استقلال و پرسپولیس محروم می‌شوند؟

تاریخ: 1396/07/23
زمان: 12: 17
نوع: خبر
رئیس کمیته صدور مجوز برای باشگاه‌های عربستان اعلام کرد که این کشور برای فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا تنها ۲ نماینده خواهد داشت.

به گزارش سایت روزنامه گل؛ محمد السلیم، رئیس کمیته صدور مجوز برای باشگاه‌های سعودی اشاره کرد که عربستان در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۷-۲۰۱۸ تنها با ۲ تیم حضور خواهد یافت و ۲ تیم دیگر عربستان از حضور در این رقابت‌ها محروم شدند.

الهلال و الاهلی تیم های اول و دوم لیگ عربستان شدند، ۲ سهمیه مستقیم سعودی‌ها به لیگ قهرمانان آسیا شدند و تیم النصر و الاتحاد نیز تیم سوم و چهارم شدند. با توجه به اینکه الهلال قهرمان جام حذفی این کشور شد سهمیه الهلال به تیم النصر رسید در نتیجه تیم های الهلال، الاهلی و النصر ۳ سهمیه مستقیم و الاتحاد پلی آف عربستان شد.

روز گذشته کمیته صدور مجوز حضور باشگاه‌های عربستان رسما اعلام کرد که الهلال و الاهلی با پرداخت بدهی‌های خود مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را کسب کردند اما دو تیم النصر و الاتحاد از این مسابقات محروم شدند.

السلیم، رئیس کمیته صدور مجوز به باشگاه‌های سعودی دلیل اصلی محرومیت این دو باشگاه بزرگ عربستان مشکلات مالی و بدهی‌های این دو باشگاه عنوان کرد و اعلام کرد که با این وضعیت عربستان تنها با ۲ نماینده در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا خواهد کرد.

استقلال و پرسپولیس نیز وضعیتی مشابه النصر و الاتحاد را دارند و بدهی مالی بسیار زیاد باعث شده است تا AFC به آنها هشدار داده و فرصتی را برای پرداخت و تسویه حساب بدهد. با توجه به محرومیت این ۲ باشگاه بزرگ سعودی مشخص است که کنفدراسیون فوتبال آسیا اصلا در این موضوع شوخی ندارد و در صورت عدم تسویه حساب مالی سرخابی‌ها بدون شک سرنوشتی مشابه این دو باشگاه عربستانی در انتظار آنهاست.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.