b_Newsگفتند هر 9 ماه بيا 100 تومان بگير

برهاني: حرف‌هاي استقلالي‌ها مثل جوك بود

b_News آقاي افتخاري كاري نكند برخلاف ميلم شكايت كنم
تاریخ: 1396/07/17
زمان: 14: 08
نوع: خبر
خبر درگیری گلر تازه به دوران رسیده داماش با آرش آقای گل واکنش روزنامه گل را به همراه داشت‌.

به گزارش سایت روزنامه گل، خبر درگیری گلر تازه به دوران رسیده داماش با آرش آقای گل واکنش روزنامه گل را به همراه داشت‌. بازیکنی که برای گرفتن عکس یادگاری با یکی از بهترین مهاجمان تاریخ فوتبال ایران باید وقت قبلی مي‌گرفت به جای اینکه افتخار کند که شاگرد اوست شنیدیم با سرمربی اش یعنی آرش برهانی درگیری لفظی پیدا کرده است‌. این خبر به خوبی در روزنامه گل منعکس نشد تا اینکه اصل ماجرا را طی تماسی که با آرش برهانی داشتیم از او جویا شویم‌. پسر محجوب و بی‌حاشیه سال‌هاي نه چندان دور استقلال در این گفت‌و‌گو درباره اتفاقی که افتاد و بحث مطالباتش از استقلال حرف به میان آورد.


شنیدیم لنگه کفش سمت تو پرتاب شده است؟
اگر چنین اتفاقی بیفتد روز مرگ من است‌. من نمي‌خواستم در مورد این اتفاقات صحبت کنم‌. یکسری مسایل بود که باید در داخل خانواده داماش مي‌ماند اما حالا که بحث شده روی این موضوع، باید بگویم که من همیشه برایم  حفظ حرمت‌ها مهم بوده و هست‌. همیشه احترام به مدیران و اعضای کادرفنی مهم بوده است و اینکه بازیکن پایش را از گلیم خودش درازتر نكند که این مهم است‌.


ماجرا چه بود؟
یکی از بازیکنان تیم که دروازه بان ما بود متاسفانه آمد در مسایل فنی دخالت کند که بحث بالا گرفت.


واقعا مي‌شود شما گلر دوم در تیم نداشته باشید؟
اصلا من دو هفته این را گفته بودم که یک گلر دوم بیاورید که مدام به سرپرست پاس داده شد و او هم به شخص دیگری و باعث شد متاسفانه گلر دوم نداشته باشیم.


واقعا مي‌شود در مسابقه ای که گلر دوم ندارید، گلر اول که باید با احتیاط بازی کند دقیقه 30 اخراج شود؟
این مسایل به هوش بازیکن و توانایی آن بازیکن برمی‌گردد‌. فکر منفی نمي‌کنم اما دلیل استعفای من این نبود که گلر من بداخلاقی کرده و یکسری مجموعه اتفاقات بوده که نمي‌خواهم آن را باز کنم و داخل مجموعه باشگاه باید بماند‌.  


یک جا خواندم شما نتایج ضعیف گرفتید؟
ما دو بازی خارج از خانه خودمان گل مساوی را دریافت کردیم‌. در خانه هم یک تیم خوب مشهدی را که آقای فتح‌ا...‌زاده زحمت آن را کشیده بودند، بردیم که یکی از مدعیان گروه ما بود‌. من خواهش دارم که کمي نظارت بیشتر روی لیگ سوم مي‌شد در بحث داوری‌ها ببينند داورهایی که مي‌فرستند از لحاظ فنی این دانش را دارند یا ندارند‌. در بازی هفته قبل ما یکسری چیزهای عجیب و غریب دیدم و مانده بودم داور چطور دارد قضاوت مي‌کند و چطور به آن مدرک دادند‌. یکسری اتفاقات خیلی بد که تا حالا در زندگی‌ام ندیده بودم‌.


این داماش که شما گفتید خیلی‌ها به خاطر شما آمده بودند و از جیب هزینه زیادی کرده بودند؟
من بازیکنان تیم را واقعا دوست دارم و بعد از این اتفاق عاشقشون شدم‌. بازیکنانی خیلی مودب و از لحاظ فنی خوب و چند بازيكني كه قطعا بعدها در لیگ برتر زیاد از آنها خواهیم شنید و من خیلی محکم بودم روی تصمیمی که گرفتم اما بچه هایی که به من زنگ زدند و اس‌ام اس دادند من را دو دل کردند‌. تمام ذوق و شوق و انگیزه من برای رفتن به تیم داماش و ادامه کار همین بچه‌ها بودند که واقعا بچه‌هاي خوب و بی‌نظیری بودند‌.


در مورد طلب‌تان از استقلال صحبت مي‌کنید‌. به کجا رسید؟
من با آقای افتخاری جلسه داشتم که جلسه ایشان طول کشید و نشد صحبت کنیم‌. من خیلی دوست دارم این مساله مسالمت‌آمیز حل شود و امیدوارم مسوولان استقلال هم به این مساله اهمیت بدهند‌.


شنیدیم که به شما گفتند از طلب یک میلیارد و 500 میلیونی فقط 100 میلیون بگیر؟
نه، گفتند یک میلیارد بگیرد آن هم هر 9 ماه 100 تومن بگیرد. یعنی 10 ساله یک میلیارد بگیرم‌. فکر مي‌کنم قسط آخر را بگیرم باید 100 میلیون را به سوپرمارکت محله مان بدهم‌.


چرا بايد در قبال شما كه از قديمي‌هاي استقلال هستي این رفتار شود؟
این به نظرم شوخی بود و تفکری پشت آن نبود‌. به نظرم اگر یک ذره با فکر بیشتر حرف مي‌زدند این بحث را مطرح نمي‌کردند و همانجا خندیدیم و مثل یک جوک به آن نگاه کردیم.


بیگ‌زاده گفته بود باید چوب بالای سر بعضی‌ها باشد تا کار کنند چون طاهری طلب پرسپولیسی‌هاي قدیمی را مي‌دهد اما این طرف اتفاقی نمي‌افتد‌.
امیدوارم جلسه امروز کمک کند به اینکه این مساله حل و فصل شود و اتفاقات بدی نیفتد‌. بالاخره این حق من است که سال‌ها مي‌گذشتم و فکر مي‌کنم یک دهم آن است‌. وقتی قرارداد بستم در مورد مبلغ چانه نمي‌زدم و کلی تخفیف مي‌دادم اما حالا که این مطالبات من بوده دوست دارم به خوبی تمام شود و احترام بگذارند‌. بگویند آرش 9 سال اینجا کار کرده و با یک خارجی که یک سال یا دو سال کار کرده و پولش را مي‌گیرد خیلی فرق دارد‌. شاید آرش برهانی چون لابی ندارد و خیلی مسایل را درست نکرده یا حالا مشاوره نمي‌دهد باید طلبش بماند‌. خیلی بد است یک نفر چون حاشیه ندارد و بدون سروصدا مي‌آید و مي‌رود پولش بماند‌. این را هم بدانید که این مطالبات حق من است و اگر من امروز مشکلم حل نشود گله و شکایتی نباشد‌. هواداران بدانند این حق من است و تنها راه برای من شکایت محکم به AFC است و پول کمی نیست که از آن بگذرم‌. شاید یک مقدار را ببخشم اما دوست دارم به مشکل نخورم چون بخشش‌ها را انجام داده ام‌. آقای افتخاری کاری نکند که برخلاف میل باطنی‌ام باشد و برخلاف غیرتی باشد که سال‌ها برای استقلالی که دوست داشتم انجام بدهم‌.


به نظر مي‌رسد کاری مي‌کنند که از استقلال زده بشوید؟
بله این داستان‌هاست‌. خیلی‌ها گفته بودند آرش را با ذلت بیرون مي‌اندازیم‌. فکر مي‌کنم یکسری آدم از بیرون دوست دارند آرش را کوچک کنند‌. این پول را باید بالاخره بدهند و لابد مي‌خواهند با یکسری داستان، دوستان آنها خوشحال شوند‌. اینکه آرش مجبور شود پولش را بگیرد، هوادار جلو بیاید که آرش برای پولش شکایت کرده است‌. آنها نمي‌دانند چه کارهایی با برهانی کردند و مطمئن هستم اگر شانسی اسم هواداران را داخل یک ظرف بریزند و اسم یک نفر بیرون بیاید، متعصب‌ترین هوادار هم از حق و حقوق خودش که برای آن زحمت کشیده نخواهد گذشت‌. اصلا فکر نمي‌کنم کسی این طور باشد و اگر این طور باشد آن داستانی مي‌شود که پدر پول را داخل آتش مي‌انداخت و برای پسر فرقی نداشت چون زحمتی برای آن نکشیده بود‌.


در مورد شفر و حضورش در استقلال را چطور مي‌بینی؟
این رفتارها و برخوردهایی که با بازیکن انجام مي‌دهد را حرفه ای مي‌بینم و باید در ادامه مسایل فنی او را ببینیم‌.


اگر شما سرمربی داماش باشی و دو کمک بخواهند به تو بدهند قبول مي‌کنید؟
نه! اما یک بحثی را باید در این مورد بگویم‌. یک بحثی در مورد سیروس دين‌محمدي شده بود‌. آقا سیروس یکی از بزرگان باشگاه استقلال است‌. بازیکنی بوده که آن وسط همه کاره استقلال بوده و در تیم ملی و اروپا بازی کرده و سال‌ها برای این تیم زحمت کشیده است‌. شاید حقش بیش از این‌ها باشد و شاید بی حاشیه است و سرش به کار خودش است بعضی از هواداران یادشان رفته بود که دين‌محمدي برای این باشگاه چه کرده است‌. تمام تصمیم هایی که آقای مک به عنوان کمک اول مي‌گیرد این وسط یک  کمک ایرانی و آقا سیروس که در تیم آلمانی بازی کرده و رابطه خوبی هم با شفر دارد، قطعا بازی گره بخورد مک و سیروس دين‌محمدي که A آسیا را دارد و سال‌ها کمک خیلی از مربیان بزرگ بوده مي‌تواند با تجربه‌اش کمک کند‌. مي‌گویند در را‌ه‌آهن ته جدولی کاری نکرده است اما نمي‌گویيد که مگر تیم صدر جدولی را تحویل گرفته بود که قعر جدولي تحویل دهد‌. خیلی‌ها خبر نداشتند این تیم چه مشکلاتی فصل قبل داشت و با حضور سیروس دين‌محمدي ماند‌. خیلی‌ها از او انتقاد مي‌کنند و مي‌گویند تو را دوست داریم اما ضعیف هستی‌. مبنای این ضعیف بودن را نمي‌دانم‌. مي‌گویند آقای صالح و نوری‌. مگر این‌ها که قرارداد دارند مي‌توانند بیایند یا کسان دیگر که سرمربی تیم‌هاي دیگر هستند‌. اصلا این صحبت‌ها جای تعجب دارد‌. بعد آقاسیروس که سال‌ها زحمت کشیده و چندین سال در این استقلال بوده حال بد شده و گزینه هایی که یکسری گزینه‌هاي تبلیغاتی دارند، شدند گزینه مناسب‌. یک مقدار باید هوادار یادش باشد سیروس دين‌محمدي خیلی زحمت کشیده و کمک استقلال کرده و حالا که مي‌تواند کنار شفر تجربه کسب کند به او ایراد مي‌گیرند‌. هر کمک مربی ایرانی بیاید مطمئن باشید دين‌محمدي در لحظات حساس و کلیدی مي‌تواند به تیم کمک کند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.