b_Newsبا افراد فعلی، دوست ندارم همسرم برگردد اما.../ یکی از سه مدال جاکارتا برای لیلا است

پیمان رجبی: اگر لیلا برگردد کاری با فدراسیون نداریم

تاریخ: 1396/07/23
زمان: 10: 23
نوع: گفتگو
انگار این روزها بیشتر از همیشه دل لیلا رجبی هوای دایره پرتاب را کرده تا از گوشه و کنار زمزمه بازگشت او به دنیای حرفه ای و قهرمانی شنیده شود.

نگار رشیدی/ انگار این روزها بیشتر از همیشه دل لیلا رجبی هوای دایره پرتاب را کرده تا از گوشه و کنار زمزمه بازگشت او به دنیای حرفه ای و قهرمانی شنیده شود.شاید لیلا که می بیند چیزی در فدراسیون عوض نمی شود، نمی خواهد روزهای روی فرم بودنش به هدر برود اما به گفته همسرش پیمان رجبی که خود او هم از قهرمانان سابق دوومیدانی است، اگر لیلا تصمیم نهایی اش را هم بگیرد و برگردد دور از فدراسیون برای میدان مسابقه آماده می شود.

فدراسیونی که این روزها به فکر احسان حدادی و حسن تفتیان دو ستاره مهم اش نیست و در این مدت نتوانسته لیلا رجبی را مجاب به بازگشت کند، قطعا بستر ساز خوبی برای موفقیت ورزشکارانش هم نیست.

 

خبرهای خوبی شنیدیم. گویا قرار است همسرتان به دوومیدانی بازگردد؟

من دارم تلاش می کنم که این اتفاق بیفتد. هرچند با فدراسیون فعلی دوست ندارم برگردد ولی به خاطر خودش و تمام زحماتی که این همه سال کشید تلاش می کنم برگردد. چون اعتقاد دارم او حالاحالاها می تواند پرتاب کند و مدال هایش را تکرار کند. می توانم قول بدهم لیلا تا 10 سال دیگر می تواند در پرتاب وزنه باشد.

 

پس باید منتظر خبرهای خوب باشیم...

من دلم می خواهد برگردد و در مسابقات شرکت کند، اما همه چیز به روحیات خودش بستگی دارد. تصمیم نهایی با خود لیلا است.

 

خودش که می گوید خیلی دلش تنگ شده.

بله لیلا دوست دارد برگردد اما وقتی یاد آن روزها می افتد که به خاطر یک اردو یا مربی چقدر باید سر و کله بزند و آن همه حاشیه و سختی بخواهد تکرار شود، بیشتر خسته می شود. او نمی خواهد آن روزها تکرار شود.

 

با فدراسیون صحبتی کرده اید؟

نه ما هیچ صحبتی با فدراسیون نداشتیم. اگر قرار به برگشتن هم باشد کاری با فدراسیون نداریم. او یک ورزشکار ملی است و برای رفتن به مسابقه رکورد لازم را بزند به رقابت می رود. اگر روزی هم لیلا برگردد کارهای مان را با کمیته ملی المپیک انجام می دهیم. اگر آنها هم قبول نکنند به زندگی فعلی اش که همان ورزش کردن و مربیگری است ادامه می دهد.

 

با توجه به اینکه در سال بازی های آسیایی هستیم، فکر می کنید همسرتان کارش را شروع کند، با مدال از این مسابقات برگردد؟

ببینید همین الان هم دو مسابقه برگزار و تمام شده. یکی قهرمانی آسیا و دیگری مسابقات داخل سالن.  لیلا اگر در این دو مسابقه حضور داشت حتما یا نقره می گرفت یا طلا. با رکوردهایی که ثبت شد و مثبت شدن تست دوپینگ رقیب هندی قطعا یکی از این دو مدال از آن لیلا بود. در بازی های آسیایی هم به راحتی یکی از سه مدال را خواهد گرفت.

 

در آخرین گفت و گویی که با همسرتان داشتیم، گفته بود برای ساختن یک پرتابگر وزنه سال ها زمان می برد. واقعا هم در این مدت که ایشان نبودند در پرتاب وزنه بانوان کسی را نداشتیم...

بله همینطور است.ساختن یک قهرمان سال ها طول می کشد و باید برایش هزینه شود. در دوومیدانی ما خلاء وجود دارد. برنامه ریزی درست و حسابی وجود ندارد. خودتان دارید می بینید که برای یک اردو و مربی جنگ و جدال دارند. فدراسیون وظیفه دارد هزینه کند تا یک ورزشکار برود و مدال بگیرد. در این باره هرچقدر هم هزینه شود کم است اما اوضاع را داریم می بینیم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.