b_Newsحرف اشتباهی نزدم که خلافش ثابت شود/شخص مشحون با من مشکل ندارد، موضوع به اطرافیانش باز می گردد

صمد نیکخواه بهرامی: نمی دانم چرا فدراسیون علیه من موضع گرفته !

تاریخ: 1396/07/18
زمان: 09: 21
نوع: گفتگو
صمد نیکخواه بهرامی ستاره بسکتبال ایران بعد از سه فصل با تیم های فوجیان، ژیجیانگ و گوانگژو این بار در چهارمین حضورش در لیگ CBA چین با «جیانگسو تنگشی» در شهر نانجینگ قرارداد بسته.

هدیه خطیبی

صمد نیکخواه بهرامی ستاره بسکتبال ایران بعد از سه فصل با تیم های فوجیان، ژیجیانگ و گوانگژو این بار در چهارمین حضورش در لیگ CBA چین با «جیانگسو تنگشی» در شهر نانجینگ قرارداد بسته و مشغول بازی های تدارکاتی پیش فصل است.لیگ چین بر خلاف چند دوره اخیرش تنها حامد حدادی و صمد را جذب کرده و خبری از مهدی کامرانی نیست.

اما صمد مدتی است از تیم ملی دور مانده این روزها به قول خودش بارها جواب این سوال را می دهد که چرا در تیم ملی نیست.نیکخواه بهرامی در روزهایی که با تیم جدیدش برای آغاز لیگ CBA در حال آماده سازی و تمرین است، درباره زوایه بین او و فدراسیون صحبت کرد.

 

مهرام به لیگ بسکتبال بازگشت و تصور می شد صمد که ناگهانی در لیگ دسته یک ظاهر شد و جام قهرمانی را با این تیم بالای سر برد، امسال با تیم قدیمی اش در لیگ برتر ایران بازی کند اما شما دوباره لیگ چین را انتخاب کردی.چرا ؟ این هم در راستای پیغام هایی است که می خواهی برسانی مثل اینکه چرا شرایط باید به گونه ای باشد که ستاره ای مثل صمد در لیگ دسته یک ایران مدتی بازی کند ؟

نه راستش قصدم این نیست.اگر به لیگ چین نمی رفتم قطعا مهرام را انتخاب می کردم اما خب من در لیگ چین راحت تر هستم.از لحاظ مالی اوضاع فرق دارد، حواشی کمتر است و در کل لیگ متفاوتی در اینجا وجود دارد.چه کسی دوست دارد، در لیگ 9 یا 10 تیمی بازی کند؟ در عوض لیگ منظم 20 تیمی با مدل برگزاری خوب و حضور بازیکنان خارجی با کیفیت را از دست بدهد ؟

 

اگر شرایطی پیش بیاید که در مراحل نهایی لیگ به ترکیب مهرام اضافه شوی، چطور ؟ مثل اینکه تیم جیانگسو تنگشی به پلی آف نرسد و ...

اعضای مهرام دوستان من هستند و با هم در ارتباط هستیم اما در این باره حرفی نزدیم با برنامه ای که برای امسال چیده شده که لیگ را قبل از سال تمام کنند، این موضوع شدنی نیست.اگر قرار باشد من به عنوان بازیکن خارجی به مهرام بیایم، بهتر است که بازیکن خارجی مثمر ثمرتری که وقت تمرین با این تیم داشته باشد، جذب شود تا به نفع تیم باشد.حضور دقیقه نودی من در مهرام به نفع این تیم نیست.

 

جیانگسو تنگشی در یکی از شهرهای خوب چین قرار دارد و امسال احتمالا راضی تر هستی ؟

بله نانجینگ زمانی پایتخت چین بوده و مردم اینجا هم از فرهنگ بالاتری برخوردار هستند.ضمن اینکه امکانات آنها به خاطر میزبانی المپیک جوانان 2014 شرایط خوبی دارد.

 

از برنامه لیگ امسال پس خبر داری  و حتما شنیدی که تماشاگران مهمان حذف شدند؟ به نظرت این پاک کردن صورت مساله برای کنترل بهتر مسابقات نیست ؟

صددرصد همین طور است.اما این موارد ربطی به من ندارد.اگر از من به عنوان یک مشاور دعوت می کردند یا اصلا من را می خواستند ایده های قشنگی داشتم که  ارایه می کردم.در تمام دنیا از افرادی که سرشان به تن شان می ارزد، هوش و تجربه بیشتری دارند برای نظر خواهی دعوت می کننداما وقتی من را تحویل نمی گیرند چیزی نمی توانم بگویم.شاید این تصمیم ها و حرف ها درست باشد، شاید هم نباشد ! اگر درخواست کنند من با کمال میل کمک می کنم.

 

چرا بین صمد و فدراسیون اختلاف و دوری پیش آمد ؟ فقط به خاطر چند مصاحبه انتقادی بعد از نرسیدن تیم ملی به المپیک ریو 2016 یا پای مسائل دیگر در میان است؟

من هم دلم می خواهد، بدانم حرف صمد چه چیزی بوده که آقای مشحون را ناراحت کرده؟اگر حرف های من دروغ، حاشیه سازی و فرافکنی بوده بگویند تا بدانم که چرا علیه من موضع گرفتند ؟!من حرف نادرستی نزدم که خلافش ثابت شود.

 

بعد از انتخابی المپیک گفته بودی که فدراسیون برای برکناری بائرمن زیر قولش زده البته که دست آخر این سرمربی آلمانی باعث شد تا فدراسیون علیه اش شکایت کند.

حرف من اشتباه یا دروغ نبود و همه نتیجه کار این سرمربی را دیدند.تمام مصاحبه های من موجود است.زمانی که همه می گفتند تیم ملی در کاپ آسیا لبنان با اما و اگر نتیجه می گیرد من بودم که گفتم تیم خوبی داریم و با روحیه دادن به جوان ها و دیدن سطح تیم هایی که می آیند، نتیجه می گیریم.نمی دانم چه مشکلی با من وجود دارد؟حق کسی را خوردم؟ پای حسادتی در میان است یا چه موضوعی وجود دارد که این طور برابر من جبهه گرفتند ؟من قصد و قرض یا نیتی از حرف هایم نداشتم و آماده هستم تا رودر رو صحبت کنیم.البته این را می دانم که شخص آقای مشحون مشکلی با من ندارد و اطرافیان او و اعضای دیگر فدراسیون باعث این جوسازی شدند.

 

 از قول شما نوشتند که از نبودن در تیم ملی ناراحت نیستی ؟

من عاشق بسکتبال بازی کردن هستم، بازی در باشگاه و تیم ملی شرایط متفاوتی دارد.اصلا از وضعیت پیش آمده خوشحال نیستم.هیچ وقت هم نگفتم این تیم کنونی بد است و ما خوب بودیم.به هر حال من کار خودم را می کنم و تلاش دارم که همیشه مثمر ثمر باشم.گفتم که اگر بخواهند با کمال میل در خدمتم اما فعلا که درخواست نکردند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.