b_Newsمهم ترین رقیبم سهراب است/ ندادن ویزا به من، سوءتفاهم بود نه کارشکنی

ایوب موسوی: آمدن کاظمی نژاد به آمریکا به چراغی ربطی ندارد!

تاریخ: 1396/07/22
زمان: 09: 00
نوع: گفتگو
تیم ملی وزنه برداری ایران با ويزا گرفتن سيدايوب موسوي برای مسابقات قهرمانی جهان آمریکا بالاخره تکمیل شد.

نگار رشیدی/ تیم ملی وزنه برداری ایران برای مسابقات قهرمانی جهان آمریکا بالاخره تکمیل شد. وزنه برداران ایرانی در حالی برای گرفتن روادید آمریکا راهی دوبی شدند که بار اول ایوب موسوی و صالح چراغی با دست خالی به کشور برگشتند. اما فدراسیون ایران خیلی زود کار را شروع کرد و با اعتراضاتی که داشت وقت دوم را برای جامانده ها از کاروان گرفت.

هرچند در نوبت دوم محمدرضا کاظمی نژاد جایگزین چراغی شد تا به عنوان مدیر فنی تیم به ینگه دنیا برود. موضوعی که هنوز هم دلیل واضح و روشنی از سوی فدراسیون برای آن اعلام نشده و سیاهپور فقط به این بسنده کرد که فدراسیون چنین تصمیمی گرفته است!

با این حال سیدایوب موسوی که از شانس های مدال ایران در این رقابت هاست حالا با خیال آسوده تمرین می کند تا کنار سخت ترین رقیبش که از قضا هم تیمی اش است، روی سکو برود و با مدال برگردد.

او در گفت و گو با «گل» همچنین این موضوع که شاید آمریکایی ها در ندادن ویزا به او کارشکنی کردند را رد کرد و گفت یک سوءتفاهم بیش نبوده...

 

بالاخره ویزا را گرفتید. الان باید حسابی خوشحال باشید؟

بله خیلی خوشحالم که توانستم ویزا را بگیرم. واقعا اگر نمی رفتم خیلی بد می شد و تمام زحمت هایی که کشیده بوم از بین می رفت. دست آقای مرادی درد نکند که زحمت کشید و با رایزنی هایی که داشتند توانستیم یک بار دیگر وقت سفارت بگیریم. چون اینجا هر شش ماه یک بار وقت سفارت می دهند. آقای خالقی مدیر بین المللی فدراسیون خیلی زحمت کشید و کمک کرد و از ایشان هم تشکر می کنم.

 

وقتی در نوبت اول به شما ویزا ندادند این بحث پیش آمد که آمریکا دنبال کارشکنی است تا شانس قهرمانی خودش را بالا ببرد.

نه من با این موضوع موافق نیستم. به نظر من این اتفاق یک سوء تفاهم بود چون بار دوم که آقای مرادی به فدراسیون آمریکا نامه زد، خیلی راحت به ما ویزاد دادند و هیچ مشکلی هم نبود. من فکر نمی کنم که بحث کارشکنی در میان باشد.

 

شما یکی از شانس های مدال ایران هستید و با اتفاقی که پیش آمد، بیشتر زیر ذره بین رفتید و انتظارات از شما پررنگ تر شد.

بله درست است. من خودم را سرباز کشورم می دانم و به عنوان یک سرباز وظیفه ام این است که تمام تلاشم را به کار بگیرم و تا جایی که می توانم پیش بروم. ان شاءا... بتوانم یک مدال خوشرنگ برای مردم کشورم به دست بیاورم چون شاد کردن مردم خیلی برایم مهم است. از طرفی این مسابقات در آمریکا برگزار می شود و اینکه پرچم ایران در این کشور بالا برود اهمیت بسیار زیادی دارد و خیلی خوب است.

 

با توجه به تغییراتی که تیم وزنه برداری داشته و روند حرکتی تیم، فکر می کنید تیم با عملکردی خوب از قهرمانی جهان برگردد؟

ببینید در حال حاضر تیم ایرام متحد، منسجم و قدرتمند برای مسابقات جهانی می رود. هیچ مشکلی هم وجود ندارد. تمام بچه ها از لحاظ بدنی آماده هستند و ان شاءا... که همه نفرات بهترین نتیجه را می گیرند.

 

شما خودتان قول مدال خاصی می دهید؟

نه قول که نمی شود داد ولی امید زیادی به کسب مدال دارم. برای مدال آوری هم تمام تلاشم را می کنم که بدون نتیجه برنگردم.

 

این مسابقات یکی از مهم ترین تورنمنت های وزنه برداری است. پیش بینی تان از این میدان چیست؟

بله واقعا مسابقات جهانی بزرگ ترین میدان رقابت وزنه برداری است که از سراسر دنیا بزرگ ترین قهرمانان پای به میدان می گذارند و رقابت سختی را رقم می زنند.

 

مهم ترین رقیب تان چه کسی است؟

سرسخت ترین و مهم ترین رقیب من سهراب مرادی است که واقعا ستاره وزنه برداری دنیاست. به جز سهراب رقیب مهم دیگری ندارم. امیدوارم من و سهراب هر دو بتوانیم روی سکوی جهانی بایستیم.

 

اینکه هم تیمی تان رقیب تان است، سخت نیست؟ هرچند پیش از این هم ایران سابقه چنین چیزی را داشته.

من افتخارم این است که با سهراب مرادی وزنه بزنم. البته ما قبل از اینکه رقیب باشیم، رفیق هستیم. همانطور که گفتید قبلا هم در تیم ملی ایران دو رقیب در یک وزن بوده اند. دقیقا سال 2012 سجاد انوشیروانی و بهداد سلیمی با هم بودند. کیانوش رستمی و سهراب مرادی هم همینطور. من به این موضوع خوش بینم و امیدوارم اتفاقات خوبی رقم بخورد.

 

راستی خیلی ناگهانی کاظمی نژاد جای چراغی هم سفرتان شد. فدراسیون هم پاسخ روشنی درباره این جایگزینی نداد.

اصلا صالح چراغی ربطی به کاظمی نژاد ندارد. صالح قرار بود به عنوان ورزشکار اعزام شود ولی آقای کاظمی نژاد مدیر تیم ملی هستند. ابتدا آقای کاظمی نژاد قرار نبود بیایند و بعد تصمیم بر این شد که همراه ما باشند و این اصلا ربطی به صالح ندارد. صالح رزرو تیم ملی بود. درباره انتخابش هم سرمربی تیم باید توضیح بدهد.

 

در این مدت کار با بیرانوند چطور بود؟

آقای بیرانوند یکی از مربی های خوب و بااخلاق هستند. من که از کار با ایشان خیلی راضی هستم. تمام بچه ها هم یکدل تمرین می کنند و ان شاءا... که بهترین نتیجه تیمی را به دست بیاوریم.

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.