رونالدو رکورد دایی را می شکند؟ / اما نه حالاحالاها!

تاریخ: 1396/07/17
زمان: 13: 44
نوع: خبر
کریستیانو رونالدو با گلی که در بازی برابر آندورا به ثمر رساند، این شانس را پیدا کرد که بتواند لقب بهترین گلزن ملی تمام ادوار فوتبال جهان را از علی دایی بگیرد.

امید ذاکری نیا / کریستیانو رونالدو با گلی که در بازی برابر آندورا به ثمر رساند، این شانس را پیدا کرد که بتواند لقب بهترین گلزن ملی تمام ادوار فوتبال جهان را از علی دایی بگیرد اما او مثل دیگر رقبای نامدار شهریار در رنکینگ بهترین گلزنان تاریخ کاری دشوار برای رسیدن به این عنوان دارد.


رونالدو چگونه به دایی می‌رسد
کریس رونالدو در ژوئن سال 2004 اولین گل ملی‌اش را برابر تیم یونان و در رقابت‌های جام ملت‌های اروپا به ثمر رساند. او از آن زمان تا امروز 78 گل دیگر برای تیم ملی کشورش به ثمر رسانده است و حالا تنها 30 گل تا رسیدن به آمار علی دایی بهترین گلزن ملی تمام ادوار فاصله دارد. رونالدو آیا می‌تواند این جایگاه را از شهریار بگیرد؟


میانگین گل‌های شهریار و رونالدو
رونالدو در طول 14 سالی که در تیم ملی پرتغال عضویت دارد 79 گل به ثمر رسانده است و این یعنی میانگین حدود شش گل در هر سال. البته که اگر بخواهیم میانگین گل زده او را با علی دایی مقایسه کنیم نتیجه بدجوری به نفع شهریار ایرانی خواهد بود. دایی در دوازده سال حضورش در تیم ملی ایران 109 گل به ثمر رسانده است و میانگین 9 گل در سال را برای خودش رقم زده است. اما نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که رونالدو در 33 سالگی در اوج است و هرسال بر تعداد گل‌هایش اضافه می‌کند. او در سال 2017 و در مسابقات ملی امسال 11 گل به ثمر رسانده است و این  در حالی است که هنوز او می‌تواند همراه تیم ملی پرتغال آمار گل‌هایش در این سال را افزایش بدهد. او در سال 2004 که بازی‌های ملی‌اش را آغاز کرد هفت گل زد اما در سال 2016، 13 گل به ثمر رسانده است و اینها همه نشان می‌دهد که تقریبا رونالدو هر سال بیشتر از سال قبل