار برای تیمش معرفی می‌کند. صدالبته هم امیر قلعه‌نویی در مصاحبه مطبوعاتی قبل از بازی، مصاف امروز را تعیین‌کننده قهرمان (پرسپولیس) یا بازگرداندن تراکتور به مسیر قهرمانی(در صورت برد) معرفی کرده است.
آنچه در مورد نفرات موجود دو تیم قطعی است غیبت علی علیپور محروم، ربیع‌خواه، پل‌یانسکی و پریموف مصدوم در جمع پرسپولیسی‌ها و مهدی کیانی، خالد شفیعی و مهدی شریفی سه بازیکن محروم نزد تراکتورسازان است. البته تراکتوری‌ها پیشتر اعلام کرده بودند که محمد ایرانپوریان، شهرام گودرزی و هادی محمدی هم به دلیل مصدومیت به این بازی نمی‌رسند ولی به طرز عجیبی هر سه نفر طبق اعلام قلعه‌نویی به این بازی رسیده‌اند! معلوم نیست با توجه به غیبت قطعی عالیشاه، نوراللهی و بیگ‌زاده در این بازی با توجه به محرومیت تراکتورسازان از پنجره نقل و انتقالات زمستانی، آیا قلعه‌نویی از نام این سه مصدوم برای ردگم کنی و برهم ریختن محاسبات برانکو استفاده کرده یا خبر اولیه در مورد نرسیدن آنها به این دلیل منتشر شده بود؟!
به هرحال با لحاظ کردن جمیع این شرایط و مسلم بودن تغییرات عدیده در ترکیب تراکتورسازی، برانکو ایوانکوویچ باید نقش شناخت اولیه روی نفرات تیم حریف را حداقل برای شروع بازی از برنامه‌های خود کنار گذاشته و روی داشته‌های تیمش مانور کند چون وضعیت تراکتورسازان به حدی مبهم است که حتی اگر این تیم را با تاکتیک متفاوت و سیستم مورد علاقه قلعه‌نویی یعنی استفاده از دفاع مثلثی و چیدمان 2-5-3 درون زمین ببینیم، جایی برای تعجب وجود نخواهد داشت.
نکته مبهم ترکیب پرسپولیس هم در این بازی دفاع چپ خواهد بود چون در بازی‌های اخیر حسین ماهینی در این پست در غیاب ربیع‌خواه مصدوم خوب بازی کرده بود و با توجه به حضور صادق محرمی و رامین رضاییان برای بازی در دفاع راست به نظر می‌رسید ماهینی همچنان دفاع چپ باشد ولی در تمرینات هفته گذشته برانکو همواره از فرشاد احمدزاده در دفاع چپ تیم اصلی استفاده کرده و به این ترتیب باید منتظر حضور ماهینی در دفاع راست و رضائیان در سمت راست خط میانی باشیم تا امیری برای پرکردن جای خالی علیپور محروم در خط حمله در کنار طارمی به میدان برود.
هرچه هست تقابل دو تیم در صورت برنده داشتن باعث شکستن یک یا چند تابو خواهد شد. پرسپولیس تنها میزبان بی‌شکست لیگ شانزدهم است و در کل بازی‌های خانگی خود تنها یک گل دریافت کرده است. در آن سوی میدان هم تراکتورسازی تنها تیم بی‌شکست بازی‌های بیرون از خانه در همین فصل است. جنگ آنها یک مصاف تمام عیار است که با حواشی ایجاد شده هفته گذشته در خصوص زمان بازی‌های هفتگی پرسپولیس بعد از تراکتورسازی، تغییر ساعت بازی، بحث اختصاص تنها 10درصد سکوها یا بیشتر به تیم میهمان و بالاخره همین داستان محرومیت تراکتورسازی از نقل و انتقالات زمستانی، حساسیت آن به مفهوم واقعی کلمه حداقل در حال حاضر بسیار بیشتر از داربی بزرگ پایتخت خواهد بود.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.