b_Newsناکامی بزرگ در آمریکای شمالی

دست آمریکا به روسیه نرسید!

تاریخ: 1396/07/20
زمان: 13: 52
نوع: خبر
تیم ملی ایالات متحده در حالی که تا روز آخر مرحله گروهی و تا پیش از دیدار با ترینیداد و توباگو از صعود خود به جام جهانی تقریبا مطمئن بود، با شکستی باورنکردنی در این دیدار، تمام رویاهای خود را...

مهدی قاسمی / بروس آرنا، سرمربی تیم ملی آمریکا پس از این ناکامی آن را نا امیدکننده توصیف کرد، مایکل بردلی، بازیکن این تیم این شکست را به توفانی تشبیه کرد که همه چیز را با خود ویران کرد و عمر گونزالز، دیگر بازیکن آمریکا نیز از روز شکست در برابر ترینیداد و توباگو به عنوان بدترین روز تمام دوران حرفه ای اش نام برد.
ناکامی پس از 7 دوره
تیم ملی ایالات متحده پس از حضور در جام جهانی 1950 برزیل، با یک حسرت 40 ساله برای حضور در مهم ترین تورنمنت فوتبالی جهان روبرو بود که در نهایت این حسرت با حضور در جام جهانی 1990 ایتالیا به پایان رسید. پس از آن، این کشور در تمام 7 دوره بعدی جام جهانی حاضر بود و در 4 دوره آن از گروه خود نیز صعود کرد و حتی در جام جهانی 2002 کره و ژاپن به مرحله یک چهارم نیز راه یافت، اما اینک یانکی ها پس از 7 حضور مداوم از جام جهانی 1990 تا 2014، با یک شکست تلخ موفق نشدند جواز حضور در روسیه را کسب کنند تا روند 7 دوره حضور مداوم آنها در جام های جهانی نیز متوقف شود.
جا ماندن پولیشیچ
به دنبال عدم راهیابی ایالات متحده به جام جهانی 2018 روسیه، اینک نام کریستین پولیشیچ نیز در کنار سایر ستاره های جا مانده قرار می گیرد. او نیز باید مانند گرت بیل، آرین روبن، الکسیس سانچس، آرتورو ویدال و آرون رمزی، جام جهانی را تنها و تنها از دور نظاره گر باشد. البته پیش از این به نظر می رسید که آمریکایی ها و پولیشیچ به راحتی به این تورنمنت راه یابند، اما شکست در برابر ترینیداد و توباگو اخرین اشتباه آنها بود که البته با پیروزی پاناما بر کاستاریکا همراه شد تا همه چیز به پایان رسد. این امر می تواند بیانگر این نکته باشد که شاید پولیشیچ هنوز هم بازیکن چندان بزرگ و سرنوشت یازی نیست، چرا که اگر چنین بود کار آمریکایی ها به اینجا نمی کشید.
غریبه با فوتبال
از سوی دیگر، باید به این نکته پرداخت که شاید سرمایه گذاری های سال های اخیر آمریکایی ها در فوتبال به ظاهر این کشور را صاحب فوتبال نشان می داد، اما این بازی ها ثابت کرد که فوتبال هنوز در این کشور آنچنان که باید جا نیفتاده است. آمریکایی ها هرچقدر در MLS سرمایه گذاری کنند و با قراردادهای کلان ستاره های پا به سن گذاشته را برای جذب مخاطب و البته ایجاد یک چهره صرفا زیبا و غیرکاربردی به این تیم ها منتقل کنند، باز هم همچنان در فوتبال صاحب سبک نیستند و به نظر می رسد که از این طریق نیز به جایی نخواهند رسید. مشکل بزرگ آن است که آمریکایی ها هنوز آنچنان که باید فوتبال را درک نکرده اند، به بیان بهتر، آمریکایی ها بر خلاف مردم بسیاری از کشورهای دیگر، هنوز فوتبال را زندگی نکرده اند و معنای فوتبال را نمی دانند.

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.