b_Newsحرکت معنادار روسای هیات‌های کشتی

مهندسی محترمانه انتخابات!

تاریخ: 1396/07/21
زمان: 14: 11
نوع: گزارش
روساي هيات هاي كشتي با ارسال نامه اي به وزير ورزش در حمايت از رسول خادم براي رياست فدراسيون، به نوعي نشان دادند برگزاري مجمع اين فدراسيون فرماليته است.

هدیه خطیبی/ انتخابات فدراسیون کشتی باید به زودی برگزار شود و این در حالی است که در روز نخست ثبت نام کاندیداها رسول خادم که از سال 92 سکان گوش شکسته ها را از دست خطیب گرفت، به عنوان نفر اول ثبت نام کرد.او تعارف های متداول را کنار گذاشت و قاطعانه ثبت نام کرد تا به نوعی برای کاندیداهای احتمالی خط و نشان بکشد و حتی آنها را منصرف کند.ضمن اینکه تمام شایعات مبنی بر انصرافش برای ادامه کار به دلیل اختلاف با وزارت ورزش را بی اساس جلوه داد.

اما خادم که اکثر روزهای ریاستش بر کشتی را با چاشنی اختلاف غیر علنی با وزارت ورزش و جوانان گذراند، در عوض هوای خانواده کشتی به خصوص در شهرستان ها را داشت و آنها را با خودش همراه ساخت البته ستاره ها، قهرمان ها و همدوره هایش از این دایره بیرون هستند و حتی علیرضا حیدری هم مدت کمی کنار او دوام آورد.گفته می شد آنقدر خادم خودش روی تمام کارها مسلط است که دیگر نیازی به حضور افراد دیگر نیست.

دوره چهار ساله ریاست خادم در دی به پایان می رسد و رقیب خاصی در این انتخابات برایش مطرح نشده حتی آوردن نام علیرضا دبیر هم چیزی را تغییر نمی دهد.کاندیدا شدن عباس جدیدی هم که می تواند سرگرمی روز مجمع باشد!

در این بین حرکت عجیب روسای هیات‌های کشتی کشور که به مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان برای حمایت از خادم نامه نوشتند به مهندسی محترمانه انتخابات بیشتر شباهت دارد.مگر در شرح وظیفه وزارت ورزش موردی بیشتر از نظارت بر انتخابات وجود دارد؟

در متن نامه روسای هیات‌های آمده:«احتراما، به استحضار می‌رساند در چهار سال گذشته شاهد برنامه‌های گسترده و خوبی در ورزش اول کشور بوده‌ایم و کشتی با برنامه‌ریزی کلان و مدیریت توانمند، عملکرد مناسبی را در سطوح داخلی و بین‌المللی داشته است.اعتقاد داریم کشتی ایران با ادامه این روند مثبت می‌تواند در المپیک 2020 همچون المپیک 2016 بدرخشد.لذا ضمن حمایت کامل از مجموعه مدیریتی کشتی کشور، خواستار ادامه مدیریت رسول خادم به عنوان ريیس فدراسیون با برگزاری مجمع و طی روند قانونی هستیم.»

روسای هیات های کشتی علنا از همین حالا برگه رای خودشان را بالا گرفتند اما ارسال این نامه قبل از برگزاری مجمع به وزارت ورزش چه معنایی دارد؟ آیا آنها نمی توانستند صبر کنند و در روز مجمع با رای‌های‌شان خادم را به پیروزی قاطعانه ای برسانند؟ روسای هیات های کشتی نه تنها نشان دادند انتخابات کشتی فرمالیته است بلکه پیغام خاصی به وزارت رساندند که اگر شما پشت خادم نیستيد ما هستیم و با این کار رییس فدراسیون کشتی را قدرتمندتر از پیش کردند!

در دوره گذشته انتخابات فدراسیون کشتی که 14 دی 92 برگزار شد، علی بدیع، محمدرضا توپچی و حمید سیفی رقیب خادم بودند که همگی بعد از اینکه از فرصت سخنرانی در مجمع استفاده کردند به نفع خادم کنار کشیدند تا او با 37 رای از 38 رای داده شده به کشتی لبخند بزند.خادم از 28 مهر 92 هم پس از حجت ا... خطیب به عنوان سرپرست فدراسیون کشتی از سوی سیدرضا صالحی امیری سرپرست وقت وزارت ورزش و جوانان معرفی شده بود.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.