b_Newsبه مراسم تجلیل نرفتم چون فقط به مربی من پاداش ندادند !/توکلی دو ماهه، قرارداد ندارد

احسان حدادی : باید خواسته هایم را از فدراسیون های دیگر پیگیری کنم !

b_News رکوردم خیلی قدیمی شده، سال آینده تغییرش می دهم /اگر مشکل اعزام نداشتیم، با رکورد چند روز پیش در جهانی مدال می گرفتم
تاریخ: 1396/07/17
زمان: 10: 25
نوع: گفتگو
احسان حدادی مرد اول پرتاب دیسک ایران، در تمرینات شخصی اش به رکورد چهار سال پیش رسید و می خواهد از رکورد سال 2008 که بالاترین رکورد او محسوب می شود فراتر برود.

هدیه خطیبی/احسان حدادی مرد اول پرتاب دیسک ایران، در تمرینات شخصی اش به رکورد چهار سال پیش رسید و می خواهد از رکورد سال 2008 که بالاترین رکورد او محسوب می شود فراتر برود تا ثابت کند روی حرفش که بعد از ناکامی در المپیک ریو زد، ایستاده و همه چیز را جبران می کند.

نایب قهرمان المپیک لندن اما این روزها دغدغه های عجیبی دارد که شاید نمونه آن را در هیچ کجای دنیا پیدا نکنید.اینجا جایی است که پاداش تمام مربیان داده می شود اما پاداش مربی بهترین ورزشکار فدراسیون در لیست پرداختی قرار نمی گیرد! و البته اینجا جایی است که اتفاقات قابل تامل تری هم می افتد که باید از زبان خود احسان حدادی بخوانید !

 

رکورد 65 متر و 66 سانتی متر را زدید که مدت ها بود با آن فاصله داشتید.

هفته قبل رکورد 65 متر و 28 سانتی متر را زدم و دو روز پیش این رکورد به 65 متر و 66 سانتی متر رسید که نشان می دهد خدا را شکر روی ریتم خوبی افتادم.این رکورد برای این فصل خیلی خوب است.قطعا اگر در مسابقات جهانی بحث و مشکلاتی از قبیل تاخیر در گرفتن روادید و رسیدن و خستگی که همه از آن خبر دارند، پیش نمی آمد، می توانستم این رکورد یا بالاتر از آن را بزنم.آن زمان حتی بدنم از همین حالا خیلی آماده تر بود.اما امیدوارم این روند رو به رشد را تا المپیک 2020 ادامه بدهم.

 

اگر فدراسیون در بحث اعزام کوتاهی نمی کرد و  این رکورد را در مسابقات جهانی لندن می زدید، چه مدالی می گرفتید ؟

با این رکورد و با توجه به رکوردهای ثبت شده در آن مسابقات چهارم می شدم اما وقتی در پرتاب های ابتدایی رکورد خوبی بزنی تمام معادلات بهم می ریزد و این روی انگیزه خودت و حریفان تاثیر می گذارد بنابراین می توانستم مدال بگیرم و همین رکوردها و حتی بالاترش را در آنجا بزنم.

 

چند وقت بود که این رکورد را نزده بودید ؟

چهار سال.

 

بهترین رکورد شما هم که همان 69 متر و 32 سانتی متر است؟

بله مربوط به سال 2008 است.امیدوارم سال آینده این رکورد را تغییر بدهم چون فکر می کنم خیلی سال است که روی آن مانده ام و حالا وقت آن رسیده که بالاتر رکورد بزنم.

 

و همچنان احسان حدادی بدون مربی تخصصی منتظر فدراسیون تمرین می کند ؟

4 یا 5 روز پیش نامه در خواست، اردو، مربی، فیزیوتراپ و طلب هایم را علاوه بر درخواست قبلی برای مربی ام به فدراسیون دادم اما فکر نمی کنم کسی پیگیری کرده باشد چون هنوز خبری نشده است.

 

حسین توکلی که هنوز با شما تمرین می کند و به «گل» گفته بود که اگر مربی تخصصی شما هم بیاید به عنوان مربی بدنساز کنارت می ماند.

بله از ایشان خواستم که بماند اما در حال حاضر دو ماه است که بدون قرارداد با من کار می کند و فدراسیون قدمی برای قرارداد او برنداشته است.

 

راستی پاداش های تان را بالاخره گرفتید ؟

خیر آنها را هم نگرفتم چون به مراسم نرفتم و بعد از آن هم کسی نگفت چرا نیامدی و پاداشم را هم ندادند.

 

چرا به مراسم نرفتید ؟

به خاطر برخی داستان هایی که برای من قابل قبول نبود.

 

درست است که چون گفته شده به حسین توکلی پاداش نمی دهند ؟

بله همین طور است.طبق آیین نامه و مذاکراتی که انجام شده بود باید مثل تمام مربیانی که پاداش گرفتند به مربی من هم پاداش می دادند اما متوجه شدم که نام مربی من در لیست وجود ندارد.البته من خودم این مبلغ را تقدیم آقای توکلی کردم.فدراسیون برای مسابقات قهرمانی آسیا و قهرمانی جهان دو قرارداد جداگانه با مربی من بست و با توجه به درآمدی که آقای توکلی اینجا دارد و قابل قیاس با این قراردادها نیست قرار شد مبلغ ناچیز پاداش هم به آن اضافه شود.اما این کار صورت نگرفت.

 

اگر طبق آیین نامه باید این پاداش داده شود و فدراسیون از آن سر باز زده، پس می توانید از طریق قانونی اقدام کنید.

بله اما فعلا به این موضوع فکر نکردم.

 

کل مبلغ چقدر است که فدراسیون به تمام مربیان داده اما آن را از مربی بهترین ورزشکارش دریغ کرده ؟

به هر ورزشکار مبلغ 50 میلیون تومان و هر مربی 25 میلیون تعلق می گرفت.

 

هنوز جوابی از نامه چند روز قبل که به فدراسیون دادید هم نگرفتید ؟

خیر از این هم جوابی نگرفتم، فکر می کنم باید  جواب خواسته هایم را اصلا از فدراسیون دیگری پیگیری کنم ! مدت زیادی از اولین خواسته من برای مربی می گذرد و چند روز پیش علاوه بر این مورد، موارد دیگر را هم مکتوب به فدراسیون دادم.نمی دانم چه پیش می آید، اما من فعلا برنامه های خودم را دنبال می کنم.

 

گفته شده که قرار است جلسه سازمان تیم های ملی با حضور شما برگزار شود تا اگر گزینه ای مد نظر دارید، فدراسیون به دنبالش برود البته زمان آن مشخص نیست.

من هیچ گزینه ای را معرفی نمی کنم چون وظیفه ورزشکار انتخاب مربی نیست.در گذشته این کار انجام دادم اما حالا دیگر نه.

 

چه زمانی به آمریکا می روید ؟

تا زمان پایان لیگ  (26 مهر) در تهران می مانم و سه روز بعد از آن فقط برای 10 روز و شرکت در مسابقه ای به آمریکا می روم و خیلی زود برمی گردم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.