منصوريان بالاخره هر دو نيمه را برد

تاریخ: 1395/09/13
زمان: 00: 38
نوع: خبر
تيم منصوريان توانست بالاخره در هر دو نيمه تا اينجاي ليگ در بازي با صبا برنده از زمين خارج شود.

استقلال در ايستگاه دوازدهم ليگ برتر، ديدار خارج از خانه برابر صبا را با دو گل برد، تا به چهارمين پيروزي فصل خود دست پيدا کند. اين در حالي است که سرمربي جوان آبي‌ها براي نخستين بار بود که طي فصل جاري موفق مي‌شد در هر دو نيمه يک بازي، مربي پيروز ميدان لقب بگيرد.
استقلال در ديداري که حواشي زيادي داشت، سه امتياز حساس گرفت و اين براي تيمي‌ که سخت به دنبال جبران عقب‌ماندگي‌هاي امتيازي‌اش- از رقبا- مي‌باشد اهميت داشت.
با اين حال پيشرفت بزرگ آبي‌ها از بعد تاکتيکي رسيدن به پيروزي در هر دو نيمه بود. پيشرفتي که با بررسي آماري عملکرد آنها در ۱۱ ديدار قبلي کاملا محسوس مي‌نمايد.
استقلال منصوريان در نيمه نخست ديدار با صبا به حريف ۱۱ نفره‌اش توسط کاوه رضايي در دقيقه ۱۸ گل زد و سپس در نيمه دوم اين اتفاق با ضربه علي قرباني (۶۹) برابر صباي ۹ نفره تکرار شد.

عليمنصور و نيمه مربيان
استقلال قبل از اين، با منصوريان در ۱۱ هفته‌اي که از عمر فصل جاري ليگ‌برتر گذشته بود، شش نيمه اول را از نفت (هفته اول) ماشين‌سازي (هفته پنجم)‌ذوب‌آهن (هفته هفتم) سياه‌جامگان (هفته هشتم) فولاد (هفته دهم) و گسترش (هفته يازدهم) برده بود و حتي در نيمي‌ از اين بازي‌ها موفق به کسب پيروزي نهايي شده است. به عبارت ساده‌تر تفکرات منصوريان نتوانسته بود- در نيمه مربيان- عاملي باشد براي حفظ پيروزي به‌دست آمده توسط تيمش.
استقلال با منصوريان در فصل جاري تا پيش از بازي ايستگاه دوازدهم برابر صبا، در ۱۲ نيمه اول خود به هفت پيروزي و سه تساوي رسيده بود در شرايطي که دو نيمه اول بازي‌هايش برابر استقلال خوزستان (هفته دوم) و پيکان (هفته چهارم) را باخته بود.
اما داستان نيمه مربيان در کارنامه سرمربي جديد آبي‌ها از اين متفاوت‌تر بود.
منصوريان اگر چه موفق شده بود در ۱۱ نيمه اول به شش پيروزي دست پيدا کند اما در مقابل نتيجه پنج نيمه دوم را هم به سرمربيان استقلال خوزستان، نفت آبادان، ماشين‌سازي، فولاد و گسترش باخته بود.
استقلالي که موفق شد در ديدار با صبا براي نخستين‌بار در هر دو نيمه پيروز باشد، در ۱۲ ۴۵ دقيقه دوم بازي‌هاي اين فصل خود هفت گل زده و هشت گل خورده که اين از نگاه آماري قابل تامل است.
اين تيم در ۴۵ دقيقه دوم بازي‌هايش در ۱۲ هفته‌اي که از عمر ليگ شانزدهم گذشته سه مرتبه پيروز شده و چهار مرتبه با تساوي کارش را به پايان رسانده تا خاطرمان باشد کادر فني آبي‌ها براي اداره نيمه دوم بازي‌هايش نياز به تفکر و برنامه‌اي متفاوت‌تر دارد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.