ایران به میزبان جام جهانی رسید / بازی با رفقا!

تاریخ: 1396/07/18
زمان: 12: 59
نوع: خبر
ایران به میزبان جام جهانی رسید.


حامد جیرودی / ایران به میزبان جام جهانی رسید. تیم ملی که خود را برای حضور در جام جهانی 2018 آماده می کند، در حالی از ساعت 19:30 دقیقه امشب در ورزشگاه  کازان به مصاف روسیه می‌رود که این کشور میزبان جام جهانی سال آینده است و با برگزاری دیدارهای مختلف آماده حضور در این رقابت ها و میزبانی آن می‌شود و بعد از بازی با ایران و در تاریخ 19 آبان، میزبان تیم ملی آرژانتین است.
اما تیم ملی قبل از سفر به روسیه و روز پنجشنبه در اولین بازی تدارکاتی خود به مصاف تیم آفریقایی توگو رفت و با نتیجه دو بر صفر به پیروزی رسید. دیداری که در آن کریم انصاری فر، هر دو گل تیم ملی را به ثمر رساند و کارلوس کی‌روش هم بیشتر بازیکنان اصلی خود را روی نیمکت نشانده بود و از نفرات جدیدی مانند حامد لک درون دروازه، احمد عبدا...زاده در خط دفاع، ساما قدوس در خط میانی و کاوه رضایی در خط حمله استفاده کرد که البته بازیکنانی مانند محمدحسین کنعانی زادگان، روزبه چشمی و مهدی ترابی هم در میان آن ها حضور داشتند.
با این حال، به نظر می رسد که سرمربی پرتغالی تیم ملی برای دیدار با روسیه، از نفرات اصلی‌تر خود در زمین استفاده کند تا تیمش بتواند پایاپای با میزبان اروپایی خود که تیم سرشناسی هم هست، مسابقه دهد.
نفراتی مانند علیرضا بیرانوند یا علیرضا حقیقی که سابقه حضور در لیگ روسیه و روبین کازان را دارد. سردار آزمون که در روبین کازان بازی می‌کند و سعید عزت‌اللهی که در آمکار پرم روسیه حضور دارد تا به این ترتیب بازیکنان ایرانی با جو بازی در روسیه آشنا باشند. البته میلاد محمدی مدافع احمد گروژنی هم یکی از ملی پوشان ایران است که دستش آسیب دیده و به این بازی نمی رسد و به همراه سید اشکان دژآگه غایبان ایران در این مسابقه خواهند بود.
اما روسیه تیمی است که در بازی قبل خود موفق شده کره جنوبی را با نتیجه پر گل چهار بر دو شکست دهد که این نشان از آمادگی و قدرت روس ها دارد و خود کی‌روش هم در مصاحبه‌ای که اخیرا داشته، به این موضوع اشاره کرده که ممکن است روسیه، ایران را هم شکست دهد!
روسیه از سال 2006 به بعد برای نیمکت خود به سراغ نام‌های بزرگ رفت و گاس هیدینگ و دیک ادوکات هلندی و فابیو کاپلو ایتالیایی تا سال 2015 مربیگری این تیم را بر عهده داشتند. بعد از آن برای چند ماهی لئونید اسلوسکی روس سرمربی این تیم شد و حالا هم هدایت روس ها را یک مربی داخلی دیگر به نام استانیسلاو چرچسوف بر عهده دارد که یکی از ملی پوشان سابق روسیه است و از سال 1992 تا 2002 در 39 بازی برای این تیم به میدان رفته و سه ماهی است که هدایت تیم کشورش را بر عهده گرفته است و در حال ارزیابی تیم خود برای حضور در جام جهانی است.
اکثر بازیکنان روسیه در لیگ همین کشور بازی می‌کنند و فقط رامون نیوستادر در فنرباغچه و کنستانتین رائوش در کلن بازی می‌کنند. فئودور کودریاشف و محمد ازدیایف هم بازیکنانی هستند که در روبین کازان حضور دارند و با سردار هم تیمی هستند.
ایران و روسیه یک بار در سال 2011 که ادوکات مربیگری روسیه را بر عهده داشت و علیرضا منصوریان هم به عنوان سرمربی موقت روی نیمکت تیم ملی نشسته بود، در ابوظبی و در دیداری دوستانه به مصاف هم رفتند که آن مسابقه یک بر صفر و با گل دقیقه 90 محمدرضا خلعتبری به سود ایران به پایان رسید و حالا باید دید که دیدار امشب دو تیم چه نتیجه ای را در بر خواهد داشت.

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.