b_Newsكميته فني خودش را مربي نمي‌كند

روشن: مجيدي عاقل باشد خودش نمي‌آيد چون مي‌سوزد!

b_News با مذاكره در ماشين ‌شأن باشگاه را پايين مي‌آورند
تاریخ: 1396/07/17
زمان: 13: 36
نوع: خبر
پيشكسوت ملي‌پوش سابق استقلال عقيده دارد مجيدي نبايد در اين وضعيت به استقلال بيايد چون مثل منصوريان مي‌سوزد.


آرش جعفري / پيشكسوت ملي‌پوش سابق استقلال عقيده دارد مجيدي نبايد در اين وضعيت به استقلال بيايد چون مثل منصوريان مي‌سوزد. حسن روشن درخصوص انتخاب دستياران شفر مي‌گويد اينكه يك سرمربي بايد خودش دستيارانش را انتخاب كند حرفي نيست ولي او از ايراني‌ها شناخت ندارد و باشگاه و كميته فني بايد بهترين را براي كمك به او انتخاب كند.


با اينكه هنوز حضور بيژن طاهري و سيروس دين‌محمدي در استقلال قطعي نشد آيا حضور آنها به استقلال كمك مي‌كند يا اينكه نباشند بهتر است؟
ابتدا بايد بگويم بيژن طاهري و سيروس دين‌محمدي هر دو از خوب‌هاي استقلال هستند. هر دو ملي‌پوش بودند و هر دو نيز سابقه مربيگري دارند. از سوي ديگر به لحاظ اخلاقي هم از بچه‌هاي خوب استقلال هستند. به همين جهت من عقيده دارم كه اين دو نفر مي‌توانند به عنوان مربي به شفر و استقلال كمك كنند ولي از سوي ديگر چون از كميته فني به كادرفني آمدند حضور اين دو نفر را خوب نمي‌بينم.


يعني الان باشند يا نباشند؟
فكر مي‌كنم نباشند بهتر است چون هزار حرف و حديث در مورد آنها خواهد بود. عضو كميته فني كه خودش مربي انتخاب مي‌كند، نمي‌آيد كه مربي شود. اينكه اين دو نفر از كميته فني آمدند خوب نيست و من قبول ندارم.


الان بحث حضور مجيدي هم مطرح است در حالي كه كميته فني حضورش را تكذيب مي‌كند ولي يك عده به دنبال آوردن او هستند؟
مجيد پسر خوبي است. ميان هواداران هم محبوبيت دارد. فوتبال را هم خوب بلد است ولي بايد بگويم اگر خودش عاقل باشد نبايد به اين استقلال بيايد.


چرا نبايد بيايد؟
مجيدي از بيرون دارد استقلال را مي‌بيند واقعا نمي‌داند داخل استقلال چه مي‌گذرد. به شما قول مي‌دهم اگر او بيايد مثل منصوريان خواهد سوخت.


آيا اين استقلال با شفر نتيجه مي‌گيرد؟
اين استقلال با شفر هفتم يا هشتم مي‌شود بنابراين او بايد حداقل تيم را روي سكو ببرد. اگر بخواهد پايين‌تر بياورد معلوم است اين كاره نيست.


مي‌گويند باشگاه براي اين طاهري و دين‌محمدي را انتخاب كرده كه آدم‌هاي بي‌دردسري هستند و زير پاي سرمربي را خالي نمي‌كنند؟
همان‌طور كه گفتم هر دو از مربيان سالم و پاك هستند و مطمئنا به‌زعم باشگاه آدم‌هاي بي‌دردسر و بي‌حاشيه هستند چون اگر غير از اين بود تا حالا خودشان سرمربي شده بودند! من فقط بحثم درخصوص نوع حضور آنهاست. نبايداز كميته فني به تيم مي‌‌آمدند. شما مطمئن باشيد اين دو نفر زير پاي كسي را خالي نمي‌كنند.


خيلي از كارشناسان خصوصا استقلالي عقيده دارند كه بايد مربيان جوان را كنار شفر بگذارند تا كار ياد بگيرند؟
درست من هم قبول دارم شفر اگر بتواند با اين تيم و شرايطي كه اين روزها دارد نتيجه بگيرد و به قولي تيم را از بحران خارج كند و روي سكو ببرد و نيز چند مربي هم در كنار خود تربيت كند برعكس كي‌روش كه كسي را در تيم‌ملي به بازي نمي‌گيرد آن موقع بايد گفت مربي كاربلدي است و حضورش موثر بوده است.


رحمتي به تيم برگشت ولي جباري هنوز اجازه تمرين ندارد فكر مي‌كنيد علت اين موضوع چيست؟
من در باشگاه نيستم كه در اين خصوص اظهارنظر كنم و به قولي در ريز جزييات نيستم ولي طبق شنيده‌هايم گويا رحمتي مشكل فني داشته و جباري با باشگاه و مديريت مشكل دارد. به همين جهت بايد منتظر ماند. ببينيم چه مي‌شود.


افتخاري قبل از تمرين استقلال در محوطه پاركينگ كمپ تمريني با رحمتي داخل ماشين صحبت كرد آيا اين در شأن مديريت يك باشگاه بزرگ هست و اصلا گفتگو با بازيكن داخل ماشين درست است؟
تمام مشكلات امروز استقلال به خاطر مديريت ضعيف است. مديريت اگر اشكال نداشت، مديرعامل داخل اتومبيل با بازيكن جلسه برگزار نمي‌كد. اين كادر درستي نبود. اگر افتخاري مي‌خواست با رحمتي صحبت كند بايد او را به باشگاه دعوت مي‌كرد و خيلي شيك با او صحبت مي‌كرد نه اينكه شأن خودش و باشگاه را پايين بياورد. اين كار او اصلا در شأن باشگاه استقلال نبود. البته خيلي از كارهاي او در شأن باشگاه استقلال است.


از دو دستيار احتمالي شفر آيا پتانسيل اين را دارند كه بعد از رفتن او سرمربي استقلال شوند؟
اصلا پتانسيل چنين چيزي را ندارند. خيلي زود است كه دين‌محمدي و طاهري سرمربي استقلال شوند. با اينكه هر دو نفر را قبول دارم ولي نه اينكه سرمربي شوند. بايد اين دو نفر حداقل چند سال در استقلال دستيار و كمك اول و دوم باشند تا بعد بتوانند سرمربي شوند.


قرارداد شفر تا آخر فصل است و حتي براي او قهرماني در جام حذفي را ظرط گذاشته‌اند آيا اين نوع قرارداد درست است يا نه؟
قرارداد شفر را دلال‌ها بستند و مطمئن باشيد به نتيجه گرفتن يا نگرفتن او ربطي ندارد. قراردادش آخر فصل تمام شود دوباره دلال‌ها با ترفندهاي خاص خودشان قرارداد او را تمديد مي‌كنند. اما در اين خصوص يك نكته است و آن اين است اگر شفر خوب بود و با او قرارداد بستيد و به او اعتماد داشتيد چرا دوسال و نيم نبستيد. مثل برانكو. اگر هم خوب نبود و اعتقاد نداشتيد اصلا نبايد قرارداد مي‌بستيد. مربي خارجي كه در يك نيم‌فصل جواب نمي‌دهد. اين نوع قرارداد بستن يعني اينكه به او اطمينان ندارند. شفر يا هر مربي ديگر بايد خودش تيم را ببندد و بعد بايد حداقل دو سال به او فرصت داد تا افكارش را پياده كند تا نتيجه بگيرد.


شايد باشگاه اينها را در نظر گرفته است؟
باشگاه تنها چيزي را كه در نظر نمي‌گيرد همين چيزهاست. آنها فقط مي‌خواستند يك خارجي بياورند تا دهان همه را ببيندند. همه جا نظر هوادار را جويا مي‌شوند كميته فني ؟؟ بررسي مي‌كند تا هواداران راضي باشند ولي اينجا خودشان انتخاب كردند و دوختند. البته با نظر دلال‌ها!