b_Newsمنصوریان امسال مربیگری نکند، با او در تماسم!

فریبا: استقلال هم فولاد را مي‌برد هم داربی را / شفر بخواهد کمکش مي‌کنم

b_News ای‌کاش تا نیم فصل به درموت وقت می‌دادند / مجیدی باهوش است؛ می‌داند کی به استقلال بیاید
تاریخ: 1396/07/18
زمان: 12: 45
نوع: خبر
بعد از جابه جایی‌ها صورت گرفته در استقلال و روی کار آمدن وینفرد شفر و استعفای منصوریان، بهتاش فریبا هم از جمع آبی پوشان جدا شد.

به گزارش سایت روزنامه گل، بعد از جابه جایی‌ها صورت گرفته در استقلال و روی کار آمدن وینفرد شفر و استعفای منصوریان، بهتاش فریبا هم از جمع آبی پوشان جدا شد. مدیرفنی اسبق آبی‌ها که این روزها ترجیح داده بود سکوت کند تا مبادا تیم به حاشیه برود در گفت و گو با گل سکوت خود را شکست.


پس از رفتن شما و آقای منصوریان حالا وینفرد شفر سرمربی استقلال شده است. در این باره صحبت کنید.
ان‌شاءا... کادر فنی جدید موفق باشد. تیم الان سر حال شده است. مصدوم‌ها برگشته‌اند. ما برابر ذوب آهن نمایش خوبی داشتیم. قبل از بازی با سپیدرود هم در گفت‌و‌گویی کوتاه گفته بودم که استقلال هم آن بازی را مي‌برد؛ هم فولاد را شکست مي‌دهد و هم داربی را با برد پشت سر مي‌گذارد. به نظرم باید اجازه مي‌دادند تا آقای درموت به کارش ادامه دهد. او اشراف زیادی روی تیم داشت. تا نیم‌فصل به او فرصت مي‌دادند و اگر نتیجه نمي‌گرفت سراغ مربی بعدی مي‌رفتند.


و آمدن آقای شفر را چگونه مي‌بینید؟
آقای شفر خیلی خوش آمدند. ان‌شاءا... در کارش موفق شود. ایشان اگر بخواهند حتما کمکش خواهم کرد. برای استقلال هر کاری که لازم باشد انجام مي‌دهم. همانطور که قبلا این کار را انجام داده بودم.


جدایی شما از استقلال زیاد خوشایند نبود. اینطور فکر نمي‌کنید؟
دیگر نمي‌خواهم به گذشته برگردم. نمي‌خواهم دیگر درباره شرایط اول فصل ما و دیدار نخست صحبت کنم و اینکه داوری‌ها چگونه بود. اصلا تمایلی ندارم به مصدوم‌هاي پرتعدادمان اشاره کنم. خودمان هم اشتباهاتی داشتیم. بالاخره وقتی تیمی خوب نتیجه نمي‌گیرد؛ مقصر اول کادر فنی است؛ از نفر اول تا آخر.


برخی اعتقاد دارند آه کسانی مثل مگویان پشت سر منصوریان بود و باعث شد اینگونه او نتیجه بگیرد.
فوتبال یک ورزش حرفه‌اي است و نمي‌توان اینگونه نتیجه‌گیری کرد. در این باره نظری ندارم.


با منصوریان پس از اتفاقاتی که رخ داد و استعفایش صحبتی داشته‌اید؟
بله. من با او در تماس هستم. بعد از جدایی سه یا چهار دفعه باهم صحبت کرده‌ایم اما یک کلمه درباره فوتبال حرف به میان نیامد و چیزی نگفتیم. او با خانواده‌اش به آلمان رفته است تا استراحت کند. من هم به همراه خانواده‌ام به شمال رفتم تا آشنایانم را ببینم. اصلا راجع به فوتبال حرف نزدیم. به نظرم او باید امسال را استراحت کند. متاسفانه صبر هواداران کم شده است؛ منظور من فقط هوادار استقلال نیست. هوادار پرسپولیس، تراکتور و سپاهان هم مدنظر من هستند. صبر هواداران باید بیشتر باشد. مطمئن باشید این استقلال نتیجه مي‌گیرد.


شما اگر جای وینفرد شفر سرمربی استقلال بودید با آوردن دو دستیار ایرانی توسط باشگاه موافقت مي‌کردید؟
اینطور که من شنیده‌ام برای انتقال دانش به مربیان جوان باید دو ایرانی کنار ایشان مي‌بودند. گویا آقای شفر هم این مساله را قبول کرده است. انتقال تجربه مربیان خارجی به مربیان ایرانی اتفاق بسیار خوبی است. این دو نفری هم که انتخاب شده اند کارنامه بدی ندارند. بیژن طاهری هفت سال به عنوان مربی در لیگ برتر فعالیت کرده است. با سپاهان در لیگ قهرمانان کار کرده و بسیار با اخلاق و در اختیار باشگاه است.


شنیده مي‌شود فرهاد مجیدی هم جزو گزینه‌هاست...
من اصلا به آقای مجیدی کاری ندارم. فرهاد مجیدی هم باید روزی کارش را آغاز کند. نگاه کنید در لیگ یک چند مربی استقلالی داریم. مجیدی خیلی باهوش است. او مي‌داند کی بیاید. تمام بازیکن‌هاي پیشکسوت باید روزی کار خود را در عرصه مربیگری آغاز کنند. با این حال همه مي‌آیند و مي‌روند و مهم نام استقلال است و رضایت هواداران.


گویا ناراحتی هم بابت ماندن صالح مصطفوی به وجود آمده بود. درست است؟
خیر اینطور نیست. خود آقای منصوریان به او گفته بودند تا برای ترجمه صحبت‌هاي درموت در تیم باقی بماند. درموت هم طبیعی بود که بماند چرا که قرارداد داشت. دیدید که با آمدن آقای شفر صالح مصطفوی خیلی سریع استعفا داد.


خیلی‌ها از همان شبی که منصوریان استعفا داد مي‌دانستند که قرار است یک مربی خارجی بیاید و حتی نام شفر هم شنیده مي‌شد. در این باره چه نظری دارید؟
طبیعی است که تیم وقتی نتیجه نمي‌گیرد باشگاه به دنبال مربی باشد. شرایط هم الان فرق نکرده و فقط مصدوم‌ها برگشته‌اند. امیدوارم تیم موفق باشد تا هواداران راضی باشند. فقط از استقلالی‌هاي واقعی مي‌خواهم فرصت بدهند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.