b_Newsخط خوردن پرسپوليسي‌ها به نفع كدام بازيكنان تمام می‌شود؟

استقلالي‌ها و لژيونر‌های قطري در تركيب اصلي

تاریخ: 1395/11/17
زمان: 08: 08
نوع: گزارش
كارلوس کی‌روش در كنفرانس خبري اش به شكل رسمس اعلام كرد در بازي پيش رو برابر قطر‌، بازيكني از پرسپوليس به تیم‌ملی دعوت نمي كند.

به گزارش سایت روزنامه گل، كارلوس کی‌روش در كنفرانس خبري اش به شكل رسمس اعلام كرد در بازي پيش رو برابر قطر‌، بازيكني از پرسپوليس به تیم‌ملی دعوت نمي كند. معمولا از تيم برانكو شش الي هفت بازيكن به تیم‌ملی دعوت می‌شدند كه از اين جمع سه نفر شامل عليرضا بيرانوند‌، جلال حسيني‌، رامين رضاييان هميشه فيكس هستند. وحيد اميري و مهدي طارمي هم در اغلب بازي‌ها حضور داشتند. امثال كمال كاميابي نيا و محمد انصاري و سروش رفيعي هم در چند بازي حضور داشتند. حالا كه مرد پرتغالي قصد ندارد از تيم برانكو كسي را به تیم‌ملی دعوت كند فرصت براي ساير مدعيان تیم‌ملی فراهم است تا خودشان را در تیم‌ملی فيكس كنند.

 

سوشا سه می‌شود؟
كي‌روش براي پر كردن جاي خالي بيرانوند كار آساني پيش رو دارد. در آخرين بازي تیم‌ملی، سوشا مکانی دروازه‌بان اول ايران بود. او در بازي دوستانه مقابل گينه هم انتخاب اول مرد پرتغالي بود. عليرضا حقيقي‌، محمدرضا اخباري و محمد رشيد مظاهري هم می‌توانند از ديگر گزينه‌ها باشند. اما به نظر می‌رسد فعلا شانس دروازه‌بان سابق پرسپوليس از ساير رقبا بيشتر است.

 

 

پژمان به جاي جلال
جلال حسيني وزنه سنگيني در تیم‌ملی است و می‌شود گفت او يكي از اركان اصلي تيم کی‌روش محسوب می‌شود. اما مرد پرتغالي يك جانشين مطمئن براي حسيني در آستين دارد. پژمان منتظري از بند مصدوميت رها شده و اين روزها هم حسابي آماده است.به  احتمال زياد کی‌روش روي زوج پژمان و پورعلي گنجي كه هردو در ليگ قطر بازي می‌كنند حساب باز كرده است. تجربه بازي در ليگ قطر به زوج جديد تیم‌ملی كمك زيادي می‌كند.

 

راست تیم‌ملی آبي می‌شود؟
رامين رضاييان انتخاب اول کی‌روش براي دفاع راست تیم‌ملی بود. به خصوص در روزهايي كه برانكو ايوانكوويچ به دليل و بهانه‌های فني و غيرفني او را به نيمكت ذخيره‌های پرسپوليس دوخته بود. رامين بازي‌های قابل قبولي براي تیم‌ملی انجام داده است‌. کی‌روش می‌تواند با محمد ايرانپوريان و وريا غفوري خلاء ايجاد شده در سمت راست تیم‌ملی را پر كند. اين اتفاق بيش از همه می‌تواند به سود دفاع راست استقلال تمام شود. البته ايرانپوريان آماده‌‌‌تر از غفوري به نظر می‌رسد.

 

به نفع آندو
كمال كاميابي نيا هيچ وقت بازيكن فيكس کی‌روش نبود اما معمولا در اردوي‌های تیم‌ملی حضور داشت. کی‌روش در دفاع راست سعيد عزت‌اللهي و اميد ابراهيمي را دارد. با نبود رقيب آماده‌ای مانند كمال‌، فيكس بازي كردن اين 2 نفر حتمي به نظر می‌رسد. اما در غياب كاميابي نيا نفراني چون آندرانيك تيموريان فرصت را دارند تا دوباره به تیم‌ملی دعوت شوند. آندو سابقه بازي در قطر را دارد و تجربه و انگيزه‌اش به كار کی‌روش می‌آيد. البته کی‌روش چند بازي است كه از احسان حاج صفي در پست هافبك دفاعي بازي می‌گيرد.

 

 

يك جاي خالي روي نيمكت تیم‌ملی
محمد انصاري بازيكن جوان و چپ پاي پرسپوليس طبق گفته کی‌روش جايي در  اردوي تیم‌ملی براي بازي با قطر نخواهد داشت. استقلالي‌های جوان  مانند اميد نورافكن در صورت تداوم درخشش شان اين فرصت را دارند تا جاي انصاري را در اردوي تیم‌ملی بگيرند. اما براي پست دفاع مياني دعوت نشدن انصاري جا را براي وحيد محمدزاده مدافع جوان ذوب آهن و عزت اله پورقاز باز می‌كند تا اين بار جاي سكو روي نيمكت تیم‌ملی بنشينند. گفتني است انصاري حتي يك دقيقه هم براي تیم‌ملی به ميدان نرفته است.

 

شانس مسعود براي فيكس شدن
وحيد اميري بازيكن مورد اعتماد کی‌روش براي پست بال چپ بود. در غياب او نفراتي چون مسعود شجاعي و احسان حاج‌صفي فرصت حضور در تركيب اصلي را پيدا می‌كنند. به خصوص شجاعي كه سال‌ها در ليگ قطر بازي كرده و با شرايط اين كشور به خوبي آشنا است. دست مرد پرتغالي براي پست‌های هجومي بالا است و می‌تواند از نفراتي چون عليرضا جهانبخش‌، اشكان دژاگه و رضا قوچان نژاد مانند گذشته در پست بال چب و راست استفاده كند.

 

يك عالمه گزينه به جاي طارمي و سروش
مهدي طارمي و سروش رفيعي بازيكن ثابت تیم‌ملی نيستند. دست کی‌روش هم در خط حمله و هافبك هجومي كاملا باز است. سردار آزمون‌، كريم انصاري‌فر، رضا گوچي و عليرضا جهانبخش از جمله داشته‌های او در خط حمله هستند كه می‌تواند يك يا دونفر از آنها را در خط حمله به ميدان بفرستد. مرتضي تبريزي‌، ساسان انصاري‌، احسان پهلوان و داريوش شجاعيان نفراتي هستند كه برايشان در تیم‌ملی جا بازتر می‌شود. البته شايد يك بازيكن جديد در تیم‌ملی چشم کی‌روش را گرفته باشد.
 

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.